Sekite naujienas

Verslas

Parodė, kas vyksta „Hero“ statybų aikštelėje: įrengti verslo centrą laikysiantys pamatai, netrukus kils pirmas aukštas

Paskelbta

-

NT plėtros bendrovė „Realco“ baigė pirmąjį Vilniaus centriniame verslo rajone iškilsiančio verslo centro „Hero“ statybos darbų etapą. Jo metu įrengti pastato pamatai, kuriems panaudota 700 itin didelių gabaritų polių, siekiančių iki 19 m gylio bei iki 1,2 m skersmens.

„Kylančio verslo centro „Hero“ pastatas sudėtingas savo konfigūracija, išskirtinės architektūros. Kaip atsvara virš žemės iškilsiančiai daliai buvo įrengti ir pastatą stabiliai laikysiantys sudėtingos konstrukcijos pamatai, kuriuos galima vadinti unikaliu inžineriniu kūriniu. Jiems įrengti buvo pasitelkta gausi specialistų komanda, atlikti sudėtingi geologiniai grunto tyrimai“, – komentuoja „Realco“ statybos projektų vadovas Tadas Černauskas.

Reklama:

Pasak jo, pamatams įrengti buvo iškasta didžiausia iki šiol įmonės veiklos istorijoje 5 tūkst. kv. metrų, arba maždaug pusės hektaro, ploto ir 10 metrų gylio duobė. Joje papildomai iškastas 2 metrų gylio požeminis koridorius, reikalingas šilumos trasai. Iš viso iš statybų aikštelės išvežta 50 tūkst. kub. metrų grunto.


Visu pastato pamatų perimetru, kurio ilgis siekia 300 metrų, buvo pastatyta poliasienė ir sustiprinta spyriais, apsaugant nuo įvirtimo. Perimetrinių polių skersmuo yra nuo 60 cm iki 80 cm, o vidaus polių – iki 1,2 metro. Įspūdingas ir polių ilgis, prilygstantis 4-6 aukštų pastatui: dauguma jų yra 13-14 metrų ilgio, keletas siekė ir 19 metrų. Iš viso pamatams sunaudota 400 t armatūros, bei 3700 kub. metrų betono, panaudoti 36 spyriai.

Pasak T. Černausko, sudėtingi buvo ir būtini atlikti geologiniai grunto tyrimai. Įprastai komerciniams ir visuomeniniams pastatams tokie tyrimai atliekami iki 20 metrų gylyje, o „Hero“ atveju, dėl itin gilios pamatų duobės ir polių gylio, tyrimus reikėjo atlikti beveik 30 metrų gylyje. Kadangi Lietuvoje nėra įrangos, galinčios pasiekti tokį gylį nuo žemės paviršiaus, pirmiausia tam buvo iškasta apie 5 metrų gylio duobė ir tik tuomet geologai galėjo tirti gruntą.

Baigus įrengti pamatus pradėti pastato konstruktyvo darbai, kuriuos atlieka bendrovė „Veikmės statyba“. Statybos projektų vadovo teigimu, netrukus bus galima pamatyti ir kylančias pirmo aukšto konstrukcijas. „Hero“ konstruktyvą numatyta baigti 2024 m. rudenį, o visas verslo centras, planuojama, bus pastatytas 2025 m. II ketvirtį.


Buvusio prekybos centro „Ibrahim“ vietoje statomą verslo centrą projektavo „Cloud architektai“, pirminė pastato idėja priklauso architektui prof. Edmundui Stasiuliui. Kompleksą sudarys du 15-os ir 14-os aukštų tūriai, tarpusavyje sujungti trijų aukštų stilobatu.

„Hero“ į sostinės biurų nuomos rinką įlies beveik 32 tūkst. kv. metrų nuomojamo ploto. Ieškantiems itin didelių patalpų čia bus galimybė išsinuomoti iki 4 tūkst. kv. metrų plotą viename aukšte. Verslo komplekse bus įrengta 430 vietų požeminė aikštelė automobiliams.

A+ energinio naudingumo klasės verslo centrui ketinama siekti tarptautinio sveikųjų pastatų sertifikato WELL bei tvarių pastatų „BREEAM Excellent“ sertifikato.


Į verslo centrą bendrovė „Realco“ iš viso investuos 112 mln. eurų. Apie 60 proc., arba iki 67 mln. eurų, lėšų ketinama pasiskolinti rinkoje. Pirmą 7,5 mln. eurų vertės neviešą obligacijų emisiją UAB „Sostinės bokštai“ sėkmingai išplatino šių metų gegužę.

Naujienos

Verslo Vikingai

Finansai5 d. prieš

Techninių analitikų mokytojas Tomas Dulkys: „Didžiausia investuotojų ir spekuliantų klaida – noras praturtėti, o ne tapti šios srities profesionalu“

Kriptovaliutos, akcijų prekyba rinkoje, spekuliavimas, investavimas – vieniems šios temos atrodo nepažįstamos ir sunkiai perprantamos, o kiti sukaupia tiek žinių,...

Verslo vikingai1 savaitė prieš

„A Management“ vadovė Aušra Virkietytė: Sužvaigždėjimas renginių organizatoriui – karjeros pabaiga

Renginių organizatoriaus darbas atrodo nesibaigianti šventė. Tad norinčių dirbti šioje srityje turėtų netrūkti. „Iš dalies taip ir yra, – sutinka...

Verslo vikingai2 savaitės prieš

LAVA SALES kompanijos vadovas Paulius Gumbelevičius: „Komanda – branduolys, padedantis sukurti sėkmingą verslą”

Neseniai įsikūrusios kampanijos LAVA SALES tikslas – pritraukti naujų klientų šaltų skambučių pagalba ir taip padėti verslui augti. Telemarketingo paslaugas...

Startuoliai2 mėnesiai prieš

Saugių sandorių platforma „EscrowPack“ padės internete pirkti ir parduoti nesibaiminant sukčių

Tikrai ne vieną kartą pačiam teko patirti ar iš draugų girdėti apie sukčiavimo atvejus, kuomet perkant prekes iš fizinių asmenų...

Finansai2 mėnesiai prieš

29-erių į pensiją išėjęs Gintaras Pociūnas: „Finansiškai raštingas ir investuojantis žmogus – turtingo mąstymo žmogus“

Taupymas, investavimas, akcijų biržos – terminai, kurių daugelis dar nepažįsta, o gal laiko tolima siekiamybe. Praktinius patarimus geresniam finansų valdymui...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |