Sekite naujienas

Verslas

Mobilią laboratoriją „Bitė“ siunčia po Europą – tikrins ryšio kokybę lietuvių lankomiausiose šalyse

Paskelbta

-

Į beveik dviejų savaičių kelionę po populiariausias Europos šalis „Bitė Lietuva“ šiandien išsiunčia unikalią mobilią laboratoriją. Ekspedicijos tikslas – matuojant daugybę parametrų įvertinti ryšio kokybę didžiausiose Europos sostinėse, populiariausiuose miestuose ir gražiausiuose gamtos kampeliuose. Kartu su „Bitės“ inžinierių komanda į kelionę leidžiasi tinklaraštininkas Simonas Urbonas, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Investuojame ne tik į naujausias ryšio technologijas Lietuvoje, bet ir ryšio bei kasdienių paslaugų kokybę užsienyje. Bendradarbiaujame su didžiausiais telekomunikacijų operatoriais visame pasaulyje ir užtikriname, kad kokybiškas ryšys mūsų klientus lydėtų ne tik didmiesčiuose, bet ir turistų gausiai lankomose vietovėse. Tokią ekspedicija – unikali tiek mums, tiek ir visai ryšių rinkai“, – pasakoja Gintas Butėnas, „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Mobilios „Bitės“ laboratorijos kelionė, į kurią skaitmeninių paslaugų bendrovės inžinieriai leisis su „Greitosios BITĖS ryšio pagalbos“ (GBRP) visureigiais, drieksis per bemaž dešimtį šalių. Ekspedicijos metu bus aplankytos labiausiai lietuvių pamėgtos kelionių kryptys – Lenkija, Vokietija, Belgija, Prancūzija, Šveicarija, Italija, Austrija ir Čekija. Kelionės metu specialia įranga bus matuojami ir vertinami skirtingi ryšio kokybės parametrai.

Mobilios „Bitės“ laboratorijos kelionės metu bus tikrinami tokie ryšio parametrai, kaip balso kokybė bendraujant tarptinkliniu ryšiu (angl. roaming), balso perdavimo nutrūkimo dažnis, balso prieinamumas ir aprėptis, tarptinklinio ryšio partnerių duomenų perdavimo sparta ir kiti svarbūs parametrai, kurie paprastam ryšių naudotojui mažiau suprantami. Vis dėl to visi jie drauge turi didelės įtakos tam, kaip lengva naudotis skaitmeninėmis paslaugomis kelionių metų.

„Vertinsime ir tai, kaip greitai „Bitės“ klientai sulaukia informacinės žinutės, kirtus šalių sieną, kokį tinklą pasiūloma pasirinkti ar prie jo prijungiama automatiškai. Nors iš pažiūros tai gal ir atrodo nereikšmingi dalykai, keliaujant užsienyje svarbu nelikti be mobiliojo ryšio. Juo labiau, kad silpnas ar trūkinėjantis ryšys gali aptemdyti ir kelionės užsienyje džiaugsmą“, – teigia G. Butėnas.

Vadovas priduria, kad sklandi naudojimosi visomis išmaniosiomis paslaugomis patirtis svarbi tiek paprastiems keliautojams prieš pat įsibėgėjantį kelionių sezoną, tačiau ir keliaujantiems verslo reikalais.

Jam pritaria ir prie „Bitės“ mobilios laboratorijos inžinierių komandos prisijungęs tinklaraštininkas Simonas Urbonas, dažnai besileidžiantis į įvairius žygius pėsčiomis ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.


„Jei žygių metų likčiau be interneto, tai keltų daug streso ir nepatogumų – tiek man ar mano artimiesiems, tiek mano sekėjams. Mano žygius seka ir palaiko keliolika tūkstančių žmonių, kurie įsitraukę stebi kasdienius nuotykius bei iššūkius. Tikrai yra buvę situacijų, kai pasiklystu kalnuose, pametu ne tik žemėlapį, bet ir interneto ryšį, tada mano „istorijos“ nutrūksta ir sekėjai pradeda jaudintis, ar man viskas gerai. Kartais sulaukiu šimtų žinučių su klausimais, ar aš vis dar gyvas. Ypač jaudinasi mano močiutė“, – dalinasi S. Urbonas.

Žygeivio teigimu, spartus interneto ryšys žygiuose yra itin reikalingas ne tik kelti turinį į socialinius tinklus, bet ir naudotis navigacijos, nakvynės vietų užsakymo programėlėmis. Jei interneto ryšys yra silpnas, ne tik gaištamas laikas, kai tenka ieškoti didesnių miestelių ar paprasčiausiai laukti, kol užsikraus norimas interneto puslapis, bet ir greičiau eikvojama išmaniojo telefono baterija.

Mobili „Bitės“ laboratorija ryšio kokybę tikrins tokiuose Europos didmiesčiuose, kaip Varšuva, Berlynas, Briuselis, Paryžius, Ženeva, Milanas, Viena ir Praha, taip pat įvairiose gamtos vietovėse – nacionaliniuose parkuose, kalnų slėniuose ir kitur. Kelionės metu „Bitės“ inžinieriai testuos ryšio kokybę ne tik specialia įranga, bet ir įvairiais klientų dažniausiai naudojamais išmaniaisiais įrenginiais – telefonais, nešiojamais ir planšetiniais kompiuteriais, išmaniaisiais laikrodžiais.

„Bitė Lietuva“ neseniai pradėjo rekordinę kokybės programą, kurios metu į naujos kartos 5G tinklo statybą ir turimų tinklų modernizavimą investuoja 100 mln. eurų.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |