Sekite naujienas

Verslas

Šiaulių oro uoste atsiveria unikalus investicijų langas: paskutiniam laisvam sklypui skelbiamas aukcionas

Paskelbta

-

Tarptautinis Šiaulių oro uostas šią savaitę paskelbė turimo paskutinio laisvo žemės sklypo aukcioną, kuris įvyks gruodžio 18 d. Į jį tikimasi pritraukti logistikos ar sandėliavimo veikla užsiimantį investuotoją. Oro uosto vadovė Aurelija Kuezada teigia, kad atsižvelgiant į oro uostų specifiką, tokia galimybė yra unikali ir reta. Juo labiau, kad tai paskutinis dar neužimtas sklypas Šiaulių oro uoste.

„Šis sklypas, kurio plotas viršija 2 hektarus, yra ne tik tarptautinio susisiekimo oru komplekso dalis. Šalia sklypo yra įrengta geležinkelio atšaka su konteinerinių krovinių aptarnavimo infrastruktūra, tad plėtoti veiklą galima išnaudojant čia pat esančias tris logistikos rūšis: orą, geležinkelį bei sausumos kelius, tarp kurių yra ir svarbūs Lietuvos magistraliniai keliai“, – teigia Tarptautinio Šiaulių oro uosto vadovė.

Reklama:

Anot jos, šį sklypą išnuomojus, galimybių ateiti į Šiaulių oro uostą artimiausiu metu nebus. Visi žemės sklypai, kuriuos valdo oro uostas, jau yra išnuomoti, juose investuotojai sėkmingai plėtoja veiklą.

Nors Šiaulių oro uostas dėl savo tarptautinio oro uosto statuso turi keleivių aptarnavimo infrastruktūrą, pastaroji naudojama iš esmės orlaivių įguloms aptarnauti. Ilgalaikėje perspektyvoje oro uostas orientuojasi į krovinių gabenimą. Atitinkamai tikimasi, kad sklypu galėtų susidomėti logistikos įmonės, siuntų gabenimo bendrovės, sandėliavimo verslu užsiimantys ūkio subjektai.

A. Kuezada pabrėžia dar vieną reikšmingą žemės sklypo privalumą.

„Tai būtų plyno lauko investicija, kadangi sklypas yra tuščias, neužstatytas. Aukcioną laimėjęs investuotojas galėtų pasinaudoti visais būtinų komunikacijų prievadais ir išskirtine vieta, patį sklypą suprojektuodamas ir užstatydamas pats, kaip jam reikalinga ir tinkama. Taikytis prie jau esančių statinių nereikėtų“, – akcentuoja ji.

Tarp sklypo nuomininkų bei investuotojų galėtų būti ir investicijų bendrovės, nekilnojamojo turto fondai, kurie matytų perspektyvą parengti sklypą tiksline veikla užsiimantiems verslams.

Anot Šiaulių oro uosto vadovės, oro uostas yra atviras įvairiems pasiūlymams bei tikisi sėkmingai baigti kurti aviacijos bei su ja susijusių verslų ekosistemą.

„Norime išnaudoti savo išskirtinumą, kad esame vieninteliai Lietuvoje ir visame Baltijos regione, turintys 3,5 km ilgio ir 45 m pločio orlaivių kylimo-tūpimo taką, be problemų galime priimti visiškai pakrautus transatlantinius orlaivius. Lygiai taip pat esame svetingi ir mažesniems orlaiviams, kuriais į Šiaulius atvyksta investuotojai, verslų savininkai ar vadovai. Dėl infrastruktūros ir turimos jai aptarnauti reikalingos įrangos esame kaip visus metus be sustojimo galinčio dirbti Klaipėdos jūrų uosto atitikmuo sausumoje – galime dirbti ištisą parą, net ir sudėtingomis oro sąlygomis“, – teigia A. Kuezada.

Pastaraisiais metais Šiaulių oro uostas kryptingai dirbo siekdamas pritraukti investicijų ir sėkmingai išnaudojo savo privalumus. Kituose Šiaulių oro uosto valdomuose žemės sklypuose, kurių bendras plotas sudaro beveik 30 hektarų, privatūs investuotojai teikia orlaivių techninio aptarnavimo paslaugas, dirba su krovinių aptarnavimo paslaugomis.

Tarptautinėse aviacijos sistemose EYSA/SQQ šaukiniu atpažįstamas Tarptautinis Šiaulių oro uostas atitinka Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos (ICAO) ir Europos aviacijos saugumo agentūros (EASA) reikalavimus.

Naujienos

Verslo Vikingai

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Nekilnojamas turtas3 mėnesiai prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |