Sekite naujienas

Verslas

Per 300 socialinio verslo entuziastų buriasi Inovacijų agentūros e. platformoje

Paskelbta

-

Verslų, kurie imasi inovatyviais būdais spręsti visuomenės problemas, Lietuvoje vis daugėja, tačiau oficialių skaičiavimų, kiek tokių verslų turime, nėra. Šalies socialinius verslininkus Inovacijų agentūra siekia suburti po vienu virtualiu stogu – vysto specialią e. platformą, prie kurios jau yra prisijungę per 100 socialinių verslų ir beveik 200 kitų asmenų, besidominčių socialinio verslo kūrimo galimybėmis. Šioje platformoje galima atrasti ir susipažinti su socialiniais verslais, įgyti bazines verslumo žinias, sužinoti, kaip sukurti tvarų socialinio verslo modelį bei išmokti pamatuoti savo verslo kuriamą poveikį visuomenei. 

„Lietuvoje nėra renkami oficialūs duomenys apie tai, kiek šalyje veikia socialinių verslų. Neturime ir įteisinto socialinio verslo statuso, todėl dažnai nutinka taip, kad socialinė įmonė ar socialiai atsakingas verslas tapatinamas su socialiniu verslu. Būtent todėl vystome socialinio verslo platformą, kurioje talpinama informacija padeda atskleisti, kas yra socialinis verslas, socialinė ekonomika, poveikio pirkimai ar jo matavimas. Visi, besidomintys socialiniu verslu gali susipažinti su Lietuvoje veikiančiais socialiniais verslais, sužinoti, kokios socialinės problemos egzistuoja ir kaip socialiniai verslininkai jas siūlo spręsti“, – kalba Patricija Kalkytė, Inovacijų agentūros Bendrųjų verslo kompetencijų departamento direktorė.

Reklama:

E. platformoje lankytojas vieno langelio principu gali rasti visą pagrindinę informaciją, susijusią su socialinio verslo ekosistema – sužinoti, koks verslas yra laikomas socialiniu, susipažinti su poveikio pirkimų modeliu, viešųjų paslaugų perdavimo procesu ar gauti informaciją apie finansavimo galimybes bei naujienas. Platformoje užsiregistravusiems vartotojams prieinami specialiai socialiniams verslininkams skirti mokymai: verslininkai gali įgyti bazines verslumo žinias, sužinoti, kaip išmatuoti savo socialinio verslo poveikį, įvertinti poveikį kuriančių veiklų efektyvumą bei konsultuotis su mentoriais.

Šiuo metu į Inovacijų agentūros socialinio verslo duomenų bazę yra užsiregistravę per 100 socialinių verslų atstovų ir beveik 200 kitų asmenų, besidominčių socialinėmis inovacijomis bei norinčių daugiau sužinoti, kaip sukurti tvarų socialinį verslą. Didžioji dalis užsiregistravusiųjų į platformą yra nurodę, jog sprendžia švietimo ir neformalaus ugdymo bei aplinkosaugos, tvarumo problemas. Kiti duomenų bazėje esantys socialiniai verslai sprendžia integracijos, žmogaus teisių, emocinės, fizinės sveikatos problemas, padeda žmonėms, turintiems negalią, vaikams, paaugliams, šeimoms ar senjorams. Tarp socialinių verslų yra sprendimų, siūlančių specialius drabužius debetu sergantiems vaikams, padedančių spręsti pandemijos metu kilusius švietimo iššūkius ar senjorų vienatvės problemas, kviečiančių prisidėti prie aplinkosaugos problemų sprendimo dėvint iš perdirbto plastiko pagamintas kojines ar naudojant daugkartinius puodelius. Šiuos socialinius verslus e. platformoje galima filtruoti pagal savivaldybes ir verslų veiklos sritį.

„Tokios informacijos sisteminimas padės surinkti tikslesnius duomenis apie tai, kur Lietuvoje telkiasi socialiniai verslai, žinoti, kokiose srityse jie veikia. Tai gali pagelbėti ir savivaldybėms, norinčioms įgyvendinti viešųjų paslaugų perdavimą – savivaldybių atstovai gali lengvai rasti vietinius socialinius verslininkus. Tikimės, jog ši platforma ilgainiui taps pagrindine socialinio verslo ekosistemos duomenų baze”, – sako P. Kalkytė.

Inovacijų agentūros socialinio verslo platforma pasiekiama adresu: https://socialinisverslas.inovacijuagentura.lt/. Čia talpinami specialūs mokymai yra nemokami, o duomenų bazė – nuolat atnaujinama.

Reklama:

Skaitykite

Naujienos

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |