Sekite naujienas

Verslas

Siuntų bendrovėms – pats darbymetis: ar siuntos gavėjų namus pasieks laiku?

Paskelbta

-

Juodasis penktadienis jau seniai transformavosi į Juodąjį lapkritį, kai prekybininkai gundo nuolaidomis ir įvairiais pasiūlymais, o pirkėjai tuština savo pinigines galvodami apie būsimas Kalėdų dovanas. Juodojo penktadienio laikotarpiu Baltijos šalyse siuntų kiekis kasmet išauga trečdaliu, o siuntų bendrovėms šis laikas yra pats darbymetis.

Nors siuntų kiekis lapkritį stipriai išauga perduodamas estafetę gruodžio kalėdinei apsipirkimo karštinei, pasak „Venipak“ logistikos vadovo Karolio Kanapinsko, pirkėjams jaudintis dėl vėluojančių siuntų nereikėtų.

„Artėjant šventiniam sezonui ir keičiantis apsipirkimo tendencijoms, siekiame užtikrinti sklandų ir greitą pristatymą klientams. Ruošiamės laukiamam užsakymų padidėjimui ir imamės strateginių priemonių, kad išlaikytume aptarnavimo kokybę ir efektyvumą, ypač – per šventinį piką. Todėl vėlavimų, kaip ir praėjusiais metais, tikimės išvengti ir profesionalių bei atsidavusių kurjerių dėka Kalėdų dovanos savo gavėjus pasieks laiku“, – sako K. Kanapinskas.


Kurjerių kiekis išaugs penktadaliu

Siekiant užtikrinti sklandų siuntų pristatymą per didžiuosius lapkričio išpardavimus ir šventiniu laikotarpiu, „Venipak“ savo komandą padidino 20 proc. Siuntos pirkėjams bus pristatomos ir vakarais, po darbo valandų, esant poreikiui – ir šeštadieniais, iš anksto pristatymą suderinus su gavėjais.

Anot K. Kanapinsko, papildomi darbuotojai pradedami darbinti jau spalį. Šiuo metu Lietuvoje dirba virš 500 „Venipak“ kurjerių, o sezono metu jų kiekis kasmet vidutiniškai padidėja bent penktadaliu.

„Didžiausias papildomų rankų poreikis yra siuntų išvežiojime bei rūšiavime, – pastebi K. Kanapinskas. – Sezonui visada ruošiamės iš anksto – nagrinėjame siuntų prognozes, kad užtikrintume trūkstamą darbuotojų skaičių. Norėdami apsidrausti, visada turime darbuotojų rezervą ir džiaugiamės, jog turime ir tokių darbuotojų, kurie jau ne pirmus metus pas mus dirba tik sezono metu.“

Mobilūs siuntų atsiėmimo punktai ir išplėsti sandėlių plotai


Šventiniu laikotarpiu, esant siuntų pikui, neretai nutinka ir taip, jog paštomatai užsipildo siuntomis ir dėl to stringa sklandus pristatymo procesas.
Kanapinskas teigia, jog ir šiai situacijai irgi pasiruošta: užsipildžius visoms paštomatų dėžutėms ir siuntų atsiėmimo punktams, siuntos bus atiduodamos papildomai pasitelkus mobilius siuntų atsiėmimo punktus.

Sparčiai plečiamas ir paštomatų tinklas – šiuo metu Baltijos šalyse „Venipak“ siūlo iš viso beveik 1500 siuntų atsiėmimo vietų, įskaitant paštomatus ir atsiėmimo punktus.

„Padidinome savo pajėgumus: per pastaruosius metus sandėlių plotą išplėtėme 5400 kv. metrų, į konvejerius ir jų atnaujinimą investavome 1,5 mln. eurų – tai neabejotinai leis vienu metu apdoroti dar didesnius siuntų kiekius. Be to, prie siuntų pristatymo proceso efektyvumo prisideda ir „Venipak Drive“ programa – tokiu būdu mūsų galimybes dar praplečia ir pristatymu pasirūpina papildomai užsidirbti norintys vairuotojai“, – pasakojo K. Kanapinskas.

Svarbus ir pirkėjo vaidmuo

Anot K. Kanapinsko, norėdami, kad siunta atkeliautu laiku, ir patys pirkėjai turėtų įsivertinti tam tikras aplinkybes.

Pirmiausia, pasak jo, reikia planuoti savo užsakymą: atsižvelgti į pristatymo terminus, pasirinkti patogiausią pristatymo būdą ir nepamiršti, kad siuntos pristatymo grandinėje dalyvauja ne viena šalis.

„Svarbu suprasti, jog sklandus siuntos pristatymas priklauso ne tik nuo siuntų bendrovių veiklos. Ne ką mažiau svarbus ir įmonių, iš kurių perkama, vaidmuo, kada siunta bus paruošta ir perduota kurjeriui bei, žinoma, pačio pirkėjo planavimas. Dėl to visada rekomenduojame pirkiniais ir ypač kalėdinėmis dovanomis pasirūpinti nelaukiant paskutinės minutės, o jeigu taip nutiko – atsižvelgti į siuntų bendrovių skelbiamus vėliausius terminus, kad Kalėdų siuntiniai būtų pristatyti laiku“, – pataria K. Kanapinskas.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |