Sekite naujienas

Verslas

Nuotekų sistemų nelaikote prioritetu statybų projektuose? Už tai gali tekti sumokėti ne tik galutiniam naudotojui

Paskelbta

-

Buitinės nuotekos – nekasdienė tema, paprastai plačiau aptariama tik specialistų. Jei gyvenamajame ar komerciniame pastate įrengta inovatyvi vamzdynų sistema, veikiausiai gilintis į šio aspekto svarbą eiliniam piliečiui ir neteks. Deja, problemų pasitaiko, o kuriant išskirtinius architektūrinius projektus svarios reikšmės turi ir stogo lietaus šalinimo bei vandentiekio sistemos. Ką šioje srityje siūlo tvarių, pažangių inovacijų kūrėjai?


Tinkamos sistemos – naudotojų komfortui ir saugumui

Reklama:

Bendras gamintojo ir užsakovo vardiklis nuotekų ir vandens tiekimo vamzdynų srityje, turint tikslą galutiniam naudotojui pasiūlyti idealų patogumą – sklandžiai eksploatuojama, ilgaamžė sistema, atitinkanti akustinius, higienos bei saugumo reikalavimus.

Pasak sanitarinių sistemų gamintojo „Geberit“ projektų vadovo Vytauto Dindos, triukšmo izoliacija, projektavimo ir įrengimo klaidos buitinių nuotekų sistemose – tik kelios priežastys pasverti pasirinkimą būsimam projektui.

„Dėl klaidų projektuojant, prastų medžiagų parinkimo ir įrengimo tiek individualiuose namuose, tiek viešojo naudojimo pastatuose gali atsirasti ramybę drumsčiančių nepageidaujamų garsų, iš sifonų ištraukiamų vandens kamščių. To pasekmė – vonios kambaryje ar virtuvėje sklindantys nemalonūs nuotekų kvapai“, – vardija V. Dinda.

Ekspertas pamini ir lietaus nuotekų surinkimo nuo plokščių stogų svarbą, mat nepasirūpinus tinkamu vandens surinkimu lietingu laikotarpiu kyla užliejimo rizika: „Tai ypač aktualu dideliuose gamybiniuose ar dažnai lankomuose objektuose, kuriuose svarbu apsaugoti tiek turimą inventorių ar sandėliuojamas prekes, tiek žmones.“


Statytojo resursus taupantis sprendimas daugiaaukščiams

Neretai lemiamu niuansu tampa ir aplinką tausojanti vamzdynų medžiagiškumo kokybė. Pavyzdžiui, jų gamyboje ir apskritai pramonėje paplitęs pigesnis PVC plastikas – viena medžiagų, nepriimtinų Europos Sąjungoje dėl kenksmingo poveikio yrant.

„Tvaresni, išteklius tausojantys, ilgiau tarnaujantys sprendimai visuomet buvo mūsų kompanijos prioritetas, ne išimtis ir nuotekų šalinimo bei vandens tiekimo sistemų technologijų tobulinimas. Šiandien visus technologinių sprendimų komponentus gaminame didelio tankio polietileno pagrindu, kuris yra saugesnis ir neišskiria nuodingų medžiagų: tiek ilgalaikėje perspektyvoje, tiek, pavyzdžiui, per gaisrą“, – akcentuoja V. Dinda.

Atsigręždamas į praktinį šveicariškos kokybės sistemų pritaikymą, jis pamini didėjantį aukštybinių pastatų skaičių ir jiems reikalingus specifinius sprendimus. Jei dešimtmečiu atgal 10, 12 ar net 15 aukštų architektūros pavyzdžių šalies didmiesčiuose beveik nebuvo, šiandien tokių ir dar aukštesnių biurų, viešbučių, gyvenamųjų kompleksų statyba sparčiai aktyvėja.

„Standartinė nuotekų sistema aukštybiniuose projektuose užima daug ploto, nes nišoje reikia sumontuoti nuotekas nuleidžiantį vamzdį ir lygiagretų jam, kuriuo cirkuliuoja nuotekų sistemoje reikalingas oras. Kol kas vienintelė šalies rinkoje abi funkcijas atliekanti vieno vamzdžio nuotekų sistema „Geberit SuperTube“ ne tik triskart pajėgesnė, bet ir sutaupo įrengimo sąnaudų ir gyvenamojo bei naudingojo ploto“, – pasakoja V. Dinda. Visa tai, anot jo, visapusiškai naudinga projekto vystytojui ir tam, kuris sprendimu naudosis.


Našesnis lietaus surinkimas ir inovacija vandens tiekimui

Tuo tarpu poreikį apsaugoti pastatų plokščiuosius stogus nuo vandens apkrovos atliepia sifoninė lietaus nuotekų surinkimo ir nukreipimo sistema „Geberit Pluvia“.

„Lyginant su gravitaciniu principu veikiančia lietaus nuotekų sistema, vakuuminėje sistemoje reikalingi kur kas mažesnių skersmenų vamzdynai, dėl sistemos veikimo principo ir idealiai suderintų komponentų sistema užsipildo vandeniu su minimaliais oro tarpais ir jos pajėgumas gerokai didesnis“, – dalinasi V. Dinda.

Anot jo, dar vienas šios sistemos privalumas, ypač tokiuose dideliuose pastatuose kaip logistikos ar prekybos centrai – horizontalūs vamzdynai montuojami be nuolydžių, leidžiantys maksimaliai panaudoti ne tik grindų plotą, bet ir visą patalpos tūrį. Galiausiai dėl didelio nuotekų judėjimo greičio pažangi technologija savaime išsivalo, taigi priežiūra kur kas paprastesnė nei įprastos.

Inovatyvi šilto ir šalto geriamojo vandens tiekimui, šildymui bei vėsinimui naudojama sistema „Geberit FlowFit“ pasižymi sparčiu, intuityviu ir sklandžiu montavimu: be jokio vamzdžių kalibravimo, daugybės įrankių keitimo ar didelių pastangų dirbant itin ankštose vietose.

„Tai tik keli aspektai, apsaugantys nuo sudėtingų ir brangių sprendimų statybų aikštelėje. O dėl optimizuotų vamzdyno ir jungčių hidraulinių savybių bei minimalių slėgio nuostolių reikia mažesnio skersmens vamzdžių. Tad ir šiuo klausimu naujausia mūsų technologija leidžia investuoti protingesnę sumą“, – alternatyvą renkantis vandens tiekimo sistemą komentuoja įmonės atstovas.


Įdarbino patirtį reikšminguose šalies objektuose

Nuotekų šalinimo ir vandens tiekimo technologijas didžiausiuose statybų sektoriaus projektuose pasaulyje integruojanti „Geberit“ pasiūlė sprendimų ir anaiptol ne vienam pastatui Lietuvoje. V. Dinda pamini kelis, dėl tam tikros architektūrinės vizijos arba techninės specifikacijos pareikalavusius itin apgalvotų sprendinių.

„Sostinėje vystomame gyvenamajame kvartale „Skylum“, kuriame numatyta net 18 ir 20 aukštų dangoraižių statyba, diegiama nuotekų šalinimo sistema „SuperTube“. Žymaus architekto Danieliaus Libeskindo sukurtam verslo centrui „Artery“ su skirtingo aukščio pastatais, stikliniais stogais ir saulės elektrinėmis suprojektavome šiuo metu montuojamą lietaus nuotekų sistemą „Pluvia“, – dalinasi patirtimi įmonės atstovas.

Moderniausia lietaus nuotekų sistema pasižymi ir olimpinis Lazdynų baseinas, įpareigojęs atsakingam procesui dėl neįprastos formos ir dalies eksploatuojamo žalio stogo. Taip pat Lietuvą reprezentuojantis S. Dariaus ir S. Girėno stadionas, kėlęs techniškai įdomių iššūkių, mat objektą teko rekonstruoti prisitaikant prie egzistuojančio Kauno miesto lietaus nuotekų vamzdyno tinklo ir unikalios Ąžuolyno parko lokacijos.

Naujienos

Verslo Vikingai

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Nekilnojamas turtas3 mėnesiai prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |