Sekite naujienas

Verslas

Penkeri „Rockit“ veiklos metai: auganti startuolių vertė ir plėtra regionuose

Paskelbta

-

Sėkmingai užbaigdamas penktuosius veiklos metus, finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centras „Rockit“ pasitinka naują etapą. Vilniuje veiklą pradėjęs ir regiono bei tarptautinius startuolius vienijantis centras vis labiau įsitvirtina ir kituose Lietuvos miestuose, skatindamas steigtis technologijų verslus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pasak „Rockit“ vadovės Linos Žemaitytės-Kirkman, per penkerius metus, kiek centras vysto savo veiklą, Lietuvos „fintech“ ekosistema pastebimai išaugo – artėjama prie 300 bendrovių ribos. Tai, anot jos, lėmė tvirta verslo ir vietinės valdžios partnerystė.

„Be to, tai, kad į šalį ateina tokie tarptautiniai akseleratoriai kaip „Plug and Play“, kurie atsineša savo tarptautinių mentorių, investuotojų ir pranešėjų ratą, parodo Lietuvos patrauklumą kurtis ir vystytis spartiems technologijų verslams. Todėl natūralu, kad kitas žingsnis – stiprinti visą šalies startuolių ekosistemą, daugiau dėmesio skiriant kitų regionų verlams“, – sako L. Žemaitytė-Kirkman.

Daugiau nei 7 kartus – tiek Lietuvos startuolių ekosistemos vertė išaugo per penkerius metus: nuo 1,9 mlrd. eurų 2018 m. – iki 13,7 mlrd. eurų pernai, rodo „Dealroom“ duomenys.

„Vien per pastaruosius metus tvarias inovacijas kuriančių startuolių skaičius paaugo dešimtadaliu, ir tarp visų „Rockit“ bendruomenės narių jų yra beveik trečdalis. Todėl džiaugiamės vystydami bendradarbiavimą su tvarių inovacijų centru „Rockit“, kartu skatindami tvarios visuomenės kūrimą ir puoselėjimą“, – sako „Swedbank“ Finansų tarnybos vadovas Remy Salters.

Kartu su „Swedbank“, finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centras „Rockit“ organizuoja Tvarumo forumą, suburiantį tvarumo technologijas vystančius startuolius. Dvejus metus iš eilės vykstantį renginį globoja Lietuvos Respublikos finansų ministerija.

Bendruomenės aktyvumą ir tvirtumą įrodo kasmet vykstantys „Lithuanian Fintech Awards“ apdovanojimai, kuriuose įvertinami ir apdovanojami šio sektoriaus atstovai bei jų pasiekimai. Šiemet vykusiuose ketvirtuosiuose apdovanojimuose pristatytas kol kas vienintelis toks – Lietuvos „fintech“ žemėlapis. Jame į 10 skirtingų kategorijų – mokėjimų, skaitmeninės bankininkystės, taupymo ir investavimo, skolinimo ir kt. – suskirstytos visos 277 šalies „fintech“ bendrovės.

Skatins startuolių plėtrą regionuose


Nors ir veikiantis Vilniuje, finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centras „Rockit“ nuo šių metų pavasario į platesnes verslo rinkas padeda įžengti ir kituose Lietuvos miestuose veikiantiems startuoliams. Pasak centro vadovės L. Žemaitytės-Kirkman, Vidurio ir Vakarų Lietuvos regiono startuoliams sudarant palankias sąlygas kurtis bei skatinti produktų idėjų vystymą, bus mažinama ir regioninė atskirtis.

„Mūsų misija – kurti stipresnę ir gyvybingesnę regiono startuolių ekosistemą bei suteikti versliems žmonėms galimybę išnaudoti visą savo potencialą. Pasitelkę tarptautinę „Rockit“ patirtį, platų kontaktų, mentorių ir įmonių tinklą, esame pasiruošę paspartinti kiekvieno startuolio kelionę sėkmės link“, – sako „Rockit“ vadovė.

Siekiant paskatinti technologinius centrus imtis veiklų, kurios padėtų sudaryti tinkamas sąlygas kurtis startuoliams ir skatintų jų produktų idėjų vystymą, pristatyta Startuolių akseleravimo ir inkubavimo programa 2024–2026. Ją, gavus finansavimą iš Inovacijų agentūros, įgyvendina „Rockit“.

Startuolių akseleravimo ir inkubavimo programos 2024–2026 metu ketinama įgyvendinti kelis pagrindinius uždavinius, tarp kurių – įvairių stadijų startuolių programų ciklų organizavimas, nuo ankstyviausios iki pasirengimo pritraukti kapitalą. Taip pat ketinama organizuoti verslo ir mokslo intensyvus: taip bus siekiama komercializuoti mokslinius sprendimus ir skatinti mokslui imlaus verslo kūrimąsi.

Kaip numatyta projekto strategijoje, jau artimiausiu metu Kaune ir Klaipėdoje duris atvers „Rockit“ Inovacijų centro atstovybės. Kiekvienoje jų bus įrengtos startuolių inkubavimui skirtos erdvės: apie 20 darbo vietų, erdvės renginiams ir kt. Šiose bendrakūrystės erdvėse jaunoms ir tik besikuriančioms technologijų įmonėms bus suteikiama galimybė semtis žinių ir patirties ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio ekspertų, pritaikant jas praktikoje.

Centruose Kaune ir Klaipėdoje taip pat ketinama teikti inkubavimo ir akseleravimo paslaugas, skirtas regione veikiančioms jaunoms technologijų įmonėms. Tikimasi, kad per trejus programos metus Vakarų ir Vidurio Lietuvoje atsiras bent 60 naujų startuolių.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |