Sekite naujienas

Verslas

PPC „Ozas“ tapo dar tvaresnis: per metus pasigamins 431 tūkst. kWh žaliosios energijos, o ant stogo įkurdino bites

Paskelbta

-

Pastangos stabdyti žmonių sukeltą klimato kaitą yra neatsiejamos nuo būtinybės pereiti prie atsinaujinančių išteklių energetikos ir didinti pastatų tvarumą. Prekybos ir pramogų centras „Ozas“ laikydamasis savo aplinkosauginių įsipareigojimų žengė dar vieną žingsnį didesnio tvarumo link ir ant savo pastato stogo įsirengė 480 kW galios saulės elektrinę. Planuojama, kad ji sugeneruos beveik dešimtadalį pastate sunaudojamos elektros energijos. Be to, ant prekybos ir pramogų centro stogo apgyvendintos bitės, kurios prisidės prie aplinkinės ekosistemos palaikymo ir bioįvairovės užtikrinimo.

Ant prekybos ir pramogų centro OZAS stogo sumontuotoje saulės elektrinėje yra 1170 modulių, kurių kiekvieno galia siekia 410 W. Per penkis šių metų mėnesius ji jau sugeneravo daugiau nei 158 tūkst. kWh elektros energijos, kuri naudojama pastato reikmėms. Planuojama, kad elektrinė šiemet iš viso pagamins daugiau nei 431 tūkst. kWh energijos.

„Klimato kaita yra bene didžiausia žmonijai kylant grėsmė. Kovojant su ja yra svarbios kiekvieno žmogaus ir verslo pastangos. Vykdydami savo įsipareigojimą siekti tvarumo ir įmonės socialinės atsakomybės nuosekliai siekiame, kad mūsų prekybos ir pramogų centras būtų kuo draugiškesnis aplinkai ir bendruomenėms. Šias pastangas atspindi ir daugiau mūsų veiksmų, o nuo šiol – ir ant stogo įrengta žaliąją energiją generuojanti saulės elektrinė“, – sako PPC OZAS centro vadovė Ina Augulienė.

Anot PPC OZAS plėtros projekto vadovo Artūro Tilingos, įrengiant saulės elektrinę didelis dėmesys buvo skiriamas ir saugumui. Pasirinkti elektrinės moduliai yra aukščiausios (A) gaisro saugos klasės ir sumontuoti taip, kad būtų užtikrintas pastato konstrukcijų patvarumas ir stabilumas.

Be to, pernai ant „Ozo“ stogo buvo įkurdintos ir daugelyje ekosistemų ypač svarbios bitės – įrengti trys aviliai, kuriuos prižiūri profesionalūs bitininkai.

„Sugrąžindami bites į miesto aplinką prisidedame prie miesto augmenijos kokybės gerinimo, nes bičių apdulkinti augalai yra sveikesni, vešlesni ir atsparesni ligoms. Ilgainiui žalesnė ir įvairesnė augalija miestuose didina bioįvairovės indeksą, o su bitėmis ekosistema funkcionuoja stabiliau ir yra atsparesnė klimato krizės padariniams. Tad svarbu įsileisti bites į miestus. Avilių lokacijai renkamės pastatų stogus, nes ir natūralios bičių buveinės yra aukštai medžių drevėse, kur nepasiekia kenkėjai ir drėgmė“, – sako projektą įgyvendinusios bendrovės „Urbanbee.lt“ įkūrėjas ir direktorius Paulius Chockevičius.


P. Chockevičiaus teigimu, prekybos ir pramogų centrą supa biologinės įvairovės kupina gamta. Tai yra bitėms palanki aplinka, kurią jos padės apsaugoti ir dar labiau praturtinti. Be to, anot miesto bitininkystės eksperto, prekybos tinklas yra populiari gyventojų traukos vieta, o tai suteikia galimybę šviesti bendruomenę bitininkystės ir aplinkosaugos temomis.

A.Tilingos teigimu, prekybos ir pramogų centro pastate naudojama tik iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaunama žalioji energija, įdiegta laisvai programuojamų algoritmų pastato valdymo sistema „Automated Logic“ ir vėdinimo įrenginių CO2 parametrų kontrolė, kurios kartu su „Exergio“ platforma stebi, analizuoja ir efektyvina pastato veikimo algoritmus: tinkamą ir nuolatinį šviežio oro kiekį, neefektyvų energijos vartojimą. Prekybos ir pramogų centre taip pat nuosekliai auga išrūšiuojamų atliekų kiekis. Rūšiuojamos ir perdirbimui perduodamos ne tik plastiko, kartono, stiklo, senos buitinės technikos ir elektronikos atliekos, bet ir kavos tirščiai bei kitos augalinės kilmės atliekos.


„Siekdami prisidėti prie aplinkos išsaugojimo, mažiname CO2 emisijas, nerūšiuojamų ir neperdirbamų atliekų kiekį bei energijos suvartojimą. Siekiame prisidėti prie poveikio aplinkai, kad ateities kartos galėtų džiaugtis mūsų planeta“, – sako I. Augulienė.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |