Sekite naujienas

Verslas

„Orion Leasing“ plėtra užsienyje: Latvijoje pritraukė du partnerius

Paskelbta

-

Šiemet verslo finansavimo automatizavimo sprendimą sukūrusi ir sėkmingai Lietuvoje su juo startavusi lizingo fintech bendrovė „Orion Leasing“ plečiasi užsienyje. Pirmu žingsniu pasirinkta Latvijos rinka, kur sprendimas jau įdiegtas dviejų partnerių prekybos sistemose.

„Orion Leasing“ sukurtu automatizuoto lizingo sprendimu Latvijoje jau naudojasi „Apple“ produkcija platinantys „iDeal“ salonai ir verslas-verslui (angl. Business-to-business, B2B) segmente veikianti bendrovė „AS Capital“, prekiaujanti įvairia IT įranga. Sprendimo įsidiegimo galimybe domisi ir dar bent kelios kitos įmonės.

Reklama:

„Nors Latvijoje veikiame tik kiek ilgiau nei mėnesį, mūsų partneriai jau skaičiuoja dėl įdiegto automatizuoto finansavimo sprendimo išaugusius pardavimus ir sulaukia itin pozityvių atsiliepimų iš savo klientų. Šioje šalyje išmanūs automatizuoti lizingo sprendimai verslui iki šiol nebuvo išvystyti taip, kaip fiziniams asmenims. Faktiškai esame pirmieji, pasiūlę tokio automatizacijos lygio sprendimą, kurį verslas gali lengvai pritaikyti savo kasdienėje veikloje“, – sako Laimonas Belickas, Lietuvos lizingo bendrovės „Orion Leasing“ vadovas.

„iDeal“ yra oficialus „Apple“ produktų platintojas Latvijoje, turintis „Apple Premium Reseller“ statusą, sukaupęs daugiau nei 10 metų patirties ir turintis 8-ias prekybos ir paslaugų vietas Latvijos sostinėje.

Nuo 1992 m. veikianti „AS Capital“ veiklą pradėjo kaip kompiuterinės įrangos surinkimo įmonė, o šiuo metu veiklą išplėtusi į IT sistemų ir infrastruktūros projektavimo, įrangos aptarnavimo ir priežiūros sritis. Įmonė vienija daugiau nei 60 specialistų.

Bet kuri įmonė, norėdama, kad klientai jos produktus galėtų įsigyti ir lizingo būdu, „Orion Leasing“ sukurtą automatizuotą white-label tipo finansavimo sprendimą į savo prekybos platformą gali įdiegti vos per kelias savaites. Integracija pačiai įmonei nieko nekainuoja.

„Vienintelis dalykas, ko mums reikia iš partnerio – tai prekių krepšelis ir pirkėjo registracijos numeris. Per mažiau nei minutę sistema atlieka visas būtinas patikras, įskaitant KYC (angl. Know Your Customer) procedūras ir su pinigų plovimo prevencija susijusias patikras ir pateikia sutarties projektą elektroniniam pasirašymui. Integracija leidžia galutiniam pirkėjui greitai įsigyti prekes arba per parnerio el. prekybos sistemą, arba tiesiai iš partnerio pardavimo ar prekybos salės vadybininkų“, – sako L. Belickas.

Latvijoje veikiantiems verslams siūloma integruoti veiklos nuomos sprendimą – ši lizingo įmonių teikiama finansinė paslauga patraukli dėl savo aiškios kainodaros ir lengvai planuojamų įmokų, o verslams ypač aktualu, kad tai nedidina finansinės skolos. Sutarties vertė nenugula į finansinių įsipareigojimų dalį, o kartu toks pirkinys neįsiskaičiuoja į turtą, tad nereikia periodiškai skaičiuoti turto nuvertėjimo, jo remontuoti, skirti daug laiko priežiūrai ir pan. Pasibaigus nuomos sutarties laikotarpiui, klientas gauna pasiūlymą dėl įrangos įsigijimo už likutinę vertę.

„Visos įmonės, mažos ar didelės, gali įsigyti prekes naudodamos mūsų sprendimą. Nors pirmaisiais mūsų klientais Latvijoje tapo IT srityje veikiančios įmonės, šis sprendimas gali būti aktualus ir statybinės, sodo, žemės ūkio ar bet kokios kitos technikos pardavėjams“, – aiškina L. Belickas.

„Orion Leasing“ unikalų finansavimo sprendimą verslui Lietuvoje pristatė šių metų pavasarį. Pirmieji Lietuvoje šiuo sprendimu pradėjo naudotis „Apple“ produkcija Lietuvoje prekiaujantys „iDeal“ prekybos salonai. Vos per kelis mėnesius naudojantis šiuo sprendimu finansuotų įrenginių suma pasiekė 1 mln. eurų.

Latvijoje automatizuotų sprendimų verslui sritis iki šiol nebuvo itin išvystyta.

„Įsivaizduokite – viena Latvijos prekybos įmonė pasakojo, kad vien dėl to, jog iki šiol nebuvo automatizuotų lizingo sprendimų verslui, finansuotojui tekdavo siųsti daug informacijos ir keletą dienų ar net savaičių laukti sprendimų iš finansuotojų. Tai itin nepatogu verslui, nekalbant apie nepatrauklias finansavimo sąlygas“, – sako L. Belickas.

Planuojama, kad artimoje ateityje „Orion Leasing“ automatizuotus finansavimo sprendimus verslui pasiūlys ir Estijoje, Ispanijoje bei kitose šalyse.

Naujienos

Verslo Vikingai

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Nekilnojamas turtas3 mėnesiai prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |