Sekite naujienas

Verslas

Pažangiausios moksleivių įkurtos verslo bendrovės apdovanotos „eXpo“ mugėje

Paskelbta

-

Įvyko finalinis praktinės verslumo ugdymo programos „accelerator_x“ renginys – projektą vainikavo kasmetinė „eXpo” mugė, kurioje moksleiviai pristatė bei prekiavo savo sukurtais produktais ir paslaugomis. „eXpo“ mugėje šiemet dalyvavo rekordinis moksleivių skaičius – beveik 400 geriausių „accelerator_x“ projekto dalyvių, įkūrusių net 130 mokomųjų bendrovių. Ši „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojama programa dėka „Verslios Lietuvos” inicijuotos plėtros šiemet išaugo net tris kartus.

Kalėdinė „eXpo“ — tai kasmetinis „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojamas renginys, kurio metu jaunieji verslininkai, mokyklose vykstančios „accelerator_x“ programos metu įkūrę mokomąsias bendroves, pristato savo sukurtus verslus, prekiauja įvairiais pačių pagamintais produktais ir siūlo įsigyti savo kurtas paslaugas.

Reklama:

„Šių metų „accelerator_x“ programos plėtra yra reikšminga investicija į jaunimo verslumo skatinimą. Džiaugiamės, jog šį verslumo iššūkį priėmė daugiau nei 100 Lietuvos mokyklų, o moksleivių, panorusių išbandyti verslininko rolę, skaičius yra rekordinis. Ugdyti verslumo kompetencijas ir taip mokytis rizikuoti, vadovauti, prisiimti atsakomybes, generuoti idėjas yra reikšminga patirtis kiekvienam moksleiviui“, — kalba Inga Juozapavičienė, „Versli Lietuva“ Verslumo departamento direktorė.

Šiemet buvo įsteigta 18 nominacijų ir apdovanotos net 54 moksleivių bendrovės. Mugėje jaunuosius verslininkus vertino ir jiems grįžtamąjį ryšį teikė daugiau nei 100 verslo profesionalų, partnerių, politikos atstovų.

„Renginio kalėdinę nuotaiką kūrė net 390 mokinių šypsenos bei daugiau nei 750 svečių. Dalyviai energingai ir su dideliu užsidegimu pristatė savo produktus svečiams bei vertinimo komisijai. Kiekvienais metais mokinių originalumas bei kūrybiškumas mus vis labiau stebina. Svarbu yra pažymėti, kad mokiniai jau dabar mąsto ne tik apie gero verslo plano sukūrimą, bet ir rūpinasi, kad kuriamas produktas būtų tvarus bei socialiai atsakingas. Iš viso tematines nominacijas gavo net 54 jaunosios bendrovės, o prizines vietas pasidalino 9 geriausius rezultatus parodžiusios komandos”, — pasakoja Andželika Rusteikienė, „Lietuvos Junior Achievement“ direktorė.

Nuo tradicinių verslo sprendimų iki technologinių išradimų

„eXpo“ mugėje dalyvavę moksleiviai pristatė tiek tradicinius, tiek inovatyvius, technologinius verslo sprendimus. Mugės lankytojai galėjo įsigyti moksleivių kurtų kalėdinių papuošimų, aksesuarų, natūralios kosmetikos gaminių, rankdarbių, o taip pat susipažinti su mokinių kurtais išmaniais verslo sprendimais, kaip savaeigė šiukšliadėžė, sistema, naudojama automobiliuose siekiant išvengti susidūrimų ar dirbtinio intelekto tinklalapių apsauga.

Reklama:

Pirmąją vietą pasidalino ir komisijos geriausiomis buvo pripažintos trys komandos, tai: „Forvardas“ mokykloje įsteigta „GabiGabi“ mokomoji bendrovė, vystanti platformą, kurioje mokiniai ir tėvai gali pasirinkti sau tinkamiausią mokyklą. Tai pat Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje įsteigta „PoloPrints“ komanda, pasiūliusi greitųjų polaroidinių nuotraukų sprendimą ir Alytaus Putinų gimnazijoje sukurtas socialinis verslas „Šilčiausios rankos“, pasiūlęs platformą, kurioje galima įsigyti senelių rankdarbius.

Antroji vieta atiteko bendrovėms „Goldfish“ (programėlė, skirta žvejams), „GenZklasė“ (1-8 kl. mokiniams skirtos korepetitorių pamokos) ir „Artanau“ (terapinė knygelė, padedanti spręsti paauglių streso problemas). Trečiąja vieta dalinosi bendrovės „Pats sau šefas“ (maisto receptai, parduodami kartu su produktais), „JJSE Mokinukas“ (kasdienių gestų kalbos žodžių knyga) ir komanda „JiearUp“ (aprangos ir aksesuarų dekoravimas).

„Verslios Lietuvos“ atstovų komanda taip pat vertino jaunąsias bendroves, turinčias sėkmingo startuolio požymių ir išrinko tris nominacijos nugalėtojas. Apdovanota Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos tinklalaidžių platforma „Simple Time“, kuri skirta padėti naujiems kūrėjams išgarsėti, o vartotojams – sutaupyti laiko paieškoms. Taip pat apdovanojimą pelnė Alytaus šv. Benedikto gimnazijos mokiniai, sukūrę „Goldfish“ programėlę žvejams ir Kauno „Saulės“ gimnazijos moksleivių komanda, pasiūliusi inovatyvių šildomų spintelių „Lunched“ sprendimą, padedantį sutaupyti moksleiviams laiko ir nestovėti valgyklų eilėse.

Apie „accelerator_x“

„Accelerator_x“ – tai „Lietuvos Junior Achievement“ organizuojama programa, suteikianti 9-12 klasių mokiniams realią verslo kūrimo patirtį dar mokyklos suole. Ši programa nėra verslo simuliacija – tai realaus verslo kūrimo patirtis, kurios metu moksleiviai praktiškai susipažįsta su visais verslo vystymo etapais, įkuria mokomąsias bendroves ir patys priimti svarbiausius verslo sprendimus. Šių metų pavasarį „Versli Lietuva“ inicijavo šios programos plėtrą ir šiemet joje sudalyvavo beveik 3200 moksleivių, kurie įkūrė per 800 mokomųjų bendrovių.

Naujienos

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |