Sekite naujienas

Verslas

Paslaugų tiekėjai turi patarimą ramesniam sausiui

Paskelbta

-

Švenčių gausa gruodį lemia didesnes nei įprastai išlaidas, o neatidumas buičiai jas gali dar labiau išauginti. Paslaugų tiekėjai ragina gyventojus neužmiršti svarbaus dalyko: už gruodį sunaudotą elektrą, vandenį, gamtines dujas rodmenis deklaruoti paskutinėmis gruodžio dienomis. Tokiu būdu sąskaita bus suformuota už konkretų mėnesį, o ne pagal metų vidurkį ir vartotojas sulauks sąskaitos ne už konkretų mėnesį, o pagal metų suvartojimo vidurkį.

Energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ Produktų vystymo vadovas Mantas Kavaliauskas atkreipia dėmesį, kad rinkos liberalizavimo metu skirtingus tiekėjus pasirinkę vartotojai buvo nuo pat pradžių skatinami iki einamojo mėnesio pabaigos deklaruoti skaitiklių rodmenis. Vis dėlto, anot jo, sausis yra ypatingas mėnuo.

Reklama:

„Gruodžio specifiką lemia didelės, masiškai švenčiamos šventės – Kalėdos, Naujųjų sutikimas. Daug skubos, reikalų ir išlaidų. Natūralu, kad ne visada spėjama laiku pasirūpinti buitimi. Negana to, dalis darbdavių ir atlyginimą už gruodį paskuba pervesti dar gruodį, tai irgi gali sustiprinti įspūdį, kad asmeninis biudžetas yra pilnesnis. Deja, nesužiūrėjus tokio paprasto dalyko, kaip rodmenų deklaravimas, sausį, po visų švenčių ir išlaidų, galite ne visai maloniai nustebti“, – sako M. Kavaliauskas.

Į asmeninių finansų planavimą metų sandūroje verta pažvelgti atidžiau ir dėl buhalterinių aplinkybių, susijusių su tuo, kad dalis darbuotojų atlyginimus gauna anksčiau nei įprastai: ne kitą mėnesį, o tą patį.

Prieš keletą metų Didžiojoje Britanijoje įmonės „Money Advice Service“ atlikta apklausa atskleidė, kad net 13 mln. darbuotojų šioje šalyje privalės ilgiau laukti algadienio tik todėl, kad jiems atlyginimas buvo išmokėtas gruodį. Finansų specialistai tai laiko vienu iš svarbiausių faktorių, kodėl sausį paprastai pritrūksta pinigų.

Pasak „Elektrum Lietuva“ Produktų vystymo vadovo, sezono veiksnys čia irgi ne paskutinėje vietoje, nes sąskaitos šaltuoju metu natūraliai išauga.

„Žiemą šildome savo būstą, dėl trumpo šviesaus paros meto naudojame daugiau apšvietimo, tad energetinių išteklių sunaudojame daugiau. Išlaidų prasme tai yra brangiausias metų sezonas, todėl patartina į šį laikotarpį pažvelgti atsakingiau ir rodmenis deklaruoti laiku. Tiesa, yra viena išimtis. Jei turite išmaniuosius skaitiklius, jie suvartojimo duomenis perduos patys. Kitu atveju siūlau patogiu formatu pasirinkti priminimą: nuo išmaniojo telefono iki lipnaus lapelio ant šaldytuvo“, – pataria jis.

Suvartotos elektros kiekį reikėtų deklaruoti iki pasibaigiant mėnesiui. M. Kavaliausko teigimu, tą galima daryti jau nuo gruodžio 20 iki 31 dienos. Jis skatina nepalikti to paskutinėms paros valandoms ar minutėms: įsiveskite priminimą, paskatinkite tą padaryti ir kitą šeimos narį, jei nepasitikite savo atmintimi, tuomet mėnesio pabaigoje pasiteiraukite, ar rodmenys deklaruoti arba pasisakykite, kad tai padarėte jūs.

„Elektrum Lietuva“ išmaniojoje programėlėje galima nusistatyti ir gauti tokius priminimus, taip pat savitarnoje užsisakyti priminimą elektroniniu paštu.

Ekspertas atkreipia dėmesį, kad paskutinės minutės efektas gali sujaukti rodmenų deklaravimo planus, nes sistemos ne visuomet atlaiko masinį vartotojų antplūdį.

„Apie būtinybę deklaruoti rodmenis laiku primename ir skatiname tai daryti tam, kad vėliau vartotojai nepatirtų nepatogumų. Jeigu daug klientų suskubs tą daryti vienu metu, gali būti, kad sistemos tokio krūvio tiesiog neatlaikys. Skatinčiau nepalikti deklaravimo paskutinėms minutėms, o susitvarkyti sau patogiu metu anksčiau“, – sako M. Kavaliauskas.

„Elektrum Lietuva“ primena, kad ne elektros tiekėjai, o Energijos skirstymo operatorius (ESO) apskaičiuoja vidutinį elektros energijos suvartojimą ir, savo ruožtu, duomenis perduoda tiekėjams. Jei einamąjį mėnesį rodmenų deklaruoti vartotojas nespėjo, jų perdavimas tiekėjui pirmosiomis kito mėnesio dienomis situacijos nepakeis, o sąskaita vis tiek bus suformuota pagal metų vidurkį.

Naujienos

Verslo Vikingai

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Nekilnojamas turtas3 mėnesiai prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |