Sekite naujienas

Verslas

Šiandien prasideda „DelfinGroup“ akcijų viešo siūlymo laikotarpis

Paskelbta

-

Šiandien, 2024 m. gegužės 20 d., prasideda Latvijos finansinių technologijų bendrovės „DelfinGroup“ akcijų viešo platinimo laikotarpis, kurio metu du akcijas parduodantys akcininkai siūlo parduoti dalį „DelfinGroup“ akcijų. Viešo siūlymo laikotarpiu investuotojai iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos iš viso gali įsigyti iki 26,4% „DelfinGroup“ akcijų su 12,8% nuolaida nuo paskutinių trijų pilnų mėnesių akcijų kainos. Viešas siūlymas yra didžiausia tokio pobūdžio galimybė investuoti į brandžią ir augančią bendrovę, kurios 8,3% dividendinis pajamingumas yra vienas didžiausių Baltijos šalių akcijų rinkoje.

2024 m. gegužės 15 d. Latvijos bankas patvirtino siūlymo sąlygų prospektus, pagal kuriuos „DelfinGroup“ akcijos siūlomos už 1,09 Eur už akciją, t. y. 12,8 proc. mažesne kaina nei vidutinė akcijos kaina biržoje per paskutinius 3 pilnus kalendorinius mėnesius. Palyginus siūlymo kainą su bendrovės dividendų išmokomis per pastaruosius 12 mėnesių, akcijos dividendinis pajamingumas sudarytų 8,3 %, įskaitant 2024 m. birželio mėn. planuojamus išmokėti dividendus. Viešame siūlyme dalyvaujantys nauji investuotojai turi teisę ir į kitus ketvirtinius dividendus (0,0178 Eur už akciją), kuriuos planuojama išmokėti jau birželio mėnesį, ir į metinius dividendus už 2023 m. (0,0088 Eur už akciją), kuriuos planuojama išmokėti 2024 m. liepos mėnesį. Techniškai galutinį sprendimą dėl planuojamų išmokėti dividendų dar turi patvirtinti 2024 m. gegužės 30 d. vyksiantis metinis visuotinis akcininkų susirinkimas.

„DelfinGroup“ akcijų pasirašymo laikotarpis prasideda 2024 m. gegužės 20 d. 10.00 val. ir baigsis 2024 m. birželio 3 d. 15.30 val. Akcijų galima įsigyti visuose Baltijos šalių mažmeniniuose bankuose, prekiaujančiuose vertybiniais popieriais. Akcijas parduodantys akcininkai pagrindiniu akcijų siūlymo valdytoju pasirinko „LHV Pank“.

Pardavėjai yra du pagrindiniai „DelfinGroup“ akcininkai – bendrovės „ALPPES Capital“ ir „Curiosity Capital“, kurioms kartu su kitais susijusiais subjektais šiuo metu priklauso beveik 47% „DelfinGroup“ akcijų. Pardavėjai siūlo iki 8 985 000 „DelfinGroup“ akcijų, kurios sudaro 19,8% viso akcinio kapitalo. Esant didelei paklausai, pardavėjai turi galimybę padidinti pasiūlymą dar iki 3 000 000 akcijų. Kartu su papildomu pasiūlymu tai sudaro 26,4% viso „DelfinGroup“ akcinio kapitalo. Po sandorio „ALPPES Capital“ ir „Curiosity Capital“ išliks vieni didžiausių „DelfinGroup“ akcininkų.

Pasiūlymo kaina yra 12,8% mažesnė už vidutinę pagal apimtį svertinę „DelfinGroup“ akcijų kainą biržoje per tris pastaruosius mėnesius. Viešo siūlymo laikotarpiu taikoma nuolaida yra įprasta panašių sandorių praktika, siekiant motyvuoti akcijų siūlyme dalyvauti naujus ir esamus investuotojus. Be to, pardavėjai ir su jais susiję asmenys pasirašė kapitalo įšaldymo sutartis ir teisiškai įsipareigojo iki 2026 metų vasario pabaigos neparduoti daugiau akcijų nei siūloma šiuo metu. Kaip minėta anksčiau, po šio sandorio parduodantys akcininkai ir toliau išliks vieni didžiausių „DelfinGroup“ akcininkų, taip suderindami ilgalaikius interesus su kitais investuotojais.

Parduodančios įmonės įeina į šeimos įmonių grupę, kuri priklauso Latvijos verslininkui Aigarui Kesenfeldui (Aigars Kesenfelds) bei jo žmonai. Kesenfeldų šeima yra viena iš aktyviausių Latvijos investuotojų, jų kontroliuojančiosios bendrovės pasiekia gerų finansinių rezultatų. Remiantis naujausiomis metinėmis ataskaitomis, šios šeimos įmonių bendra nuosavo kapitalo buhalterinė vertė siekia apie 100 mln. Eur, kurie yra investuoti į įvairius pramonės sektorius.

Aigaras Kesenfeldas sako, kad šio akcijų pardavimo tikslas – toliau didinti „DelfinGroup“ akcijų laisvą apyvartą ir likvidumą vertybinių popierių biržoje bei diversifikuoti šeimos investicijų portfelį ir kapitalo investicijas į dar kelias ankstyvosios stadijos įmones, veikiančias įvairiose industrijose.

„Akcijų pardavimui pasirinkome viešą siūlymą, kad užtikrintume vienodas galimybes visiems potencialiems investuotojams. Palyginti didelio akcijų paketo pardavimas rinkoje, per įprastą kasdienę prekybą, ilgalaikėje perspektyvoje būtų pakenkęs akcijų kainai, o kartu ir dabartiniams bendrovės investuotojams. Pasirinkta siūlymo forma yra patraukli investavimo galimybė visiems esamiems investuotojams padidinti savo akcijų paketus, o naujiems investuotojams – įsigyti bendrovės, kuri nuo pat IPO 2021 m. sparčiai auga ir yra pasiekusi vieną didžiausių dividendinių pajamingumų iš visų Baltijos šalyse listinguojamų bendrovių, akcijų”, – sako A. Kesenfeldas.

Bendrovės vadovų komanda bei jos įkūrėjas ir stebėtojų tarybos pirmininkas Agris Evertovskis, kuris yra ir vienas didžiausių „DelfinGroup“ akcininkų ir kuriam priklauso 23,14 % „AS DelfinGroup“ akcijų, siūlymo metu akcijų neparduos. Pasak A. Evertovskio, atsižvelgiant į tai, kad, nepaisant makroekonominių priešpriešinių vėjų, visi pagrindiniai AS „DelfinGroup“ finansiniai rodikliai – ketvirčio pajamos, EBITDA, grynasis pelnas ir grynasis paskolų portfelis – nuo pirminio viešo akcijų siūlymo išaugo dvigubai arba daugiau nei dvigubai, dabartinė bendrovės akcijų kaina, jo nuomone, neatspindi dabartinės ir ilgalaikės pagrindinės „DelfinGroup“ vertės.

„Atsižvelgiant į gerus bendrovės finansinius rodiklius ir didelį dividendinį pajamingumą, tikėtinas palūkanų normų mažėjimas ateityje turėtų turėti tolesnį teigiamą ilgalaikį poveikį „DelfinGroup“ pelningumui ir akcijų kainai”, – sako A. Evertovskis.

Siūlymo sąlygų prospektus galima rasti Latvijos banko interneto svetainėje: https://bank.lv/.

Pagrindiniai „DelfinGroup“ akcininkai bendrovės akcijas per viešą akcijų siūlymą taip pat pardavė 2023 m. gegužės pabaigoje. Tuo metu beveik 3000 investuotojų iš visų trijų Baltijos šalių pateikė užsakymų įsigyti 5,2 mln. akcijų, o akcijų siūlymas buvo viršytas – bendra investuotojų paklausa pasiūlą viršijo 1,12 karto. Naujausiais viešai skelbiamais duomenimis, „AS DelfinGroup“ turi beveik 8900 akcininkų.

„AS DelfinGroup“ yra 2009 m. įsteigta licencijuota finansinių technologijų bendrovė, veikianti su prekių ženklais „Banknote“ ir VIZIA. Nuo 2010 m. įmonė kasmet dirba pelningai. „DelfinGroup“ nuolat kuria ir siūlo vartojimo paskolas, lombardo paskolas, specialias paskolas vyresnio amžiaus žmonėms, „pirk dabar – mokėk vėliau“ produktus, taip pat parduoda naudotas ir beveik naujas prekes internetu bei daugiau nei 90 filialų Lietuvoje ir Latvijoje.

Per 2024 m. I ketvirtį bendrovės pajamos išaugo 26%, EBITDA – 28%, o pelnas prieš mokesčius 12%, palyginti su atitinkamu 2023 m. laikotarpiu.

„DelfinGroup“ dividendinis pajamingumas yra vienas didžiausių tarp „Nasdaq“ biržos Baltijos šalių bendrovių. Bendrovė dividendus moka stabiliai – bent 4 kartus per metus.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |