Sekite naujienas

Teisė

Nyderlandų bendrovei leista įsigyti biokuro gamintoją

Paskelbta

-

Nyderlanduose registruota bendrovė „Genopas B. V.“ galės vykdyti koncentraciją įsigyjant 69 proc. UAB „Pusbroliai“ akcijų ir įgyjant vienvaldę pastarosios kontrolę. Šiam sandoriui leidimą davė Konkurencijos taryba.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas 2019 m. rugsėjo 13 d. Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis, ar itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

Su investicine bendrove „Genopas B. V.“ susiję ūkio subjektai – „Danpower Baltic“, „Danpower Baltic Taika elektrinė“, „Danpower Baltic Pakalniškių“, „GA Joniškis“, „Danpower Baltic Biruliškių“, „Danpower Baltic Paneriškių“, „Danpower Baltic Zietelos“, „Danpower Baltic Taika“ ir kt. – vykdo įvairią veiklą: gamina šilumą ir elektrą iš atsinaujinančių energijos šaltinių, teikia žemės ūkio, konsultavimo paslaugas verslo bei valdymo srityse, užsiima nuosavo arba nuomojamo nekilnojamojo turto prekyba, nuoma ir eksploatavimu, sunkiasvorių variklinių transporto priemonių nuoma ir išperkamąja nuoma, kasyba ir karjerų eksploatavimu, agrocheminių produktų ir trąšų, variklinių transporto priemonių atsarginių dalių ir pagalbinių reikmenų prekyba, mažmenine ir didmenine prekyba statybos bei remonto darbams skirtomis medžiagomis, buitine įranga ir prietaisais, taip pat investuoja į finansų sektoriaus įmones Lietuvoje bei užsienyje, į elektroninės prekybos ūkio subjektus, bendroves, kuriančias mobiliąsias aplikacijas, naujų finansinių technologijų ir klientų finansavimo sprendimus bei kt.

Bendrovė „Pusbroliai“ gamina ir prekiauja biokuru, teikia miškininkystės ir apleistų teritorijų tvarkymo darbų paslaugas. Su ja susijusi įmonė „PSBL Baltic“ taip pat parduoda biokurą, teikia transporto paslaugas.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos Lietuvos Respublikoje paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.

https://kt.gov.lt

Naujienos

Sekite naujienas

Video naujienos

Ekspertai

Verslo idėjos