Sekite naujienas

Verslas

„Oro navigacijai“ 2022-ieji buvo finansiškai stabilūs: uždirbta pelno, bus mokami dividendai

Paskelbta

-

Oro navigacijos paslaugų teikėja „Oro navigacija“ pernai, audituotais duomenimis, gavo 27,73 mln. eurų pajamų – 3 proc. daugiau negu prieš metus. Bendrovės grynasis pelnas palyginamuoju metu sumažėjo 60 proc. iki 1,95 mln. eurų, tačiau atsižvelgdami į stabilią jos veiklą akcininkai nutarė 1,6 mln. eurų skirti dividendams.

„Už 2020 metus ir 2021 metus „Oro navigacija“ pelno įmokų valstybei nemokėjo, nes buvo smarkiai paveikta globalios koronaviruso pandemijos ir kritusios paslaugų paklausos. Tačiau bendrovė kryptingai siekia, kad jos veikla užtikrintų tinkamą valstybės investuoto kapitalo grąžą. Dividendų skyrimas rodo, kad gebame siekti savo tikslų, net ir atsižvelgiant koronaviruso pandemiją pakeitusį karo Ukrainoje etapą, kuris iš esmės pakeitė orlaivių judėjimo geografiją“, – sako „Oro navigacijos“ vadovas Saulius Batavičius.

Uždarius Europos Sąjungos oro erdvę agresorės Rusijos oro vežėjams, neliko ir jų tranzitinių skrydžių srautų. Vis dėlto, kaip ir anksčiau tranzitiniai skrydžiai sudaro didžiausią „Oro navigacijos“ aptarnautų skrydžių dalį. Pernai Lietuvos oro skrydžių struktūroje tranzitinių skrydžių dalis siekė 67 proc. (palyginti su 2021-aisiais sumažėjo 13 proc.) , kai užpernai – 78 proc., o iki pandemijos 2019 metais – 76 proc.

Pernai „Oro navigacija“ Lietuvos oro erdvėje aptarnavo 166 tūkst. skrydžių – 1 proc. daugiau nei prieš metus. Atitinkamai šalies oro erdvėje aktyviausia buvo skrydžių bendrovė „Turkish Airlines“ (21 tūkst. skrydžių), „Ryanair“ (20 tūkst. skrydžių) ir „Finnair“ (16 tūkst. skrydžių).

„Pernai tik keturios šalys Eurokontrolės narės viršijo 2019 metais įvykdytų skrydžių skaičių. Tai Albanija, Armėnija, Bosnija ir Hercegovina bei Graikija. Lietuva vis dar fiksuoja 18 proc. atsilikimą, palyginti su ikipandeminiu laikotarpiu“, – pastebi S. Batavičius.

Bendrovės pelnas prieš mokesčius, palūkanas, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) 2022 metais buvo 6 mln. eurų arba 28 proc. mažesnis, palyginti su 2021-aisiais.

S. Batavičius atkreipia dėmesį, kad sąlyginai aukštus 2021 metų pelningumo rodiklius, o kartu su jais – ir aukštą palyginamąją bazę lėmė netipinis veiksnys. Per vienerius metus buvo apskaitytos sukauptos būsimų laikotarpių pajamos už 2020-2021 metų laikotarpį.

2021 metais bendrovės pajamos sudarė 26,89 mln. eurų, grynasis pelnas siekė 4,9 mln. eurų, EBITDA – 8,3 mln. eurų.

Pasak „Oro navigacijos“ vadovo, iš esmės 2022 metais pelningumo rodikliai grįžo į įprastą bendrovei ilgametį vidutinį lygį, kai faktinis eismas pernelyg nenukrypsta nuo planuoto ir nėra patiriama reikšmingos eismo rizikos elemento įtakos pajamoms.

„Oro navigacijos“ pagrindinė veikla yra reguliuojama specifiniais tiesioginio taikymo Europos Komisijos (EK) reglamentais, kurie užtikrina strategiškai svarbios transporto infrastuktūros srities – oro navigacijos paslaugų finansavimo tvarumą, tad šių dviejų globalių krizių įtaka bendrovės finansams yra laikina, o nuostolių rizika apribota iki minimumo.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos4 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |