Sekite naujienas

Verslas

Radviliškio rajone „YIT Lietuva“ statys naują „Agrokoncerno“ fermų kompleksą – darbų vertė 52,6 mln. eurų

Paskelbta

-

Tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“ Radviliškio rajone, Bebrujų kaime, statys modernų 52,6 mln. eurų vertės „Agrokoncerno grupės“ karvių fermų kompleksą. 53 ha ploto sklype plėtojamas kompleksas apims skirtingos paskirties pastatus bei infrastruktūros objektus ir bus aprūpintas moderniais inžineriniais sprendimais.

Komplekse iš viso bus statomos keturios karvidės, kiekvienoje – po daugiau nei tūkstantį melžiamų karvių. Ūkį taip pat sudarys veršidė, du prieauglio tvartai, telyčių ir užtrūkusių karvių tvartas bei veršiavimosi tvartas su ligonine bei melžimo bloku. Iš viso fermose bus laikoma per 9 tūkst. galvijų.

Pašarų laikymui ir ruošimui bus įrengtos specialios pašarų tranšėjos ir pašarų cechas, o kraiko laikymui – dvi stoginės. Komplekso projekte taip pat numatyta plovykla ir automobilinės svarstyklės.

Planuojama įrengti administracines patalpas darbuotojams ir reikalingas buitines bei sanitarines patalpas į ūkį atvyksiantiems specialistams. Bendras visų komplekso patalpų plotas sieks 78,4 tūkst. kv. m.

„Dėl savo masto, skirtingos paskirties patalpų, infrastruktūros objektų ir specifinių techninių sprendimų poreikio fermų komplekso statybos bus išties kompleksiškas projektas ir taip pat didžiausias tokio tipo paskirties, kokio iki šiol esame ėmęsi Lietuvoje. Įgyvendindami jį, kaip visuomet, itin didelį dėmesį skirsime efektyviam darbų planavimui, tvarumui, taip pat aukštos darbų kokybės užtikrinimui. Tam pasitelksime savo sukauptas žinias, patirtį ir techninius resursus“, – sako bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Skaičiuojama, kad kasdien bus primelžiama apie 140 tonų pieno, tai yra daugiau nei 51 tūkst. tonų per metus. Pasak „Agrokoncerno“ įmonių grupės savininko Ramūno Karbauskio, tai bus analogų ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje neturintis karvių kompleksas.

„Jame ypatingas dėmesys bus skiriamas galvijų sveikatai. Kiekvienas gyvulys bus stebimas individualiai, jų sveikatos duomenys, pieno kokybė bus tikrinama Lietuvoje pagamintais lazeriais. Komplekse bus sumontuota naujausia ir pažangiausia įranga, kuri padės užtikrinti sklandų fermos darbą, taip pat joje esančių galvijų gerovę“, – teigia R. Karbauskis.

Pasak jo, Lietuva iš trijų Baltijos šalių pagal žaliavinio pieno perdirbimą yra paskutinė. Pagal oficialiai prieinamus statistikos duomenis vidutinis Estijos ūkis turi 99 karves, Latvijos – 25, o Lietuvos – tik 17. R. Karbauskio teigimu, šis karvių kompleksas padės ženkliai padidinti žaliavinio, perdirbimui skirto pieno kiekį.

Ateityje pastatų komplekse taip pat planuojama pastatyti biometano jėgainę, kuri šiuo metu yra projektuojama. Į jėgainę patekęs mėšlas virs žaliavomis žaliosios energijos gamybai. Naujos kartos pieno ferma prisidės prie bendro iškastinio kuro naudojimo mažinimo, mažins šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisijas ir prisidės prie žiedinės ekonomikos stiprinimo Lietuvos šiaurės regione. Projektuojamos jėgainės momentinė galia – 1,77 MW.

Fermų komplekso patalpos bus šildomos energiją taupančiais efektyviais oras-vanduo šilumos siurbliais. Sudarant sąlygas darbuotojams naudoti aplinkai draugišką transportą, komplekse bus įrengtos elektromobilių įkrovimo stotelės.

Komplekso statybas planuojama pradėti šių metų gegužę ir užbaigti iki 2026 m. rugsėjo. Tačiau pieno ūkio veiklą planuojama pradėti anksčiau – nuo 2026 metų sausio mėnesio. Komplekso projektą parengė bendrovė „Sava ranga“.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |