Sekite naujienas

Verslas

Skelbiama INVEGOS valdybos narių atranka

Paskelbta

-

Nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) stebėtojų taryba, siekdama užtikrinti efektyvų įstaigos valdymą ir prisidėti prie sklandaus valstybės valdomų finansų įmonių konsolidavimo proceso, skelbia įmonės valdybos pirmininko ir narių atranką.

Vyriausybės nutarimu šiuo metu INVEGA pagrindu yra konsoliduojamos įmonės: UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA), UAB Valstybės investicijų valdymo agentūra (VIVA) ir UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF). LR finansų ministerija atstovauja valstybei akcininkės teisėmis. INVEGA tapo vienintele finansų įstaiga, turinčia nacionalinės plėtros įstaigos (NPĮ) statusą, leidžiantį įgyvendinti skatinamąsias finansines priemones.

Reklama:

„Naujai formuojamai įmonės valdybai yra keliami lūkesčiai užbaigti konsolidaciją bei prijungtų įmonių integracinius procesus, išsaugoti esamus bei pritraukti naujus talentus ir užtikrinti valdysenos transformaciją. Įmonės veiklos sėkmė priklauso nuo esamų priemonių sėkmingos tąsos, naujų finansinių priemonių plėtros ir suinteresuotų šalių, t. y. investuotojų, verslo subjektų, socialinių partnerių, viešojo sektoriaus ir kitų atstovų įtraukimo. Keliame aukštus plėtros, valdysenos ir viešųjų lėšų investavimo standartus, todėl naujoji valdyba bus pagrindinė pokyčių ašis, nuo kurios priklausys tiek konsoliduojamų įstaigų integracijos, tiek ir naujų veiklų vystymo sėkmė“, – sako finansų viceministrė Vaida Markevičienė.

Pasak INVEGOS stebėtojų tarybos pirmininkės Dainos Kleponės, INVEGA valdyba bus atsakinga už bendros įmonių grupės veiklos strategijos suformavimą ir jos įgyvendinimą. „Ši įstaiga sukurs ne tik tvarias finansines paskatas ekonomikos dalyviams, bet ir leis tikslingai prisidėti prie Lietuvai strategiškai svarbių sričių finansavimo, kur rinkos sąlygomis jis nėra pakankamas. Taip stiprinsime ir finansų sektoriaus atsparumą ir brandą“, – INVEGA valdybos veiklos kryptis komentavo D. Kleponė.

„Valstybės valdomų finansų įmonių konsolidacija yra neabejotai reikšmingas žingsnis siekiant efektyviai valdyti ir investuoti patikėtas lėšas, pritraukti privatų kapitalą, didinti šalies patrauklumą investuotojams. Suprantame, kad sėkminga keturių įmonių integracija ir bendra veiklos strategija pareikalaus ne tik gilių profesinių žinių ir patirties, bet ir stiprios vidinės motyvacijos, telkiančios lyderystės įgūdžių, unikalių sprendimų paieškos gebėjimų. Įmonės valdyboje lauksime profesionalų, kurie turės stiprią motyvaciją prisijungti ir kartu su komanda sukurti unikalią, modernią, ekonomikos dalyvių poreikius atliepiančią ir tvariai Lietuvos ekonomikos augimą skatinančią finansų įstaigą“, – sako stebėtojų tarybos pirmininkė Daina Kleponė.

Nacionalinės plėtros įstaigos valdybą sudarys penki nariai, kurie bus renkamai ketverių metų kadencijai. Vadovaujantis INVEGOS korporatyvinio valdymo gairių aprašo reikalavimais, valdybos pirmininkas taip pat eis INVEGOS vadovo pareigas. Kiti valdybos nariai bus atsakingi už skirtingų sričių kuravimą – strategijos ir verslo vystymo, klientų patirties, rizikos ir atitikties bei finansų ir administravimo.

Kandidatai atrankoje į valdybą kviečiami teikti paraiškas iki 2023 m. birželio 1 d. (imtinai). Su skelbimais ir kandidatams keliamais reikalavimais susipažinti galima INVEGOS svetainėje. Kandidatų į valdybos narius atranką vykdys įmonė „MasterClass“.

Konsoliduotos įmonės ir naujai išrinktos valdybos, kuri bus atsakinga už visos įmonių grupės valdymą, laukia platus darbų spektras – tikslingas lėšų investavimas valstybei svarbiose srityse, verslo aplinkos gerinimas, tvaraus finansavimo bei kapitalo rinkos skatinimas pasitelkiant inovatyvius finansinius instrumentus. Taip pat bus steigiamas žaliųjų finansų institutas, plėtojamos vystomojo bendradarbiavimo veiklos, skatinančios pramonės žaliąją transformaciją, viešojo sektoriaus objektų bei infrastruktūros modernizaciją, skaitmenizaciją, energetinės nepriklausomybės didinimą ir atsinaujinančių energijos išteklių plėtrą.

INVEGOS įmonių grupės finansavimo apimtys į įvairius ūkio sektorius per pirmąjį 2023 m. ketvirtį siekė beveik 127 mln. eurų, o investuotos valstybės lėšos pritraukė daugiau nei 70 mln. eurų privačių lėšų.

Naujienos

Verslo Vikingai

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Nekilnojamas turtas3 mėnesiai prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |