Sekite naujienas

Verslas

Nemokamos kišeninės tabakinės ir kur rasti šviežią maistą Kalėdoms?

Paskelbta

-

Kaip ir kiekvieną šeštadienį, „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovai laukia laidos „Švarūs miestai – švari Lietuva“. Ši laida pristato naujausias inovacijas ir praktikas, kurios padeda Lietuvos miestams tapti tvariais ir draugiškais aplinkai. Šią savaitę laidos vedėja Justė Zinkevičiūtė aiškinosi, kaip teisingai atsikratyti nuorūkų, kur įsigyti ekologiškų maisto produktų ir kokius tvarius sprendimus taiko logistikos sandėliai.

Nuorūkos – viena iš dažniausiai pasitaikančių šiukšlių gamtoje. Iš pirmo žvilgsnio nedidelis popierėlis ne tik kenkia aplinkai, bet ir daugybę metų nesuyra. Edukacinę kampaniją „Nuorūka ne sliekas – žuvies nesuviliosi“, sukūrusi aplinkosaugos organizacija „Mes darom“, siekia šviesti visuomenę apie nuorūkų daromą žalą.

Reklama:

„Šį projektą įgyvendiname UAB „Philip Morris Baltic“ užsakymu ir kartu sukūrėme nešiojamas tabakines. Tai nedidelė dėžutė į kurią patogu susidėti nuorūkas, kai aplinkui nėra šiukšlių dėžės. Tabakinės pagamintos iš patvarių medžiagų, todėl yra daugkartinės ir nepraleidžia kvapo“, – apie sukurtą sprendimą pasakojo „Mes Darom“ komunikacijos vadovas Edvardas Glušokas.

Nors iš pradžių gali atrodyti, kad ši kampanija skirta tik žvejams, tačiau siekiama atkreipti ir visų šalies gyventojų dėmesį. Įkvėpdami permainas vienoje bendruomenėje, skatinami teigiami pokyčiai platesnėje visuomenėje.


„Kišenines tabakines gali atsiimti visi norintys visiškai nemokamai. Artėja šventės, todėl tai gali būti puiki dovana žmonėms, kuriems rūpi aplinkos išsaugojimas“, – teigė Edvardas.

Idėjos sumanytojai džiaugiasi, kad gyventojai teigiamai vertina šias tabakines ir noriai jas naudoja. Tabakinės buvo dalinamos ir festivalyje „Darom prie jūros“ ir Vilniaus gatvėse. Per keletą mėnesių pavyko išdalinti daugiau nei 3000 tabakinių, todėl buvo nuspręsta jų pagaminti daugiau.

„Vis daugiau žvejų ateina jau žinodami apie šias tabakines. Parduotuvės darbuotojai supažindina su šiuo produktu ir net parodo kaip teisingai naudoti“, – pasakojo „SALMO Lietuva“ pardavėjas Valerijus Rusakovas.

Nemokamas tabakines galima atsiimti žvejų prekių parduotuvėse visoje Lietuvoje. Parduotuvių sąrašą galima rasti tinklapyje www.mesdarom.lt. Projektą „Nuorūka – ne sliekas, žuvies nesuviliosi“ įgyvendina VšĮ „Mes Darom“, UAB „Philip Morris Baltic“ užsakymu.


Antroje laidos dalyje lankysimės „Benedikto turguje“ Vilniuje

„Ši vieta pavergė ne vieno Vilniečio širdį. Tai yra gurmaniškų skonių erdvė. Šiame turguje susibūrę daugiau nei kelios dešimtys lietuviškų ūkių ir daugybė pasaulinio lygio gurmaniškų prekių ženklų atstovų. Nedidelėje erdvėje susipina vietinė ir pasaulio virtuvės. Čia darbuotojai turi išskirtinį tarpusavio ryšį: draugiškai bendrauja, pasidalina kelionėse atrastais receptais ir patiekalų idėjomis“, – „Benedikto turgaus“ išskirtinumą pristatė prekybininkė Ilona.

Ilona pastebi, kad lankytojai dažniau renkasi lietuviškas prekes. Maisto kurio čia galima įsigyti, nerasime didžiuosiuose prekybos centruose. Dauguma čia randamų produktų yra natūralūs, mažai perdirbti ir sveiki.

Artėjant šventėms, turgų kiekvienais metais užplūsta daugybė pirkėjų, ieškančių ekologiškų ir dar neatrastų skonių.

„Kalėdiniam stalui gauname šviežią ekologiškai augintą vištieną, įvairiausių sūrių ir gurmaniškų produktų iš įvairių Europos šalių“, – džiaugėsi Ilona.
Turgus pagal sezoniškumą kviečia skirtingus ūkininkus atvykti, turėti savo prekybos vietą ir pagaminti savo pagamintą produkciją. Turgus ne tik palaiko ekologiškumą ir tvarumą, bet ir smulkiuosius Lietuvos ūkininkus.

Trečioje laidos dalyje – išskirtiniai tvarumo sprendimai logistikoje

Trečiąjį laidos reportažą pristatė licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Gamtos ateitis“, koordinuojanti Lietuvos gamintojų ir importuotojų pakuočių atliekų tvarkymą. Žiūrovai galėjo išvysti „Aibės logistikos“ veiklą – nuo efektyvaus prekių pristatymo visoje Lietuvoje iki įgyvendinamų tvarumo sprendimų.

„Pagrindinis mūsų rūpestis yra pakuotės. Iš sandėlio prekės išvežamos nedideliais kiekiais, todėl pakuotes tenka ardyti, bet tuo pačiu reikia užtikrinti, kad jos nukeliautų saugiai. Dalį pakuočių stengiamės naudoti antrą kartą, o visos pakuotės, kurios iš mūsų išvažiuoja, pas mus ir grįžta“, – pasakojo „Aibės logistika“ atstovė.

Įmonė surenka nuo produktų likusias pakuotes, atskiria popierių, plastiką ir medieną. Visos pakavimo atliekos surenkamos iš parduotuvių ir atvežamos atgal į logistikos centrą, kur keliauja į presus, o tada į perdirbėjų rankas.

„Aibės logistika“ taip pat aktyviai siekia sumažinti plastiko naudojimą. Vietoj vienkartinės permatomos plėvelės, dabar pasitelkiamos daugkartinės sienelės, kurios ne tik efektyviai pakeitė anksčiau naudojamą pakavimo medžiagą, bet ir įrodė savo praktinį efektyvumą bei tvarumą.

Norėdami užtikrinti optimalias maisto sandėliavimo sąlygas, įmonėje ypatingas dėmesys skiriamas temperatūros reguliavimui, pasitelkiant geoterminį šildymą ir vėsinimą. Taip pat sandėlyje diegiamas išmanus apšvietimas, kuris reaguoja į judesį ir taip padeda sutaupyti elektros energijos. Be to, neseniai ant įmonės stogo įrengti saulės energijos moduliai, dar labiau didinantys energetinį efektyvumą.

Ekologija sugrįžta į jūsų ekranus. „Švarūs miestai – švari Lietuva“ laidos šeštadieniais 10:30 val. ryto per „Lietuvos ryto“ televiziją!

 

Naujienos

Verslo Vikingai

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Nekilnojamas turtas3 mėnesiai prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |