Sekite naujienas

Sportas

Pusę amžiaus Sporto hale rūpinęsis A. Bartaška: „Žaliakalnio sporto kompleksas – tikrai atgimė

Paskelbta

-

Sporto halė su kiekviena diena vis plačiau atsiveria kauniečiams. Rekonstruotas erdves kasdien užpildo nenutrūkstamas veiksmas – nuo kultūros, neprofesionalaus sporto renginių iki turiningų užklasinių veiklų vaikams bei praktinių paskaitų studentams. Albinas Bartaška – turbūt ikoniškiausia šios sporto tvirtovės asmenybė. Daugiau kaip 50 metų pastatu ir jame vykusiais renginiais rūpinęsis kaunietis džiaugiasi, kad legendinis Kauno objektas atgimė tuo pačiu išsaugodamas savo šlovingą istoriją.

Halės priežiūra – mylimas darbas

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

81-erių inžinierius, pakviestas apžiūrėti halėje įvykusių pokyčių, atvyko nešinas šūsnimi istorinių fotografijų. Jose – tik dalis labiausiai įsiminusių koncertų ir kitų svarbių akimirkų. Prisiminęs legendinius muzikos atlikėjus ir sporto renginius, A. Bartaška teigė netikėjęs, kad kone visą savo gyvenimą pašvęs dirbti vienoje vietoje.

„Įsidarbinau būdamas studentas, draugui pamačius skelbimą laikraštyje. Tačiau dar prieš pradedant dirbti halėje stebėdavau renginius. Domino techniniai niuansai – pavyzdžiui, kaip prožektoriai sinchroniškai pakeičia spalvas. Bet niekada negalėjau pagalvoti, kad visą gyvenimą būtent čia ir pradirbsiu. Vienintelį kartą turėjau galimybę pakeisti aplinką ir persikelti į Kauno valstybinį muzikinį teatrą. Tačiau galutinis susitarimas taip ir neįvyko.

Praėjo 10 metų, po to – 20. Supratau, kad čia dirbti man patinka. Išėjau po 56-erių. Man halės priežiūra buvo „įaugusi į kraują“ – mylimas darbas. Išėjau, bet nepasakyčiau, kad labai pergyvenau. Visgi po mėnesio pradėjau jausti veiklos trūkumą. O ir sapnuose toji halė vis pasirodo“, – juokavo A. Bartaška.

Vyriškis per savo ilgametę darbo patirtį prie pulto stovėjo per baleto, cirko, estrados pasirodymus. Jam teko bendrauti su tokiais atlikėjais kaip Džordžas Marjanovičius, Ala Pugačiova, Edita Pjecha, Sofija Rotaru, Laima Vaikule ir kitais. Inžinierius pridėjo, jog halė sugebėdavo tapti daugiafunkciu centru ir anksčiau – jei prireikdavo, ji pavirsdavo net į lengvosios atletikos maniežą.

Pasak A. Bartaškos, darbuotojams prieš kiekvieną svarbų renginį atsakomybės netrūko. Halėje viskas turėjo būti suderinta iki mažiausių smulkmenų. Didelė meilė darbui, anot jo, padėdavo įveikti visus iššūkius.

„Turėjome daug problemų nuo lubų nukritus lempai ir sudužus šalia atlikėjos. Pasisekė, kad moteris stipriai nenukentėjo, – ne pačią linksmiausią istoriją prisiminė vyriškis. – Jaunajai kartai galiu patarti tik tiek – mylėti savo darbą. Vieni baigia teisę, žurnalistiką, bet nueina puodų lipdyti. Reiškia, žmogus puodus myli labiau. Dirbdamas halėje mažai sėdėjau – tik per pietus. Tad judėjimas – dar viena būtinybė. Galbūt tai ir padėjo man tiek nugyventi.“

Džiaugiasi pokyčiais visame mieste

Inžinierius priminė, kad Europos krepšinio pirmenybėms statyta ir 1939-ųjų gegužę atidaryta halė iki šiol rekonstruota ne kartą. Anksčiau ji turėjo medines grindis. Po atnaujinimo 1962 metais įrengtos tribūnos, tualetai ir dušai. Rūpintasi, kad sporto objektas atitiktų ir priešgaisrinės saugos reikalavimus.

„Naują apšvietimą įrengėme maždaug 2005 metais. Nemažai į jį investavome, parūpinome akumuliatorinę. Įsigiję kopėčias, pradėjome patys keisti lempas. Po naujausios rekonstrukcijos, baigtos šiais metais, sveikintina pasirinkta juoda vidaus konstrukcijų spalva. Ji nerėžia akies. Vienais metais konstrukcijas buvome nudažę pilkais dažais ir tuomet tikrai gražaus estetinio vaizdo neturėjo“, – prisiminė A. Bartaška.

Vaikštinėdamas po Perkūno alėją senjoras atkreipė dėmesį į besikeičiantį visą Žaliakalnio sporto komplekso paveikslą. Spalio viduryje, greta Sporto halės, Kaunas skambiai atidarė atstatytą Dariaus ir Girėno stadioną.

Čia pat keičiasi Sporto gatvės paveikslas – atnaujintoje erdvėje nušvito LED juostomis papuoštas grindinys. Specialiai šiam projektui gamintos unikalių formų plytelės atkartoja ąžuolo lapo struktūrą.

„Žaliakalnio sporto kompleksas – tikrai atgimė. Viskas keičiasi iš pagrindų. Sporto gatvė būsimoje šlovės alėjoje įamžins nusipelniusias sporto asmenybes, o šalia halės ir stadiono kyla lengvosios atletikos maniežas. Veiksmo čia tikrai netrūks. Kaunas paskutiniu metu labai išgražėjo ir toliau nesustoja“, – plačiai besišypsodamas komplimentus savo gimtajam miestui žėrė A. Bartaška, gruodžio 16-ąją minėsiantis garbingą 82 metų sukaktį.

Autentiką papildė modernūs sprendimai

Rekonstruojant Kauno sporto halę sutvarkytas fasadas, stogas bei laikančiosios konstrukcijos, atnaujinti visi inžineriniai tinklai, šiuolaikiškai įrengtos patalpos. Pasitelkiant istorinę medžiagą, pastatui sugrąžinta pirminė išvaizda, išsaugotos bei restauruotos vertingosios savybės – stogą laikančios arkos, durys ir langai.

Viduje įrengtos teleskopinės tribūnos, kurias galima išskleisti pagal poreikį. Specialios akustinės užuolaidos leidžia didžiulę erdvę padalinti į 4 mažesnes zonas, kad vienu metu vyktų skirtingi užsiėmimai.

Atnaujintose universaliose, multifunkcinėse erdvėse, priklausomai nuo renginio pobūdžio ir salės išdėstymo, vienu metu telpa iki pustrečio tūkstančio žmonių.

Artimiausius penkerius metus Kauno sporto halė bus išskirtinai dedikuota neformaliajam ugdymui, kultūriniams renginiams ir bendruomeninėms veikloms. Vėliau čia galės sugrįžti ir profesionalūs sportininkai.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |