Sekite naujienas

Verslas

Pietų Korėjos ekspertai audituoja Lietuvos paukštienos gamintojus

Paskelbta

-

Šiandien į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą atvykę Pietų Korėjos ekspertai susipažins su VMVT vykdomos oficialios kontrolės priemonėmis paukštienos sektoriuje, bendra lietuviškų produktų eksporto situacija, o šią ir kitą savaitę lankysis paukštienos įmonėse, kurios savo produkciją planuoja eksportuoti į šią Azijos šalį. Vizito tikslas – paukštienos įmonių registracija eksportui į Pietų Korėją.

„Tai labai lauktas auditas. Nors jau 2018 metais derybos dėl eksporto leidimų suderinimo artėjo prie pabaigos, tolesnius procesus pristabdė pandemija. Ekspertai prieš 4 metus jau buvo teigiamai įvertinę tarnybos atliekamą paukščių užkrečiamųjų ligų kontrolę, taip pat ir paukštienos higienos priežiūrą, todėl šie likę vizitai įmonėse jau paskutiniai vertinimo etapai. Tikimės greitų ir teigiamų audito rezultatų, kad jau netrukus galėtų iškeliauti pirmosios paukštienos siuntos į beveik 60 mln. gyventojų turinčią šalį“, – pasakojo VMVT direktorius Mantas Staškevičius.

Reklama:

Pietų Korėjos Maisto ir vaistų saugos ministerijos bei Gyvūnų ir augalų karantino agentūros ekspertai audito metu lankysis įmonėse AB „Vilniaus paukštynas“, UAB „Krekenavos agrofirma“ ir UAB „Vlantana“.

„Šiuo metu į Pietų Korėją jau galima eksportuoti pieno, žuvies gaminius bei gyvūnų pašarus. Todėl, tikimės netrukus suderinti nauji leidimai lietuviškai paukštienai, ženkliai prisidės prie eksporto į P.Korėją augimo“, – sakė VMVT direktorius Mantas Staškevičius.

VMVT duomenimis, į Pietų Korėją per beveik 9 šių metų mėnesius išvežta daugiau nei 2,2 tūkst. t pieno produktų (2021 m. per visus metus buvo eksportuota 1,7 tūkst. t), virš 34 t žuvies gaminių, daugiau kaip 250 t pašarų gyvūnams augintiniams, taip pat virš 150 t žolinių pašarų mišinių.

Naujienos

Verslo Vikingai

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |