Sekite naujienas

Verslas

Savivaldybių valdomų įmonių grynasis pelnas 2023 m. išaugo net 25 kartus

Paskelbta

-

Savivaldybių valdomos įmonės (SVĮ) pernai fiksavo neženklų pajamų augimą – nuo 1,33 mlrd. iki 1,37 mlrd. eurų, tačiau grynojo pelno dinamika buvo įspūdinga: 2023 metais, lyginant su 2022 metais, SVĮ grynasis pelnas augo net 25 kartus – nuo 4,4 iki 112,3 mln. eurų. 2023 metų pabaigoje SVĮ turtas siekė 4,04 mlrd. eurų – 7,9 proc. daugiau nei 2022 metais.

Kaip teigia Valdymo koordinavimo centro (VKC) direktorius Vidas Danielius, galima tik pasidžiaugti, kad pernai SVĮ sektoriuje finansiniai rodikliai pastebimai gerėjo. Pasak jo, stabilumą išlaikiusias pajamas lėmė padidėję vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo tarifai, o pelno augimui įtakos turėjo ir sumažėjusios sąnaudos dėl kritusių energijos kainų.

„Valdymo koordinavimo centras jau kelerius metus atlieka SVĮ valdysenos stebėseną ir 2023 m. SVĮ finansinio portfelio rezultatai yra puikus įrodymas, kad pokyčiai savivaldoje ir įmonių valdysenoje vyksta tinkama kryptimi. Turime ir toliau kelti gerosios valdysenos įgyvendinimo kartelę, nes tik taip pasieksime dar geresnius rezultatus ateityje”, – sako V. Danielius.

Skaičiuojama, kad per praėjusius metus SVĮ skaičius Lietuvoje sumažėjo 10 įmonių iki 225, iš kurių net 173 SVĮ metus užbaigė pelningai.

Vilniaus miesto savivaldybės valdomos įmonės pernai uždirbo 427,4 mln. eurų pajamų – 6,9 proc. mažiau nei 2022-aisiais. Tačiau jų pelnas siekė 56,1 mln. eurų ir buvo maždaug 6 kartus didesnis nei 2022 m.

Kauno SVĮ pajamos pernai atitinkamai augo 11,1 proc. iki 208,6 mln. eurų, pelnas – iki 20,1 mln. eurų, t. y. maždaug keturis kartus daugiau nei 2022 m.

Klaipėdos miesto savivaldybės valdomų įmonių pajamos pernai augo 11 proc. iki 110,3 mln. eurų, o pelnas siekė 10,8 mln. eurų.

2023 metais ženkliausią grynojo rezultato pokytį fiksavo AB „Vilniaus šilumos tinklai”, kurių grynasis pelnas pernai išaugo 18,3 mln. eurų iki 30,7 mln. eurų. UAB „Vilniaus vandenys” grynasis rezultatas didėjo 16,2 mln. eurų, UAB „Kauno vandenys” – 13,5 mln. eurų.

„Labai svarbu, kad savivalda ir toliau drąsiai žengtų gerosios valdysenos keliu bei norėtų įdiegti gerąsias valdysenos praktikas, suprastų naudą tiek bendrovėms, tiek ir žmonėms. Na, o VKC komanda ir toliau bus pasiruošusi glaudžiai dirbti ir konsultuoti valdysenos klausimais tiek pačias SVĮ, tiek ir savivaldybių administracijas”, – sako VKC direktorius V. Danielius.

Savivaldybės valdoma įmonė yra iš savivaldybės turto įsteigta arba įstatymų nustatyta tvarka savivaldybei perduota įmonė, kuri nuosavybės teise priklauso savivaldybei ir jai perduotą ir jos įgytą turtą valdo, naudoja bei juo disponuoja patikėjimo teise. Savivaldybės įmonės tikslas – teikti viešąsias paslaugas, gaminti produkciją ir vykdyti kitą veiklą siekiant tenkinti viešuosius interesus.

2023 m. Lietuvoje iš viso veikė 225 savivaldybių valdomos įmonės, kurios buvo išskirstytos į 7 sektorius – šilumos tinklų (42), vandentvarkos (49), viešojo transporto (38), butų ūkio (17), daugiafunkcinių paslaugų teikimo sektoriaus (17), atliekų tvarkymo ir aplinkos priežiūros sektorius (30), kita (32).

 

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |