Sekite naujienas

Verslas

Paskutinės dienos: „DelfinGroup“ akcijų viešas siūlymas baigiasi pirmadienį

Paskelbta

-

Ateinantis pirmadienis, birželio 3-oji, bus paskutinė Latvijos finansinių technologijų bendrovės „DelfinGroup“ akcininkų viešo akcijų siūlymo diena. Šio siūlymo metu investuotojai iš Baltijos šalių gali įsigyti iki 26,4% „DelfinGroup“ akcijų po 1,09 Eur už akciją. Tai didžiausia tokio pobūdžio galimybė investuoti į augančią bendrovę, kuri pasižymi patikimais pinigų srautais ir yra viena iš daugiausiai dividendų mokančių bendrovių Baltijos šalių akcijų rinkoje.

Remiantis Latvijos banko patvirtintais viešo siūlymo prospektais, pagrindiniai „DelfinGroup“ akcininkai akcijas siūlo viešo siūlymo būdu po 1,09 Eur už akciją, t. y. 12,8% mažesne kaina, palyginti su pastarųjų 3 kalendorinių mėnesių akcijos kainos biržoje vidurkiu. Palyginus siūlymo kainą su bendrovės dividendų mokėjimais per pastaruosius 12 mėnesių, akcijos dividendinis pajamingumas sudarytų 8,3%, įskaitant 2024 m. birželio 14 d. planuojamus mokėti dividendus. Siūlyme dalyvaujantys nauji investuotojai turi teisę į ketvirtinius dividendus (0,0178 Eur akcijai), kurie bus išmokėti jau birželio 14 d., bei metinius dividendus už 2023 m. (0,0088 Eur akcijai), kurie bus išmokėti 2024 m. liepos 12 d.

„DelfinGroup“ akcijų pasirašymo laikotarpis baigsis 2024 m. birželio 3 d. 15.30 val. (pabaigos laikas priklauso nuo konkretaus banko). Akcijas galima pasirašyti visuose Baltijos šalių mažmeniniuose bankuose, kurie teikia prekybos vertybiniais popieriais ir investavimo paslaugas. Akcijas parduodantys akcininkai pagrindiniu akcijų siūlymo valdytoju pasirinko „LHV Pank“.

Pardavėjai yra du pagrindiniai „DelfinGroup“ akcininkai – bendrovės „ALPPES Capital“ ir „Curiosity Capital“, kurioms kartu su kitais susijusiais subjektais šiuo metu priklauso beveik 47% „DelfinGroup“ akcijų. Pardavėjai siūlo iki 8 985 000 „DelfinGroup“ akcijų, kurios sudaro 19,8% viso akcinio kapitalo. Esant didelei paklausai, pardavėjai turi galimybę padidinti pasiūlymą dar iki 3 000 000 akcijų. Kartu su papildomu pasiūlymu tai sudaro 26,4% viso „DelfinGroup“ akcinio kapitalo. Po sandorio „ALPPES Capital“ ir „Curiosity Capital“ liks vieni didžiausių „DelfinGroup“ akcininkų.

Pasiūlymo kaina yra 12,8% mažesnė už vidutinę pagal apimtį svertinę „DelfinGroup“ akcijų kainą biržoje per tris pastaruosius mėnesius. Viešo siūlymo laikotarpiu taikoma nuolaida yra įprasta panašių sandorių praktika, siekiant motyvuoti akcijų siūlyme dalyvauti naujus ir esamus investuotojus. Be to, pardavėjai ir su jais susiję asmenys pasirašė kapitalo įšaldymo sutartis ir teisiškai įsipareigojo iki 2026 m. vasario pabaigos neparduoti daugiau akcijų, nei siūloma šiuo metu. Kaip minėta, po šio sandorio parduodantys akcininkai ir toliau liks vieni didžiausių „DelfinGroup“ akcininkų, taip suderindami ilgalaikius interesus su kitais investuotojais.

Parduodančios įmonės įeina į šeimos įmonių grupę, kuri priklauso Latvijos verslininkui Aigarui Kesenfeldui (Aigars Kesenfelds) bei jo žmonai. Kesenfeldų šeima yra viena iš aktyviausių Latvijos investuotojų, jų kontroliuojančiosios bendrovės pasiekia gerų finansinių rezultatų. Remiantis naujausiomis metinėmis ataskaitomis, šios šeimos įmonių bendra nuosavo kapitalo buhalterinė vertė siekia apie 100 mln. Eur, kurie yra investuoti į įvairias industrijas.

Aigaras Kesenfeldas sako, kad šio akcijų pardavimo tikslas – toliau didinti „DelfinGroup“ akcijų laisvą apyvartą ir likvidumą vertybinių popierių biržoje bei diversifikuoti šeimos investicijų portfelį ir kapitalo investicijas į dar kelias ankstyvosios stadijos įmones, veikiančias įvairiose industrijose.

„Akcijų pardavimui pasirinkome viešą siūlymą, kad užtikrintume vienodas galimybes visiems potencialiems investuotojams. Palyginti didelio akcijų paketo pardavimas biržoje, per įprastą kasdienę prekybą, ilgalaikėje perspektyvoje būtų pakenkęs akcijų kainai, o kartu ir dabartiniams bendrovės investuotojams. Pasirinkta siūlymo forma yra patraukli investavimo galimybė visiems esamiems investuotojams padidinti savo akcijų paketus, o naujiems investuotojams – įsigyti akcijų bendrovės, kuri nuo pat 2021 m. vykusio IPO sparčiai auga ir yra pasiekusi vieną didžiausių dividendinių pajamingumų iš visų Baltijos šalyse listinguojamų bendrovių“, – sako A. Kesenfeldas.

Bendrovės vadovų komanda bei jos įkūrėjas ir stebėtojų tarybos pirmininkas Agris Evertovskis, kuris taip pat yra vienas didžiausių „DelfinGroup“ akcininkų ir kuriam priklauso 23,14% „AS DelfinGroup“ akcijų, siūlymo metu akcijų neparduos. Pasak A. Evertovskio, atsižvelgiant į tai, kad, nepaisant makroekonominių priešpriešinių vėjų, visi pagrindiniai „AS DelfinGroup“ finansiniai rodikliai – ketvirčio pajamos, EBITDA, grynasis pelnas ir grynasis paskolų portfelis – nuo pirminio viešo akcijų siūlymo išaugo dvigubai arba daugiau nei dvigubai, dabartinė bendrovės akcijų kaina, jo nuomone, neatspindi dabartinės ir ilgalaikės pagrindinės „DelfinGroup“ vertės.

„Atsižvelgiant į gerus bendrovės finansinius rodiklius ir didelį dividendinį pajamingumą, tikėtinas palūkanų normų mažėjimas ateityje turėtų turėti tolesnį teigiamą ilgalaikį poveikį „DelfinGroup“ pelningumui ir akcijų kainai”, – sako A. Evertovskis.

Siūlymo sąlygų prospektus galima rasti Latvijos banko interneto svetainėje: https://uzraudziba.bank.lv/wp-content/uploads/2024/05/Prospectus_ALPPES_Capital_AS_Public_Offering_2024.pdf ir https://uzraudziba.bank.lv/wp-content/uploads/2024/05/Prospectus_Curiosity_Capital_SIA_Public_Offering_2024.pdf

Pagrindiniai „DelfinGroup“ akcininkai bendrovės akcijas per viešą akcijų siūlymą pardavė ir 2023 m. gegužės pabaigoje. Tuo metu beveik 3 000 investuotojų iš visų trijų Baltijos šalių pateikė užsakymų įsigyti 5,2 mln. akcijų, o akcijų siūlymas buvo viršytas – bendra investuotojų paklausa pasiūlą viršijo 1,12 karto. „DelfinGroup“ turi beveik 8 900 akcininkų.

„AS DelfinGroup“ yra 2009 m. įsteigta licencijuota finansinių technologijų bendrovė, veikianti su prekių ženklais „Banknote“ ir VIZIA. Nuo 2010 m. įmonė kasmet dirba pelningai. „DelfinGroup“ nuolat kuria ir siūlo vartojimo paskolas, lombardo paskolas, specialias paskolas vyresnio amžiaus žmonėms, „pirk dabar – mokėk vėliau“ produktus, taip pat parduoda naudotas ir beveik naujas prekes internetu bei daugiau nei 90 filialų Lietuvoje ir Latvijoje.

Per 2024 m. I ketvirtį bendrovės pajamos išaugo 26%, EBITDA – 28%, o pelnas prieš mokesčius 12%, palyginti su atitinkamu 2023 m. laikotarpiu.

„DelfinGroup“ dividendinis pajamingumas yra vienas didžiausių tarp „Nasdaq“ biržos Baltijos šalių bendrovių. Bendrovė dividendus moka stabiliai – bent 4 kartus per metus.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |