Sekite naujienas

Verslas

„Nordika“ bei „Park Town“ Vilniuje valdančios „Summus Capital“ pirmojo metų ketvirčio grynasis pelnas – 4,2 mln. eurų

Paskelbta

-

Estijoje įsikūrusi nekilnojamojo turto investicijų bendrovė „Summus Capital“, Lietuvoje valdanti biurų kompleksą „Park Town“ bei prekybos kompleksą „Nordika“, paskelbė 2024 m. pirmojo ketvirčio konsoliduotus finansinius rezultatus. 2024 m. I ketvirčio pardavimo pajamos, palyginti su 2023 m. IV ketvirčiu, padidėjo 2 proc. ir sudarė 10,2 mln. eurų, veiklos pelnas išaugo iki 7 mln. eurų, o grynasis pelnas pasiekė 4,2 mln. eurų.

Bendrovės turtas 2024 m. I ketvirčio pabaigoje išliko stabilus – 426,4 mln. eurų, palyginti su 425,9 mln. eurų 2023 m. IV ketvirčio pabaigoje. „Summus Capital“ grynųjų pinigų likutis buvo 15,7 mln. eurų ir šiek tiek sumažėjo, palyginti su 15,9 mln. eurų 2023 m. pabaigoje.

Visų paskolų suma sudarė 204,5 mln. eurų – sumažėjo nuo 206,4 mln. eurų 2023 m. IV ketv. Bendrieji įsipareigojimai sumažėjo iki 243,4 mln. eurų nuo 246,1 mln. eurų 2023 m. pabaigoje, o bendra savininkų nuosavybė padidėjo iki 183 mln. eurų nuo 179,8 mln. eurų, iš kurių 173,7 mln. eurų teko „Summus Capital“ akcininkams.

Žvelgiant į pelno (nuostolių) ataskaitą, 2024 m. I ketvirčio pardavimo pajamos, palyginti su 2023 m. IV ketvirčiu, padidėjo 2 proc. iki 10,2 mln. eurų. Konsoliduotas veiklos pelnas 2024 m. I ketv. padidėjo iki 7 mln. eurų, arba 8 proc., palyginti su 2023 m. IV ketv. Pridėjus sumažėjusias palūkanų sąnaudas, tai lėmė 19 proc. didesnį grynąjį pelną, palyginti su 2023 m. 4 ketvirčiu – 2024 m. 1 ketv. jis siekė 4,2 mln. eurų, iš kurių 4 mln. eurų teko „Summus Capital“ akcininkams.

Bendrovė „Summus Capital“ ir toliau išlaiko sveikus finansinius rodiklius – konsoliduoto nuosavo kapitalo ir viso turto santykis sudaro 41 proc., o tai gerokai viršija obligacijų sąlygų reikalavimą – ne mažiau kaip 30 proc. Be to, konsoliduotas skolos aptarnavimo padengimo rodiklis (DSCR), skaičiuojant nuo 12 mėnesių pabaigos, buvo 1,4x, o tai viršija obligacijų sąlygų reikalavimą, kuris turi būti ne mažesnis kaip 1,2x. Nuo 2024 m. pirmojo ketvirčio buvo laikomasi visų obligacijų sąlygose nustatytų finansinių sąlygų.

Pasirašytos žaliosios nuomos sutartys

Bendrovė veiklos ataskaitoje pristatė dar kelias svarbiausias iniciatyvas ir pasiekimus. „Summus Capital“ 2023 m. pabaigoje pradėjo žaliųjų nuomos sutarčių pasirašymą, tapdama viena iš šios tvarios praktikos pradininkių Estijoje.

„Šiuo metu bendrovėje turime apie 8 800 kvadratinių metrų žaliojo nuomojamo ploto, kuris sudaro 4 proc. viso portfelio. Planuojame, jog visos būsimos nuomos sutartys bus sudarytos atsižvelgiant į tvarius tikslus. Vienas pirmųjų žingsnių – žalioji nuomos sutartis, pasirašyta su SYNLAB Estonia, pagrindiniu Veerenni sveikatos centro nuomininku“, – sako „Summus Capital“ valdybos narys Aavo Koppel.

Jis taip pat pridūrė, kad bendrovės portfelyje sumažėjo laisvų kvadratinių metrų – pardavus 1954 kv. m nuomojamo ploto „HalfPrice“ prekybos centre „Riga Plaza“ ir išplėtus „Weekend“ ir „DenimDream“ prekybos centre „Auriga“.

Atsižvelgiant į rinkos sąlygas, „Summus Capital“ 2024 m. antrąjį ketvirtį rengiasi išleisti naujų obligacijų emisiją neviešo platinimo metu, kurios emisijos dydis sieks iki 15 mln. eurų. Bendrovė neseniai pristatė audituotus 2023 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų finansinius rezultatus, kurie, nepaisant sudėtingos ekonominės aplinkos, rodo atsparumą ir gerus veiklos rezultatus.

„Summus Capital“ demonstruojamas ilgalaikis finansinis stabilumas ir augimas atspindi mūsų filosofiją laikytis tvarios praktikos ir strateginių investicijų. Neabejoju, jog sugebėsime išlaikyti šį pagreitį ir sukurti dar daugiau vertės“, – teigia A. Koppel.

 

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |