Sekite naujienas

Verslas

Parodė, kas vyksta „Hero“ statybų aikštelėje: įrengti verslo centrą laikysiantys pamatai, netrukus kils pirmas aukštas

Paskelbta

-

NT plėtros bendrovė „Realco“ baigė pirmąjį Vilniaus centriniame verslo rajone iškilsiančio verslo centro „Hero“ statybos darbų etapą. Jo metu įrengti pastato pamatai, kuriems panaudota 700 itin didelių gabaritų polių, siekiančių iki 19 m gylio bei iki 1,2 m skersmens.

„Kylančio verslo centro „Hero“ pastatas sudėtingas savo konfigūracija, išskirtinės architektūros. Kaip atsvara virš žemės iškilsiančiai daliai buvo įrengti ir pastatą stabiliai laikysiantys sudėtingos konstrukcijos pamatai, kuriuos galima vadinti unikaliu inžineriniu kūriniu. Jiems įrengti buvo pasitelkta gausi specialistų komanda, atlikti sudėtingi geologiniai grunto tyrimai“, – komentuoja „Realco“ statybos projektų vadovas Tadas Černauskas.

Pasak jo, pamatams įrengti buvo iškasta didžiausia iki šiol įmonės veiklos istorijoje 5 tūkst. kv. metrų, arba maždaug pusės hektaro, ploto ir 10 metrų gylio duobė. Joje papildomai iškastas 2 metrų gylio požeminis koridorius, reikalingas šilumos trasai. Iš viso iš statybų aikštelės išvežta 50 tūkst. kub. metrų grunto.


Visu pastato pamatų perimetru, kurio ilgis siekia 300 metrų, buvo pastatyta poliasienė ir sustiprinta spyriais, apsaugant nuo įvirtimo. Perimetrinių polių skersmuo yra nuo 60 cm iki 80 cm, o vidaus polių – iki 1,2 metro. Įspūdingas ir polių ilgis, prilygstantis 4-6 aukštų pastatui: dauguma jų yra 13-14 metrų ilgio, keletas siekė ir 19 metrų. Iš viso pamatams sunaudota 400 t armatūros, bei 3700 kub. metrų betono, panaudoti 36 spyriai.

Pasak T. Černausko, sudėtingi buvo ir būtini atlikti geologiniai grunto tyrimai. Įprastai komerciniams ir visuomeniniams pastatams tokie tyrimai atliekami iki 20 metrų gylyje, o „Hero“ atveju, dėl itin gilios pamatų duobės ir polių gylio, tyrimus reikėjo atlikti beveik 30 metrų gylyje. Kadangi Lietuvoje nėra įrangos, galinčios pasiekti tokį gylį nuo žemės paviršiaus, pirmiausia tam buvo iškasta apie 5 metrų gylio duobė ir tik tuomet geologai galėjo tirti gruntą.

Baigus įrengti pamatus pradėti pastato konstruktyvo darbai, kuriuos atlieka bendrovė „Veikmės statyba“. Statybos projektų vadovo teigimu, netrukus bus galima pamatyti ir kylančias pirmo aukšto konstrukcijas. „Hero“ konstruktyvą numatyta baigti 2024 m. rudenį, o visas verslo centras, planuojama, bus pastatytas 2025 m. II ketvirtį.


Buvusio prekybos centro „Ibrahim“ vietoje statomą verslo centrą projektavo „Cloud architektai“, pirminė pastato idėja priklauso architektui prof. Edmundui Stasiuliui. Kompleksą sudarys du 15-os ir 14-os aukštų tūriai, tarpusavyje sujungti trijų aukštų stilobatu.

„Hero“ į sostinės biurų nuomos rinką įlies beveik 32 tūkst. kv. metrų nuomojamo ploto. Ieškantiems itin didelių patalpų čia bus galimybė išsinuomoti iki 4 tūkst. kv. metrų plotą viename aukšte. Verslo komplekse bus įrengta 430 vietų požeminė aikštelė automobiliams.

A+ energinio naudingumo klasės verslo centrui ketinama siekti tarptautinio sveikųjų pastatų sertifikato WELL bei tvarių pastatų „BREEAM Excellent“ sertifikato.


Į verslo centrą bendrovė „Realco“ iš viso investuos 112 mln. eurų. Apie 60 proc., arba iki 67 mln. eurų, lėšų ketinama pasiskolinti rinkoje. Pirmą 7,5 mln. eurų vertės neviešą obligacijų emisiją UAB „Sostinės bokštai“ sėkmingai išplatino šių metų gegužę.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |