Sekite naujienas

Verslas

„Nter Asset Management“ pajamas augino 20 proc., pritraukė virš 20 mln. Eur investicijų

Paskelbta

-

Turto valdymo įmonė „Nter Asset Management“ 2023 m. savo veiklos pajamas didino 20 proc. – iki 2,06 mln. Eur, pelną 2,5 karto – iki 288 tūkst. Eur. Įmonės valdomi fondai pritraukė investicijų už daugiau nei 20 mln. Eur, bendrovės valdomas turtas pasiekė 150 mln. Eur.

„2023-ieji nebuvo paprasti metai. Juntame geopolitinės situacijos iššūkius, kurie veikia tiek verslo aplinką, tiek investuotojų nuotaikas ‒ regione toliau menksta susidomėjimas vidutinės ir ilgos trukmės investicijomis.

Tokioje neapibrėžtoje aplinkoje sugebėjome rezultatyviai valdyti tiek esamus fondus, tiek steigti naujus bei pritraukti į juos kapitalą. Dėl to augo tiek mums valdyti patikėtas turtas, tiek ir bendrovės pajamos“, – sako „Nter Asset Management“ partneris ir generalinis direktorius Mantas Skipitis.

Jo teigimu, dauguma bendrovės fondų koncentruojasi į investicijas Lietuvoje. Dėl karo Ukrainoje ir geopolitinio neapibrėžtumo mažėjant užsienio investicijų, vietiniai žaidėjai gauna daugiau galimybių konkuruoti dėl investicijų Baltijos šalyse. Kartu „Nter Asset Management“ didina investicijų geografinę įvairovę – tai leidžia diversifikuoti ir subalansuoti bei plėsti investicijų portfelį užsienyje.

157 investavimo sutartys už daugiau nei 20 mln. Eur

Praėjusiais metais „Nter Asset Management“ sudarė 157 investavimo sutartis, kurių bendra vertė viršija 20 mln. Eur. Bendrovė savo veiklą daugiausia koncentruoja nekilnojamojo turto, privataus kapitalo bei privačios skolos srityse.

Pernai metų viduryje bendrovė pakeitė pavadinimą ir iš „Orion Asset Management“ tapo „Nter Asset Management“. Šiek tiek anksčiau pusę šios bendrovės akcijų įsigijo jos vadovas M. Skipitis bei investicijų valdymo skyriaus vadovas B. Poderis, kurie šiuo metu valdo po 25 proc. įmonės akcijų.

2023 m. bendrovės valdomiems fondams pradėtos teikti depozitoriumo paslaugos, kurios padidino tiek finansinę kontrolę, tiek ir investuotojų interesų apsaugą.

Augo privačios skolos fondai

Bendrovės valdomas privačios skolos fondas „Nter Private Debt Fund“ pernai demonstravo antrą geriausią rezultatą savo istorijoje – investuotojams jis uždirbo 10,35 proc. grynąją metinę grąžą, o jo aktyvų vertė, paaugusi beveik 18 proc., viršijo 40 mln. Eur ribą. Viso 2023 m. privačios skolos fondų portfelis padidėjo beveik 7 mln. Eur. Jo augimo tempą veikė didelė obligacijų pasiūla, kuri lėmė intensyvesnę konkurenciją dėl naujų investicijų.

Privataus kapitalo srityje papildomus iššūkius kėlė kritusi paklausa Europos rinkose, sustojusios investicijos bei stabdomi užsienio investuotojų plėtros ir įsigijimų planai. 2023 m. valdymo įmonė įkūrė du naujus specializuotus privataus kapitalo fondus, kurie pritraukė 10 mln. Eur ‒ jie skirti konkrečioms investicijoms, dėl kurių susitarimai jau sudaryti.

Nepaisant sumažėjusio likvidumo vietinėje rinkoje ir padidėjusių tarpbankinių palūkanų normų, bendrovės valdomas NT investicinis portfelis užtikrino stabilius pinigų srautus investuotojams, o bendrovės valdomo fondo NT pardavimai pajūryje, nors buvo kuklesni, tačiau nesustojo.

Tiesa, dėl likvidumo sumažėjimo, teko koreguoti fondų portfelio realizavimo grafikus.

Praėjusieji metai buvo svarbūs ir į socialinę infrastruktūrą investuojančiam „Nter Social Infrastructure Fund“, kuris pritraukė 1,6 mln. Eur. Šiam fondui reikšmingas įvykis ‒ Klaipėdos rajone, Sendvario seniūnijoje pradėtas statyti 16,5 mln. Eur vertės daugiafunkcinis centras.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |