Sekite naujienas

Verslas

Savivaldybių valdomos įmonės ruošiasi specialiųjų įpareigojimų apskaitos pokyčiams

Paskelbta

-

Nuo praėjusių metų Vyriausybės nutarimu savivaldybių valdomoms įmonėms (SVĮ) įtvirtinta prievolė teikti informaciją apie vykdomus specialiuosius įpareigojimus ir atskirti jų finansus kol kas įgyvendinama tik palaipsniui. Šį procesą prižiūrinčio Valdymo koordinavimo centro vadovas Vidas Danielius sako, kad specialiuosius įpareigojimus vykdančioms SVĮ, finansų apskaitos politikos pokyčius turėtų pavykti įgyvendinti iki 2025 metų.

Atnaujinti reikalavimai dėl SVĮ specialiųjų įpareigojimų nustatymo, jų atskleidimo ir finansų apskaitos tvarkymo  priimti 2021 metais Vyriausybės nutarimu. SVĮ yra įtvirtinta prievolė laikytis gerosios valdysenos praktikos ir vadovaujantis Skaidrumo gairių nuostatomis kartu su metinių finansinių ataskaitų rinkiniu savivaldybės administracijos direktoriui teikti informaciją apie vykdomus specialiuosius įpareigojimus.

Reklama:

„Įmonės vykdomų specialiųjų įpareigojimų atskyrimas, atliekant finansinės informacijos analizę, suteikia galimybę įmonės valdymo organams bei akcininkams geriau suprasti, kaip skirtingos veiklos lemia finansinius rodiklius, ir šios informacijos pagrindu priimti valdymo sprendimus, skirtus skaidrumui ir efektyvumui didinti. Ši vadybos sritis SVĮ sektoriuje nebuvo tinkamai vykdoma ir šiuo metu reikalauja nemažai įdirbio, nes kol kas nei pačios įmonės, nei jų akcininkai – savivaldybės – neskyrė pakankamai dėmesio vykdomų specialiųjų įpareigojimų įsivertinimui“, – pažymi Valdymo koordinavimo centro direktorius V. Danielius.

Šio Vyriausybės nutarimo įgyvendinimui Valdymo koordinavimo centras yra parengęs pereinamojo laikotarpio planą. Pernai su SVĮ buvo dirbama, siekiant atskirti ir identifikuoti specialiuosius įpareigojimus, šiemet iš SVĮ bus reikalaujama pateikti finansinius duomenis, susijusius su specialiųjų įpareigojimų vykdymu, o per 2024 metus SVĮ bus skatinamos suformuoti specialiųjų įpareigojimų finansų apskaitos principus.

„Esame pasiruošę glaudžiai dirbti su SVĮ, todėl ir toliau reguliariai teiksime metodines konsultacijas dėl specialiųjų įpareigojimų atskleidimo ir jų apskaitos tvarkymo. Taip pat labai tikimės ir aktyvaus savivaldybių administracijų įsitraukimo, nes yra svarbu išsigryninti valstybės lūkesčius, keliamus SVĮ veiklai, bei nusimatyti reikalingus resursus, kad Lietuvos žmonėms būtų užtikrintos kokybiškos viešosios paslaugos“,  – pažymi Valdymo koordinavimo centro direktorius V. Danielius.

Šiandien Valdymo koordinavimo centras SVĮ ir savivaldybių administracijų atstovams surengė internetinį seminarą, kuriame kartu su kitais valdysenos ekspertais apžvelgė gerąsias praktikas, kaip tinkamai nustatyti ir atskleisti specialiuosius įpareigojimus. Šis informacinis renginys sulaukė itin didelio susidomėjimo – jame dalyvavo beveik 200 asmenų iš visų Lietuvos savivaldybių.

Pagal Vyriausybės nutarimą informacija apie SVĮ vykdomus specialiuosius įpareigojimus turi būti viešinama įmones valdančių savivaldybių internetinėse svetainėse.

Iš viso šiuo metu Lietuvos savivaldybės valdo 232 įmones.

Reklama:

Naujienos

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |