Sekite naujienas

Verslas

Pasirašyta 12 mln. Eur finansavimo sutartis: ieškos rangovų viešojo sektoriaus žmogiškųjų išteklių valdymo sistemos projektavimui ir diegimui

Paskelbta

-

Viešojo valdymo agentūra su Centrine Projektų valdymo agentūra pasirašė 12 mln. Eur finansavimo sutartį, pagal kurią ketinama finansuoti projektą „Pažangios viešojo sektoriaus žmogiškųjų išteklių valdymo sistemos sukūrimas ir įdiegimas“ (ŽIVIS). Projekto tikslas – užtikrinti galimybę centralizuotai ir automatizuotai tvarkyti viešojo sektoriaus darbuotojų duomenis, reikalingus valstybės valdymo reikmėms tenkinti ir įgalinti viešojo sektoriaus žmogiškųjų išteklių valdymo transformaciją, perkeliant viešojo sektoriaus talentų ir karjeros valdymo procesus į skaitmeninę erdvę.

Projektą kartu su Nacionaliniu bendrųjų funkcijų centru (NBFC) vykdys Viešojo valdymo agentūra (VVA). Abi organizacijos pasirašė atnaujintą partnerystės sutartį, kurios pagrindu šalys sieks kartu įgyvendinti finansavimo sutartyje numatytus tikslus ir rezultatus.

Reklama:

Žalia šviesa viešojo sektoriaus efektyvumui didinti

Kaip teigia projekto partneriai, šiuo metu egzistuojančios informacinės sistemos neatliepia pažangaus ir skaitmenizuoto viešojo sektoriaus žmogiškųjų išteklių valdymo poreikio. Žmogiškųjų išteklių administravimo procesai yra neefektyvūs, trūksta automatizavimo sprendimų, kurie apimtų procesus nuo jų inicijavimo iki rezultato. Egzistuoja ir integracijų stoka, nepakankamai išvystytas skaitmeninimo lygis viešojo sektoriaus mastu.

Darbo užmokesčio apskaitos procesai taip pat nėra efektyvūs, naudojami skirtingi ir senos kartos darbo užmokesčio apskaitos sprendimai, trūksta tinkamų integracijų su valstybės registrais ir kitomis informacinėmis sistemomis. Atitinkamai nekaupiami su žmogiškųjų išteklių valdymu susiję duomenys nacionaliniu mastu, dėl to neužtikrinamas operatyvus duomenų pateikimas bei kokybė.

Anot VVA direktoriaus Artūro Paleko, tai – ne pirmas toks bandymas siekiant sukurti bendrą viešojo sektoriaus žmogiškųjų išteklių valdymo sistemą.

„Nors jos nauda – akivaizdi, ir apie tai kalbama ne vienerius metus, visi bandymai iki šiol buvo nesėkmingi. Mes išanalizavome nesėkmių priežastis ir tikime, kad šį kartą mums pavyks. Finansavimo ir partnerystės sutarčių pasirašymas mums uždegė žalią šviesą, mes pasiruošę startuoti, žinome, ko siekiame ir tuo tikime. Be abejo, turėsim labai daug iššūkių, kelias bus sudėtingas, bet mes pasiryžę juo eiti ir atnešti viešajam sektoriui naujus efektyvius įrankius bei sustiprinti visuomenės pasitikėjimą“, – sako A. Palekas.

Sukurta sistema apims tokius žmogiškųjų išteklių valdymo procesus kaip samda, veiklos vertinimas, kompetencijų valdymas ir pan. Taip pat bus sukurtas vieningas savitarnos portalas, kuris leis tikslinėms grupėms pasiekti visą su žmogiškaisiais ištekliais susijusią informaciją vienoje vietoje.

Įgyvendinant projektą bus sukurtas viešojo sektoriaus darbuotojų registras, sudarysiantis galimybes centralizuotai ir automatizuotai tvarkyti duomenis, kurių reikia valstybės valdymo reikmėms tenkinti, t. y. viešojo sektoriaus įstaigų personalo valdymo sisteminiams sprendimams priimti, kontrolei ir prevencijai užtikrinti.

Būsimoje sistemoje atsiras ir naujas darbo užmokesčio valdymo komponentas. Jis apims darbo laiko apskaičiavimą, apdorojimą ir apskaitą.

„Sukūrus ir įdiegus ŽIVIS, NBFC veikla taps kur kas efektyvesnė, bus standartizuoti procesai, reikalingi dirbant su visomis viešojo sektoriaus įstaigomis, mažės klaidų tikimybė. Taip pat sistema leis standartizuoti ir transformuoti esamus darbo užmokesčio apskaitos procesus į išmanius skaitmeninius sprendimus elektroninėje erdvėje. Atitinkamai bus užtikrintas ir duomenų vientisumas, suteikiant galimybę vienoje vietoje kaupti bei analizuoti su darbo užmokesčiu susijusius valstybės duomenis. Taip pat planuojama, kad sistemą ateityje galės naudoti ir kitos viešojo sektoriaus įstaigos“, – teigia NBFC direktorė Valė Kulvinskienė.

Optimizmo nestokoja ir šio projekto vadovė Marija Urnikienė: „Viskas gyvenime yra įmanoma, tik reikia didelio noro ir įdėti darbo. Svarbiausia yra komanda, tikėjimas, pasitikėjimas savimi ir kitais komandos nariais bei kolegomis“.

Projektas finansuojamas iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (EGADP) ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. Projekto vertė 12,9 mln. Eur., jį planuojama baigti iki 2026 metų vidurio.

 

Skaitykite

Naujienos

Verslo Vikingai

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Nekilnojamas turtas3 mėnesiai prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |