Sekite naujienas

Verslas

Mažosios bendrijos steigimas: itin mėgstama pradedančių verslininkų veiklos forma

Paskelbta

-

mazosios bendrijos steigimas

mazosios bendrijos steigimasMažosios bendrijos steigimas yra dažniausias pradedančiųjų verslininkų pasirinkimas. Ją steigia vienas ar keli asmenys, kurie paprastai vadinami mažosios bendrijos nariais. Jų negali būti daugiau nei 10. Įmonės steigimas kaina visuomet yra aktualus klausimas, tad visai nenuostabu, jog praėjusiais metais daugeliui pradedančiųjų verslininkų iškildavo klausimas: mažoji bendrija ar individuali veikla? 2019 metų skaičiai rodo, jog tiek mažosios bendrijos steigimas, tiek individualios veiklos įregistravimas buvo gana populiarios procedūros. Šiek tiek plačiau apie mažosios bendrijos steigimą ir valdymą.

Mažosios bendrijos įstatymas nurodo, jog joje gali būti vienas organas – mažosios bendrijos narių susirinkimas. Tačiau galimas ir kitoks variantas. Jeigu bus paskirtas mažosios bendrijos vadovas, jis taps vienasmeniu valdymo organu. Taigi, kas vadovaus tokiai bendrovei, galima pasirinkti: vienas asmuo ar narių susirinkimas.

Reklama:

Daugeliui pradedančiųjų verslininkų labai aktualiu klausimu tampa mažosios bendrijos steigimas VMI. Be abejonės, kalbame apie mokesčius. Šiais laikais daug ką galima paskaičiuoti internete randamų skaičiuoklių pagalba. Ne išimtis ir mažosios bendrijos mokesčių skaičiuoklė. Tačiau tai dažniausiai bus tik preliminarūs duomenys. Todėl visuomet, prieš pradedat tokį verslą, pravartu pasinaudoti profesionalių įmonių steigimu užsiimančių kompanijų paslaugomis. Jie ne tik pasirūpins visais reikiamais dokumentais, bet ir suteiks profesionalias konsultacijas.

Kalbant apie mūsų minimą bendrijų steigimą, labai svarbus aspektas – mažosios bendrijos nuostatai. Nuostatuose turi būti nurodyta visa informacija, kuria vėliau vadovausis mažosios bendrijos dalyviai. Tuomet mažosios bendrijos išlaidos ir apskritai visa mažosios bendrijos apskaita vyksta skaidriai ir sąžiningai. Nuostatus pasirašo visi bendrijos steigėjai, o nutarus juos pakeisti, iš naujo sudaromas naujas tekstas, kurį vėl privalu pasirašyti visiems jos nariams. Tokiu būdu kiekvienas narys po lygiai prisiima atsakomybės dalį. Sutikite, tai išties sąžininga ir saugu.

Mažoji bendrija, kaip ir kitos verslo formos, privalo mokėti tam tikrus mokesčius. Tai pelno mokestis, kurį paprastai sudaro 15 %, ir PVM mokestis. Nors mokesčiai bet kokiu atveju egzistuoja ir juos mokėti privalu, visgi, pradedantiems verslininkams egzistuoja viena svarbi patraukli galimybė – mažoji bendrija parama. Tai visai nestebina, nes gana dažnai, pradedant verslą, trūksta pradinių lėšų. Finansinė parama MB bendrijoms gali būti teikiama įvairiomis formomis:

  • Lengvatinėmis paskolomis;

  • Pasidalintos rizikos paskolomis;

  • Garantijų teikimu;

  • Portfelinėmis garantijomis;

  • Alternatyvios rizikos kapitalo priemonėmis;

  • Daliniu paskolų palūkanų subsidijavimu.

Detali mažųjų bendrijų steigimo informacija dažniausiai būna skirtinga, nes tai priklauso nuo steigėjų skaičiaus, jų priimamų sprendimų, verslo pobūdžio ir kitų įvairiausių aplinkybių. Todėl, pasikartosime, profesionali pagalba – labai protingas sprendimas. Ją surasti visai nesunku. Nesvarbu ar Jūsų tikslas – MB steigimas Klaipėda ar koks kitas mažesnis ar didesnis Lietuvos miestas, teisininkų kompanijų, kurių pagrindinė veikla: įmonių steigimas, pardavimas ar pirkimas – išties apstu. Tereikia tik pasirinkti jums tinkamiausią. Na o pagalbininkų tinkamumą jau nustatysite pagal savo prioritetus: paslaugų asortimentą, kainas ar tiesiog patogų susisiekimo būdą, jeigu pasirinksite su teisininkais bendrauti tiesiogiai, o ne internetu.

Norime dar pabrėžti, jog labai pravartu, nutarus steigti mažąją bendriją, turėti kvalifikuotą elektroninį parašą. Tuomet mažosios bendrijos steigimo dokumentai elektroniniu būdu gali būti pateikiami tiesiogiai Registro tvarkytojui per Registrų centro klientų savitarnos sistemą. Tokiu atveju jums teprireiks tik vienos kitos profesionalių įmonių steigėjų kompanijų konsultacijos.

Naujienos

Sekite naujienas

Video naujienos

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2022 | Kopijuoti draudžiama |