Sekite naujienas

Verslas

Regionuose daugėja jauno verslo sėkmės istorijų: ieško naujų galimybių ir žvalgosi į užsienio rinkas

Paskelbta

-

Norinčiam augti verslui gali kilti išties nemažai iššūkių ir klausimų, todėl Lietuvos regionų verslininkai palaikymo, žinių ir įkvėpimo semiasi bendraminčių bendruomenėse. Būtent jose naujų idėjų ir postūmį verslo plėtrai atrado jogos užsiėmimus Alytuje pradėjusi vesti Ernesta Paulauskienė bei unikalių medaus produktų e. parduotuvę Panevėžyje plėtojanti Karolina Razmutė-Gruzdienė. Verslininkės naujų galimybių verslui siekė atrasti dalyvaudamos bendradarbystės centrų „Spiečius“ verslo akceleravimo programoje.

Programą atranda vis daugiau verslininkų

„Spiečių“ veiklą kuruojančios Inovacijų agentūros Pažangos departamento vadovė Patricija Reut sako, kad „Spiečiuose“ teikiamos paslaugos padeda išnaudoti didžiulį regionų verslumo potencialą. „Praėjusiais metais akceleravimo programoje dalyvavo 76 regionų verslininkai, kurie įgijo pasitikėjimo savimi ir suprato, kad sėkmingas verslas gali būti ne tik svajonė, bet ir realus planas su dideliu potencialu. Kaip didžiausius privalumus dalyviai išskyrė aktualias verslo vystymo žinias, naujas pažintis, motyvaciją siekti tikslų ir bendrystę su kitais programos dalyviais. Taip pat turime daug sėkmės pavyzdžių, kai po programos verslų augimas įgavo pagreitį“, – sako P. Reut.

Gerų idėjų turinčių veiklių žmonių tikrai netrūksta, tačiau jiems dažnai reikia daugiau praktinių ir ekspertinių žinių sėkmingam verslo startui bei augimui. Būtent tokias žinias suteikia „Spiečių“ akceleravimo programa, kurioje didelis dėmesys skiriamas praktiniams pavyzdžiams, verslo vertės pasiūlymo išgryninimui, pardavimų strategijos formavimui, rinkodarai, komunikacijai, skaitmenizavimui, valdymui bei finansų planavimui. Po kiekvienos mokymų sesijos vyksta individualios ir grupinės konsultacijos, kurių metu dalyviai gali gauti atsakymus į rūpimus klausimus ir drauge ieškoti sprendimų.“

Nuo idėjos – prie augančio verslo

Smulkioji verslininkė E. Paulauskienė pasakoja, kad prie „Spiečiaus“ bendruomenės iš pradžių prisijungė siekdama plėtoti socialinių tinklų administravimo veiklą, tačiau eigoje baigė jogos mokytojų kursus ir nusprendė ieškoti galimybių, kaip šį pomėgį paversti verslu. Akceleravimo programoje ji tikėjosi įgyti verslo pradžiai reikalingų žinių ir gauti naudingų patarimų.

„Kadangi Alytuje gyvenu neseniai, man labai trūko veiklos, tikslų išsigryninimo, kontaktų. Dėl to nusprendžiau sudalyvauti verslo akceleravimo programoje. Per ją gavau daug naudingos informacijos apie pardavimus, rinkodarą, praktinių žinių, pagalbos susidėliojant pirmuosius verslo žingsnius ir daug palaikymo. Lektorių ir kitų programos dalyvių patarimai, patirtys ir pasiūlymai leido pasisemti įkvėpimo ir naujų idėjų. Visą tai suteikė daug pasitikėjimo ir padėjo startuoti su nauja veikla“, – pasakoja E. Paulauskienė.

Ieško naujų galimybių

Programai pasibaigus E. Paulauskienė ėmėsi įgyvendinti savo idėją – išsinuomojo patalpas jogos studijai, susikūrė socialinių tinklų paskyras ir vos per kelias dienas surinko pirmąją dalyvių užsiėmimuose grupę. Praėjus pusei metų nuo dalyvavimo akceleratoriuje jogos mokytoja jau turi 2 pilnas užsiėmimus lankančiųjų grupes ir siekia toliau plėstis – žvalgosi į verslo segmentą, ieško nuosavų patalpų ir finansavimo šaltinių.

„Esu dėkinga „Spiečiui“ už galimybę būti nuostabios bendruomenės Alytuje dalimi ir gauti ne tik naudingų žinių, galimybę dalyvauti mokymuose, bet ir naujų verslo kontaktų, šiltą palaikymą bei papildomos motyvacijos įgyvendinti savo idėjas. Šiuo metu verslumo įgūdžius taip pat stiprinu „Spiečiaus“ mentorystės programoje. Verslas po truputį auga – nuo rudens planuoju pradėti vesti dar daugiau užsiėmimų ir siekiu pradėti bendradarbiavimą su įmonėmis – siūlyti jogos užsiėmimus jų darbuotojams“, – pasakoja E. Paulauskienė.

Padėjo išsigryninti verslo vystymo kryptį

Šeimos verslą „Kitchen Honey“ įkūrusi K. Razmutė-Gruzdienė sako, kad „Spiečiaus“ akceleravimo programa jai padėjo išsigryninti pagrindinius įmonės partnerius, veiklos kryptis ir klientų portretą. Smulkaus verslo atstovės teigimu, svarbiausia, kad šių mokymų metu ji gavo galimybę su profesionalų pagalba išanalizuoti ir aiškiai identifikuoti, kokią vertę jos įmonė kuria klientams, bei pasirinkti unikalią žinutę, su kuria eina į rinką.

„Dalyvavimas „Spiečiaus“ akceleratoriaus programoje man suteikė labai daug įžvalgų apie mūsų kuriamus produktus bei įkvėpimo. Programos metu supratau, kad noriu labiau orientuotis į skanias verslo dovanas, bendradarbiauti su vidutinėmis ar didelėmis bendrovėms, teikti pasiūlymus dovanų parduotuvėms bei butikams. Žinoma, neapleidžiame ir individualių užsakymų – siekiame išnaudoti visas galimybes“, – sako K. Razmutė-Gruzdienė.

Užmezgė naujas partnerystes

K. Razmutė-Gruzdienė pažymi, kad programa ne tik suteikė progą pasigilinti į verslui aktualius klausimus, bet ir užmegzti naujas partnerystes. Akceleratoriaus metu gimė net dvi naujos bendradarbiavimo idėjos, kurios jau įgyvendinamos. Verslininkės manymu, Lietuvos regionuose yra daugybė jaunų ir kūrybingų žmonių, kurie vysto verslus bei turi puikių idėjų, o dirbant drauge lengviau jas įgyvendinti.

„Visų pirma, kolegų paskatinta pradėjau vesti edukacijas. Tai buvo sena mano svajonė, kurią pagaliau ryžausi įgyvendinti. Baigiamajame programos renginyje taip pat pradėjome partnerystę su Alytaus „Spiečiaus“ nare, vyno parduotuvės įkūrėja, tad mūsų produkciją jau galima rasti ir Alytuje esančioje fizinėje parduotuvėje. Draugystę užmezgėme ir su vienos desertinės įkūrėja. Manau, jau greitai mūsų e. parduotuvėje bus galima įsigyti jos kuriamų gaminių su mūsų medumi. Be to, pradėjau bendradarbiauti su vienu restoranu, kuriam tiekiu medų, o tuo pačiu gaunu įvairių įžvalgų apie medaus panaudojimą maisto gamyboje“, – apie bendradarbiavimų su kitais smulkiaisiais verslininkais pasakoja K. Razmutė-Gruzdienė.

Padėjo augti sparčiau

Verslininkė sako turinti planų plėstis ir į užsienio rinkas, o su „Spiečiaus“ bendruomenės pagalba pamažu prie šio tikslo judanti K. Razmutė-Gruzdienė tiki, kad kūrybiškas požiūris, įgytos žinios ir atviras bendravimas su kitais jaunais verslais įmonei padeda augti greičiau ir efektyviau.

„Noriu tobulėti, auginti verslą ir įgyvendinti naujas idėjas. Apie mus sužino vis daugiau žmonių, gaunam vis daugiau teigiamo grįžtamojo ryšio. Nors medaus ir bičių produktų rinka Lietuvoje yra perpildyta, mūsų prekės ženklas ir produktai turi savo nišą. „Spiečiaus“ akceleratoriaus programa padėjo ją išsigryninti ir tai duoda daug naudos“, – sako panevėžietė.

Bendradarbystės centrai „Spiečius“ veikia 15 Lietuvos miestų, o akceleratoriaus programa vykdoma 13-oje jų. „Spiečių“ bendruomenės nariais gali tapti visi smulkaus ir vidutinio verslo atstovai, veikiantys ne ilgiau nei 5 metus. Tam reikia užpildyti paraišką ir pasirašyti narystės sutartį. „Spiečiaus“ verslo akceleratoriaus programoje nemokamai gali dalyvauti ne tik bendruomenės nariai, tačiau pirmenybė teikiam jiems. Daugiau informacijos galima rasti Inovacijų agentūros interneto svetainėje.

Naujienos

Verslo Vikingai

Verslo vikingai2 savaitės prieš

Soc. tinkluose išgarsėjusi Mokytoja Veronika: „Mokytojo darbas – tai ne tik profesija, bet ir gyvenimo būdas“

Drąsi, charizmatiška ir aktyvi – taip galėtume apibūdinti soc. tinkluose daugumai gerai žinomą mokytoją Veroniką. Pradėjusi savo darbo kasdienybe, ugdymo...

Technologijos6 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai7 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas8 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai9 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |