Sekite naujienas

Verslas

„Oro navigacijai“ 2022-ieji buvo finansiškai stabilūs: uždirbta pelno, bus mokami dividendai

Paskelbta

-

Oro navigacijos paslaugų teikėja „Oro navigacija“ pernai, audituotais duomenimis, gavo 27,73 mln. eurų pajamų – 3 proc. daugiau negu prieš metus. Bendrovės grynasis pelnas palyginamuoju metu sumažėjo 60 proc. iki 1,95 mln. eurų, tačiau atsižvelgdami į stabilią jos veiklą akcininkai nutarė 1,6 mln. eurų skirti dividendams.

„Už 2020 metus ir 2021 metus „Oro navigacija“ pelno įmokų valstybei nemokėjo, nes buvo smarkiai paveikta globalios koronaviruso pandemijos ir kritusios paslaugų paklausos. Tačiau bendrovė kryptingai siekia, kad jos veikla užtikrintų tinkamą valstybės investuoto kapitalo grąžą. Dividendų skyrimas rodo, kad gebame siekti savo tikslų, net ir atsižvelgiant koronaviruso pandemiją pakeitusį karo Ukrainoje etapą, kuris iš esmės pakeitė orlaivių judėjimo geografiją“, – sako „Oro navigacijos“ vadovas Saulius Batavičius.

Reklama:

Uždarius Europos Sąjungos oro erdvę agresorės Rusijos oro vežėjams, neliko ir jų tranzitinių skrydžių srautų. Vis dėlto, kaip ir anksčiau tranzitiniai skrydžiai sudaro didžiausią „Oro navigacijos“ aptarnautų skrydžių dalį. Pernai Lietuvos oro skrydžių struktūroje tranzitinių skrydžių dalis siekė 67 proc. (palyginti su 2021-aisiais sumažėjo 13 proc.) , kai užpernai – 78 proc., o iki pandemijos 2019 metais – 76 proc.

Pernai „Oro navigacija“ Lietuvos oro erdvėje aptarnavo 166 tūkst. skrydžių – 1 proc. daugiau nei prieš metus. Atitinkamai šalies oro erdvėje aktyviausia buvo skrydžių bendrovė „Turkish Airlines“ (21 tūkst. skrydžių), „Ryanair“ (20 tūkst. skrydžių) ir „Finnair“ (16 tūkst. skrydžių).

„Pernai tik keturios šalys Eurokontrolės narės viršijo 2019 metais įvykdytų skrydžių skaičių. Tai Albanija, Armėnija, Bosnija ir Hercegovina bei Graikija. Lietuva vis dar fiksuoja 18 proc. atsilikimą, palyginti su ikipandeminiu laikotarpiu“, – pastebi S. Batavičius.

Bendrovės pelnas prieš mokesčius, palūkanas, nusidėvėjimą ir amortizaciją (EBITDA) 2022 metais buvo 6 mln. eurų arba 28 proc. mažesnis, palyginti su 2021-aisiais.

S. Batavičius atkreipia dėmesį, kad sąlyginai aukštus 2021 metų pelningumo rodiklius, o kartu su jais – ir aukštą palyginamąją bazę lėmė netipinis veiksnys. Per vienerius metus buvo apskaitytos sukauptos būsimų laikotarpių pajamos už 2020-2021 metų laikotarpį.

2021 metais bendrovės pajamos sudarė 26,89 mln. eurų, grynasis pelnas siekė 4,9 mln. eurų, EBITDA – 8,3 mln. eurų.

Pasak „Oro navigacijos“ vadovo, iš esmės 2022 metais pelningumo rodikliai grįžo į įprastą bendrovei ilgametį vidutinį lygį, kai faktinis eismas pernelyg nenukrypsta nuo planuoto ir nėra patiriama reikšmingos eismo rizikos elemento įtakos pajamoms.

„Oro navigacijos“ pagrindinė veikla yra reguliuojama specifiniais tiesioginio taikymo Europos Komisijos (EK) reglamentais, kurie užtikrina strategiškai svarbios transporto infrastuktūros srities – oro navigacijos paslaugų finansavimo tvarumą, tad šių dviejų globalių krizių įtaka bendrovės finansams yra laikina, o nuostolių rizika apribota iki minimumo.

Naujienos

Verslo Vikingai

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Nekilnojamas turtas3 mėnesiai prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |