Sekite naujienas

Verslas

„Mantinga“ plečia gamybinius pajėgumus: pradėjo veikti nauja sluoksniuotų gaminių linija

Paskelbta

-

Didžiausia duonos, užkandžių ir šaldytos produkcijos gamintoja Baltijos šalyse „Mantinga“ toliau plečia gamybinius pajėgumus – Marijampolėje veikiančioje gamykloje paleista nauja sluoksniuotų gaminių linija, padėsianti plėsti asortimentą bei didinti gamybos efektyvumą, taip pat sukursianti 60-70 naujų darbo vietų. Į beveik dvejus metus užtrukusį naujos linijos diegimą įmonė investavo 14,5 mln. eurų.

Sluoksniuotų gaminių cechą išplečianti nauja gamybos linija pasižymi didesniu našumu nei iki šiol naudojamos sluoksniuotų gaminių linijos – joje gaminamų sluoksniuotų gaminių kiekis gali siekti 1500 kg per valandą.

Reklama:


„Nuolat investuojame į gamybą, siekdami tiek didesnio efektyvumo, tiek praplėsti vartotojams siūlomų aukštos kokybės gaminių asortimentą. Naujoje sluoksniuotų gaminių linijoje planuojama gaminti virš 50 skirtingų sluoksniuotos tešlos gaminių, tad keliame tikslą ne tik dalį gaminių perkelti ant naujos gamybos linijos, bet ir jos pagalba kurti naujus gaminius, kuriems iki šiol neturėjome techninių galimybių“, – komentuoja „Mantinga Group“ gamybos įmonių vadovas Vytenis Kupstas.

Pasak jo, planuojama, kad naująja gamybos linija bus galima gaminti sluoksniuotos tešlos pyragaičius su šokoladu („Pain au chocolat“), kuriems reikalinga itin preciziška šokolado paruošimo įranga, užtikrinanti reikiamas įdaro savybes bei aukščiausią gaminių kokybę. Taip pat naujoji linija leis plėsti pikantiškų gaminių asortimentą – šiems taip pat bus užtikrinami specialūs įdarų dozatoriai bei dekoravimo įrengimai, galintys tolygiai apibarstyti kepinius įvairiomis sėklomis ar sūriu.

Naująją sluoksniuotų gaminių liniją sudaro skirtingų tiekėjų iš Olandijos, Vokietijos, Italijos ir Jungtinės Karalystės įranga.

„Kiekviena gamybos linija yra sudaroma iš skirtingų gamintojų įrangos, derinant ją taip, kad atitiktų konkrečius linijai keliamus technologinio proceso poreikius. Šiuo atveju gamybos linija yra skirta vieniems sudėtingiausių gaminių – sluoksniuotos tešlos gaminiams, todėl nemažai linijos dalių buvo pagaminta pagal individualų užsakymą. Tokiu būdu užtikriname, kad nauja gamybos linija veiks nepriekaištingai ir visiškai patenkins mūsų poreikius“, – teigia V. Kupstas.


Užtikrins kokybę ir energinį efektyvumą

Nauja sluoksniuotų gaminių linija veikia 2015 m. atidarytoje naujausioje „Mantingos“ gamykloje įrengtame sluoksniuotų gaminių ceche, išnaudojant esamas gamybines patalpas – tokiu būdu užtikrinamos ir mažesnės šaldymui skirtos energijos sąnaudos, nors naujoji linija elektros energijos naudoja gerokai mažiaus nei senosios.

„Energinis gamybos efektyvumas yra vienas iš mūsų prioritetų ir tvarumo strategijos krypčių. Šiuo metu gamyboje naudojame tik elektros energiją iš atsinaujinančių šaltinių, diegiame inovatyvius sprendimus, padedančius optimizuoti energijos naudojimą. Nors senųjų gamybos linijų neplanuojame atsisakyti, nauja sluoksniuotų gaminių linija leidžia pasiekti didesnį energinį bei gamybos efektyvumą“, – sako „Mantingos“ gamyklų vadovas.

Dar vienas svarbus aspektas, leidžiantis siekti kito įmonės tvarumo tikslo – mažinti gamybos metu naudojamų išteklių švaistymą, tai, kad naujoji linija leis maksimaliai gamyboje panaudoti susidarančias tešlos atraižas.

Daugelis procesų naujojoje linijoje yra automatizuoti, tai leidžia sumažinti rankinio darbo poreikį. Nepaisant to, darbuotojų poreikis neišvengiamas – šiuo metu įmonė intensyviai ieško naujų darbuotojų, kurie dirbtų prie šios linijos.

Naujienos

Verslo Vikingai

Nekilnojamas turtas3 d. prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Pirkitpadangas.lt vadovas Domantas Dulkė: „Į padangų verslą kaip naujokas aš nelįsčiau“

Domantui Dulkei dabar pats darbymetis. Pirkitpadangas.lt vadovas neslepia, kad jo verslas – labai sezoninis, o artėjant šaltajam metų sezonui ateina...

Justina Dargevičė fotografė Justina Dargevičė fotografė
Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

„Onzė“ vadovė Rasa Mišelinskė: „Logistikoje daugėja vadovių moterų ir tai labai džiugina“

Už „Taupykite savo laiką“ šūkiu besivadovaujančios logistikos kompanijos „Onzė“ vairo – veikli moteris, mama, kuri nebijo rizikuoti, bandyti ir imti...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |