Sekite naujienas

Verslas

Socialinio verslo akceleravimo programa 15 įmonių atvėrė didesnį augimo potencialą

Paskelbta

-

15 Lietuvos socialinio verslo įmonių pasinaudojo galimybe sudalyvauti socialinio verslo akceleravimo programoje, kurią šiemet pirmą kartą įgyvendino Inovacijų agentūra. Intensyvi dviejų mėnesių trukmės mokymų programa, kuri yra skirta padėti socialiai orientuotiems verslininkams visapusiškai stiprinti savo verslo kompetencijas ir paspartinti socialinio verslo augimą, suteikė įmonėms vertingas ekspertų konsultacijas, progą išgryninti savo veiklos modelį ir išmokti geriau planuoti finansus, o taip pat naujas tinklaveikos ir bendradarbiavimo galimybes.

Tikslas – padėti socialiniam verslui augti

„Socialinio verslo veikla yra susijusi ne tik su pelno siekimu, bet ir su noru prisidėti prie teigiamų pokyčių tam tikrose visuomenės gyvenimo srityse, įgyvendinti tvarumu, inovatyvumu ir socialine atsakomybe grįstas iniciatyvas. Dėl to matome didelę prasmę padėti socialiniams verslams augti ir taip prisidėti prie visuomenės pažangos. Socialinio verslo akceleravimo programa yra paremta praktiniais pavyzdžiais ir orientuota į svarbiausių verslo kompetencijų ugdymą, todėl suteikia reikiamą pagrindą sėkmingam socialinio verslo vystymui“, – sako Inovacijų agentūros Pažangos departamento direktorė Patricija Reut.

Anot P. Reut, sėkmingas programos startas sudaro prielaidas ją tęsti ir ateinančiais metais. Aktyvus socialinių verslų dalyvavimas programoje rodo, kad tam yra išties didelis poreikis.

Mokymų programos metu buvo aptariamos socialiniam verslui svarbios temos, tokios kaip socialinio verslo veiklos modelio išsigryninimas ir misijos formulavimas, pardavimų ir įėjimo į rinką strategijos kūrimas, finansavimo galimybių įsivertinimas, tinklaveika ir partnerystės ryšių mezgimas, rinkodara ir komunikacija, socialinio poveikio matavimas ir profesionalus verslo pristatymas. Programą sudarė 6 paskaitos ir tinklaveikos renginys, o aštuonių įmonių atstovai buvo atrinkti stažuotei Londone.

Paskatino į socialinę veiklą pažvelgti iš verslo pusės

Vieno iš programoje dalyvavusių socialinių verslų – mokslu grįstų edukacinių užsiėmimų lytiškumo temomis moksleiviams vedimu užsiimančios mažosios bendrijos „Tetos ir dėdės“ – bendraįkūrėja Vaiva Misiūnaitė sako, kad mokymai suteikė daugiau aiškumo, kuria linkme plėtoti savo veiklą. Bendrovė susiaurino savo veiklų spektrą, išsigrynino pačias svarbiausiais ir suformulavo pagrindines verslo nešamas žinutes.

„Po dalyvavimo programoje su kolege esame labiau užtikrintos tuo, ką darome. Drąsiau ieškome klientų, reprezentuojame save ir savo socialinį verslą. Vienas iš pagrindinių tikslų pradedant šiuos mokymus buvo suprasti, kaip plėtojamas verslas ir pradėti į savo projektą žiūrėti ne kaip į hobį, o kaip į tikrą socialinį verslą. Šis lūkestis tikrai išsipildė – ėmėmės veiksmų, kad mūsų veikla ne tik turėtų teigiamą poveikį, tačiau ir būtų finansiškai tvari. Žinoma, dar reikia nemažai padirbėti, tačiau per nepilnus du mėnesius pasiektas pokytis yra išties didelis“, – sako V. Misiūnaitė.

Anot jos, ypač naudingi buvo paskaitų metu specialistų duoti patarimai ir individuali mentorystė. Pavyzdžiui, vieno iš mentoriaus įmonei pasiūlyta ir adaptuota ryšių su klientais valdymo (CRM) sistema labai palengvino kasdienius darbus ir suteikė struktūrą darbinės veiklos vykdymui. Programos dalyvė pažymi, kad svarbūs buvo ir patirties mainai tarp socialinių verslų. Su keliais kitais programos dalyviais MB „Tetos ir dėdės“ pradėjo svarstyti bendras veiklas bei partnerystes ateičiai.

Vyko stažuotis į Londoną

Kito programoje dalyvavusio socialinio verslo – įvairias komercines ir socialines paslaugas vaikams bei suaugusiems teikiančios ir gyvūnų terapijos projektus įgyvendinančios viešosios įstaigos „Elnių SPA“ – vadovė Rima Janužytė sako, kad su mentorių pagalba pavyko išsigryninti verslo modelį, kuris leistų gyvūnų terapiją pasiūlyti platesniam žmonių ratui.

„Taip pat gavome labai daug vertingų mokymų, verslo strateginio planavimo ir kitomis verslui svarbiomis temomis. Įgyvendindami mokymų metu gimusias idėjas, keičiame savo interneto svetainę – joje atsiras informacija apie tvarumą, skiltis verslui ir netgi elektroninė parduotuvė. Itin pozityviai nustebino programos bendradarbiavimo dvasia, dalyvių savitarpio pagalba ir mentorių dėmesys. Žinoma, akceleratoriaus akcentu tapo stažuotė Londone, kuri leido susipažinti su tarptautine panašias veiklas vykdančių organizacijų patirtimi. Užmezgėme naudingų kontaktų Didžiojoje Britanijoje ir už jos ribų“, – sako R. Janužytė.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |