Sekite naujienas

Verslas

„MOKI VEŽI“ apyvarta 2022-aisiais augo net 23 proc., pirkiniai tapo racionalesni

Paskelbta

-

2022-ieji statybos, remonto, apdailos, šildymo ir sodo prekių parduotuvių tinklui „MOKI VEŽI“ buvo įsimintini – lyginant su praėjusiais metais, pajamos augo net 23 proc., o bendra metinė apyvarta siekė 126 mln. Eurų. Grynasis pelnas sudarė 2,3 mln. Eur. Nors pardavimai ženkliai išaugo, keitėsi pirkėjų įpročiai – pernai lietuviai pamiršo impulsyvų išlaidavimą, apsipirkimai tapo racionalesni.

„MOKI VEŽI“ parduotuvių tinklą valdančios įmonės „Makveža“ generalinis direktorius Gintautas Butkevičius pastebi, kad pernai, lyginant su 2021-aisiais, pirkėjai atsisakė impulsyvių pirkinių, juos planavosi kur kas anksčiau nei įprastai, o pardavimai augo ne visose prekių kategorijose.

Reklama:

G. Butkevičius sako, kad pernai, lyginant su 2021-aisiais, parduota mažiau statybinių prekių, metalo gaminių, kuro prekių ir trąšų. Anot jo, tai yra suprantama, kadangi šių prekių kategorijų tiek gaminimo, tiek pardavimo kainos kiek ūgtelėjo.


Tarp populiariausių – namų jaukumą kuriančios prekės

„Taip pat pastebime didesnius pardavimus prekių kategorijose, kurios orientuotos į namų jaukumą ar minimalų dizaino atnaujinimą“, – teigia G. Butkevičius ir priduria, kad pernai lietuviai vis dar aktyviai pirko statybines medžiagas, šildymo įrangą, apdailos, sodo, elektrinių įrankių ir namų apyvokos prekes. Būtent šios prekių kategorijos sudarė didžiausią apyvartos augimą.

Anot jo, sėkmingus finansinius metus lėmė daugybė skirtingų faktorių. „Pirmiausia įtakos turėjo vidinių procesų optimizavimas, augantis internetinės prekybos populiarumas bei vis dar aktyvus nekilnojamojo turto sektorius. Taip pat parduotuvių rekonstrukcijos ir susistemintos navigacijos sprendimai jose. Žinoma, prie apyvartos rezultatų prisidėjo ir bendras šalies infliacijos augimas“, – sako G. Butkevičius.


2022-ieji – iššūkių metai

2022-ieji, anot generalinio direktoriaus, buvo nelengvi metai – pilni iššūkių ir svarbių sprendimų. Rusijos pradėtas karas Ukrainoje paveikė daugelį verslo sektorių, ne išimtis buvo ir „MOKI VEŽI“ parduotuvių tinklas.

„Žinoma, tai sukėlė papildomų sunkumų, kadangi, norint užtikrinti nenutrūkstamą tiekimo grandį į parduotuves, ieškojome alternatyvių prekių iš Europos tiekėjų“, – sako G. Butkevičius.

Dar vienas iššūkis buvo išaugusios energetinių išteklių kainos. Pasak G. Butkevičiaus, teko greitai ir efektyviai priimti tinkamus sprendimus ir atlikti energetinių resursų optimizavimo darbus. „Tačiau prioritetu išliko užtikrinti gerą apsipirkimo patirtį klientams ir tinkamas sąlygas darbuotojams, kad darbo vietoje užtektų tiek šilumos, tiek šviesos“, – pasakoja jis.

Dar geresnės darbo sąlygos

Kalbant apie darbuotojus, pernai daug dėmesio buvo skiriama jų darbo sąlygų gerinimui, atsižvelgiant į šiuo metu paklausius potencialių darbuotojų poreikius – lankstesnį darbo grafiką ar galimybę dirbti nuotoliniu būdu.

Grįžtant prie apsipirkimo patirties gerinimo, pernai buvo rekonstruotos 2 „MOKI VEŽI“ parduotuvės – Vilniuje ir Rokiškyje, o beveik visose parduotuvėse buvo atnaujinta navigacijos sistema. Anot G. Butkevičiaus, ji pirkėjams užtikrina ne tik patogesnį apsipirkimą, bet ir dar greitesnį prekių kategorijų suradimą.

Šiemet tikisi sektoriaus augimo

Žvelgdamas į šiuos metus, G. Butkevičius regi kitus iššūkius – paaštrėjusią konkurenciją, sulėtėjusį nekilnojamojo turto statybos procesą ir pasikeitusį pirkėjų elgesį. Tačiau, nepaisant to, „Makvežos“ generalinis direktorius šiemet tikisi dar aktyvesnio viso „pasidaryk pats“ (DIY) sektoriaus augimo.

„Planuojamas prekių asortimento didinimas, konkurencingų kainų rinkoje išlaikymas ir elektroninės bei didmeninės prekybos augimas“, – sako G. Butkevičius.

Skaitykite

Naujienos

Verslo Vikingai

Finansai2 savaitės prieš

Techninių analitikų mokytojas Tomas Dulkys: „Didžiausia investuotojų ir spekuliantų klaida – noras praturtėti, o ne tapti šios srities profesionalu“

Kriptovaliutos, akcijų prekyba rinkoje, spekuliavimas, investavimas – vieniems šios temos atrodo nepažįstamos ir sunkiai perprantamos, o kiti sukaupia tiek žinių,...

Verslo vikingai2 savaitės prieš

„A Management“ vadovė Aušra Virkietytė: Sužvaigždėjimas renginių organizatoriui – karjeros pabaiga

Renginių organizatoriaus darbas atrodo nesibaigianti šventė. Tad norinčių dirbti šioje srityje turėtų netrūkti. „Iš dalies taip ir yra, – sutinka...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

LAVA SALES kompanijos vadovas Paulius Gumbelevičius: „Komanda – branduolys, padedantis sukurti sėkmingą verslą”

Neseniai įsikūrusios kampanijos LAVA SALES tikslas – pritraukti naujų klientų šaltų skambučių pagalba ir taip padėti verslui augti. Telemarketingo paslaugas...

Startuoliai2 mėnesiai prieš

Saugių sandorių platforma „EscrowPack“ padės internete pirkti ir parduoti nesibaiminant sukčių

Tikrai ne vieną kartą pačiam teko patirti ar iš draugų girdėti apie sukčiavimo atvejus, kuomet perkant prekes iš fizinių asmenų...

Finansai2 mėnesiai prieš

29-erių į pensiją išėjęs Gintaras Pociūnas: „Finansiškai raštingas ir investuojantis žmogus – turtingo mąstymo žmogus“

Taupymas, investavimas, akcijų biržos – terminai, kurių daugelis dar nepažįsta, o gal laiko tolima siekiamybe. Praktinius patarimus geresniam finansų valdymui...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |