Sekite naujienas

Verslas

Paskelbtas tvariausių pasaulio įmonių sąrašas

Paskelbta

-

Specializuota žiniasklaidos ir investicijų bei finansų tyrimų bendrovė „Corporate Knights“ paskelbė kasmetinį tvariausių pasaulio įmonių reitingą. Įvertinusi daugiau nei 6700 įmonių, kompanija sudarė 100 tvariausių bendrovių sąrašą, tarp kurių – atsinaujinančios energetikos sprendimų, informacinių technologijų, finansinių paslaugų ir kitų sektorių kompanijos. Į jį pateko ir Lietuvoje veikianti suomių korporacija „Neste”.

Reitinguojamos kompanijos buvo vertinamos atsižvelgiant į 25 veiklos rodiklius: aplinkosaugos, investicijų ir pajamų tvarumo, išteklių, personalo, finansų, tiekėjų vykdomos veiklos valdymo ir kt. Rengiant sąrašą iš viso buvo įvertinta daugiau nei 6720 įmonių, kurių metinės pajamos viršija 1 mlrd. JAV dolerių.

Reklama:

Daugiausia į reitingą pakliuvusių įmonių priklauso informacinių technologijų (20 proc.) ir finansinių paslaugų (15 proc.) sektoriams. Palyginti su praėjusiais metais, šiemet reitinge atsidūrė 30 naujų kompanijų.

Tvariausių pasaulio įmonių viršuje šiais metais atsidūrė JAV metalų perdirbimo pramonės bendrovė „Schnitzer Steel Industries“, antroje – danų vėjo energijos turbinų gamintoja „Vestas Wind Systems“, pernai užėmusi pirmąją vietą. Trečioji vieta atiteko australų logistikos kompanijai „Brambles“.

Septynioliktą kartą iš eilės į šį reitingą įtraukta ir didžiausia dyzelino iš atsinaujinančių šaltinių gamintoja „Neste“, kurios tikslas – tapti atsinaujinančių ir žiedinės ekonomikos sprendimų lydere pasaulyje.

Bendrovė yra daugiausiai kartų be pertraukos į šį sąrašą patekusi energetikos bendrovė pasaulyje. Aplenkusi daugiau nei 400 kitų atstovaujamos pramonės įmonių, „Neste“ pripažinta sektoriaus lydere. Bendrame reitinge ji užėmė 29-ąją vietą.

„Mums, kaip didžiausiai dyzelino iš atsinaujinančių žaliavų gamintojai, būti tarp pasaulio tvarumo lyderių – svarbus pripažinimas. Pastarąjį dešimtmetį savo veiklą orientavome į ilgalaikius tvarumo įsipareigojimus, pristatėme aplinkai draugiškesnius sprendimus transportui, verslui ir vartotojams, orientavomės į šių paslaugų asortimento plėtrą. Tvarūs sprendimai, kuriantys vertė klientui, partneriams ir visuomenei, ir toliau lieka svarbiausiu mūsų strateginiu tikslu“, – teigia „Neste Lietuva“ generalinė direktorė Julija Matisonė.

Tarp korporacijos įsipareigojimų – iki 2030 m. Porvo naftos perdirbimo gamyklą padaryti tvariausia Europoje, o iki 2035 m. pasiekti anglies dvideginio atžvilgiu neutralią gamybą. Kompanija taip pat siekia iki 2030 m. padėti savo klientams sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisijas bent po 20 mln. tonų kasmet.

Penktadalis į „Corporate Knights“ sudarytą tvariausių pasaulio įmonių šimtuką patekusių bendrovių yra įsikūrusios JAV, 11 proc. – Kanadoje. Vertinant pasiskirstymą pagal regionus, daugiausia reitinge esančių kompanijų yra iš Europos (44 proc.), 22 proc. tvariausių indekso įmonių įsikūrusios Azijos ir Ramiojo vandenyno regione.

„Corporate Knights“ tvariausių pasaulio verslų rinkimus rengia ir 100 tvariausių įmonių sąrašą sudaro nuo 2005 m.

Naujienos

Verslo Vikingai

Finansai1 savaitė prieš

Techninių analitikų mokytojas Tomas Dulkys: „Didžiausia investuotojų ir spekuliantų klaida – noras praturtėti, o ne tapti šios srities profesionalu“

Kriptovaliutos, akcijų prekyba rinkoje, spekuliavimas, investavimas – vieniems šios temos atrodo nepažįstamos ir sunkiai perprantamos, o kiti sukaupia tiek žinių,...

Verslo vikingai2 savaitės prieš

„A Management“ vadovė Aušra Virkietytė: Sužvaigždėjimas renginių organizatoriui – karjeros pabaiga

Renginių organizatoriaus darbas atrodo nesibaigianti šventė. Tad norinčių dirbti šioje srityje turėtų netrūkti. „Iš dalies taip ir yra, – sutinka...

Verslo vikingai2 savaitės prieš

LAVA SALES kompanijos vadovas Paulius Gumbelevičius: „Komanda – branduolys, padedantis sukurti sėkmingą verslą”

Neseniai įsikūrusios kampanijos LAVA SALES tikslas – pritraukti naujų klientų šaltų skambučių pagalba ir taip padėti verslui augti. Telemarketingo paslaugas...

Startuoliai2 mėnesiai prieš

Saugių sandorių platforma „EscrowPack“ padės internete pirkti ir parduoti nesibaiminant sukčių

Tikrai ne vieną kartą pačiam teko patirti ar iš draugų girdėti apie sukčiavimo atvejus, kuomet perkant prekes iš fizinių asmenų...

Finansai2 mėnesiai prieš

29-erių į pensiją išėjęs Gintaras Pociūnas: „Finansiškai raštingas ir investuojantis žmogus – turtingo mąstymo žmogus“

Taupymas, investavimas, akcijų biržos – terminai, kurių daugelis dar nepažįsta, o gal laiko tolima siekiamybe. Praktinius patarimus geresniam finansų valdymui...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |