Sekite naujienas

Verslas

Naujas tvarumo įrankis verslui: leis stebėti ir skaičiuoti autoparko CO2 emisijas

Paskelbta

-

Transportas yra vienas iš didžiausius šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekius išmetančių sektorių pasaulyje. Dyzelino iš atsinaujinančių žaliavų gamintoja „Neste“ pirmoji Suomijoje verslui pradėjo teikti naują paslaugą, leidžiančią stebėti įmonių valdomo transporto išmetamą CO2 emisijų kiekį. Suomių bendrovė svarsto galimybes šią paslaugą pasiūlyti ir Baltijos šalių verslams bei organizacijoms.

„Pastebėjome, kad CO2 emisijų mažinimo tikslų siekiantys verslai neturi tam skirtų monitoringo įrankių. Teisės aktuose nustatomi CO2 emisijų skaičiavimo reikalavimai, vartotojai taip pat skatina verslus mažinti taršą. Todėl šis į klientą orientuotas sprendimas leis verslui įsitikinti, kokį poveikį jis daro klimatui“, – sako Heidi Peltonen, „Neste“ tvarių partnerysčių rinkodaros ir paslaugų vadovė.

Reklama:

Naujoji paslauga padės verslo įmonėms stebėti valdomo transporto autoparko išmetamų emisijų kiekį ir jo mažėjimą, naudojant dyzeliną iš atsinaujinančių žaliavų.

„Suteikę įrankį įmonėms apskaičiuoti jų išmetamų CO2 emisijų sumažėjimą ir remtis lyginamosios analizės duomenimis, galime padėti lengviau pasirinkti mažiau teršiančius sprendimus. Esame pirmoji bendrovė Suomijoje, pradėjusi teikti tokią paslaugą. Nagrinėjame galimybes ją išplėsti ir kituose regionuose, pavyzdžiui, Baltijos šalyse“, – teigia H. Peltonen.

Bendrovės sukurta skaitmeninė sistema naudoja grafikus ir žemėlapius, iliustruojančius geografinį ir chronologinį degalų vartojimo ir išmetamų emisijų pasiskirstymą. Sistema sugeneruoja lyginamąją analizę apie kiekvienos įmonės kelių transporto priemonių išmetamas emisijas atskiruose sektoriuose.

Reklama:

Ateityje planuojama išplėsti paslaugos funkcijas ir papildomai analizuoti elektra bei benzinu iš atsinaujinančių žaliavų varomo transporto taršos duomenis.
Suomių bendrovė šiuo metu taip pat įgyvendina pilotinį projektą su logistikos partneriu „Niemi Services“, siekdami iki šių metų pabaigos pradėti teikti įkrovimo paslaugą „eCharge“ sunkiasvorėms transporto priemonėms Suomijoje. Nuo pilotinio projekto rezultatų priklausys tolimesni įmonės planai dėl įkrovimo stotelių tinklo plėtros tiek Suomijoje, tiek už jos ribų – taip pat ir Baltijos šalyse.

„Neste“ ne vienerius metus iš eilės patenka į tvariausių pasaulio įmonių ketvertuką, o šiemet vartotojų buvo antrąkart pripažinta tvariausiu prekės ženklu degalų kategorijoje Lietuvoje.

Skaitykite
Reklama
Reklama
Reklama

Naujienos

Sekite naujienas

Video naujienos

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2020 | Kopijuoti draudžiama |