Sekite naujienas

Verslas

„OP Corporate Bank“ pajamos Baltijos šalyse pernai augo 31% iki 77 mln. Eur

Paskelbta

-

Didžiausiai Suomijos finansinių paslaugų grupei priklausantis verslo bankas „OP Corporate Bank“ praėjusiais metais Baltijos šalyse gavo 77 mln. Eur pajamų. Jos buvo 31% didesnės nei ankstesniais metais, kai siekė 59 mln. Eur. Banko pelnas iki mokesčių sudarė 27 mln. Eur arba 13% daugiau nei prieš metus (24 mln. Eur).

„OP Corporate Bank“ paskolų ir lizingo portfelis visose Baltijos šalyse praėjusių metų pabaigoje buvo 2,9 mlrd. Eur ir išliko tame pačiame lygyje kaip prieš metus. Indėlių portfelis siekė 1,4 mlrd. Eur, kai prieš metus jis buvo 1,5 mlrd. Eur.

„Praėjusiais metais Lietuvoje finansavome verslo klientų plėtrą ir tai leido auginti mūsų paskolų bei lizingo portfelį. Didelį dėmesį skyrėme žaliajam finansavimui – skatiname verslus pereiti prie tvaresnės ekonomikos, tai strateginė visos OP grupės kryptis. Pernai įmonės Lietuvoje atliko daugiau kasdienių operacijų, joms suteikėme daugiau lėšų valdymo paslaugų ir garantijų. Toliau sėkmingai įgyvendiname ilgalaikę banko strategiją dirbti su didžiausiomis ir savo srityje pirmaujančiomis vidutinėmis šalies įmonėmis“, – sako Leda Iržikevičienė, „OP Corporate Bank“ Lietuvos filialo vadovė.


Praėjusiais metais „OP Corporate bank“ filialas Lietuvoje pagal tvarumo standartus atnaujino biurą Vilniuje, sukūrė naujas susitikimų erdves, pritaikė jį patogesniam klientų aptarnavimui ir hibridiniam komandos darbui. Toliau investavo į informacinių sistemų plėtrą visose Baltijos šalyse.

„Atliepiame verslo poreikius ir bendradarbiaujame su įmonėmis ieškodami geriausių sprendimų pagal esamas rinkos sąlygas. Orientuojamės į greitą sprendimų priėmimą, paslaugų kokybę ir pridėtinės vertės kūrimą verslui. Siekiame patenkinti įmonių finansavimo poreikius kiekvienoje šalyje, nors verslo poreikiai ir ekonominė situacija Baltijos valstybėse ir šiek tiek skiriasi“, – sako Matias Huhtala, „OP Corporate Bank“ Baltijos šalių bankininkystės vadovas.


Banko palūkanų pajamos pernai Baltijos šalyse augo iki 67 mln. Eur. Tai 36% daugiau nei ankstesniais metais, kuomet palūkanų pajamos sudarė 49 mln. Eur. Komisinių pajamos pernai buvo 10 mln. Eur.

Grupė uždirbo 2,05 mlrd. Eur pelno

Didžiausia finansinių paslaugų grupė Suomijoje „OP Financial Group“, kuriai priklauso Suomijoje ir Baltijos šalyse veikiantis verslo bankas „OP Corporate Bank“, pernai gavo 4,775 mlrd. Eur pajamų, tai 41% daugiau lyginant su ankstesniais metais (3,394 mlrd. Eur).

Grupės pelnas iki mokesčių sudarė 2,05 mlrd. Eur ir buvo 83% didesnis nei 2022 m. (1,12 mlrd. Eur).

„OP Financial Group“ išlaiko stiprų likvidumą ir finansavimo pajėgumus. Grupės 1 lygio nuosavo kapitalo pakankamumo (CET1) koeficientas siekia 19,2% – tai 6,9 procentiniais punktais aukštesnis rodiklis nei nustatyti minimalūs reguliavimo reikalavimai. Grupės koeficientas 2022-aisiais siekė 17,4%.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |