Sekite naujienas

Verslas

Socialinio verslo akceleravimo programa 15 įmonių atvėrė didesnį augimo potencialą

Paskelbta

-

15 Lietuvos socialinio verslo įmonių pasinaudojo galimybe sudalyvauti socialinio verslo akceleravimo programoje, kurią šiemet pirmą kartą įgyvendino Inovacijų agentūra. Intensyvi dviejų mėnesių trukmės mokymų programa, kuri yra skirta padėti socialiai orientuotiems verslininkams visapusiškai stiprinti savo verslo kompetencijas ir paspartinti socialinio verslo augimą, suteikė įmonėms vertingas ekspertų konsultacijas, progą išgryninti savo veiklos modelį ir išmokti geriau planuoti finansus, o taip pat naujas tinklaveikos ir bendradarbiavimo galimybes.

Tikslas – padėti socialiniam verslui augti

Reklama:

„Socialinio verslo veikla yra susijusi ne tik su pelno siekimu, bet ir su noru prisidėti prie teigiamų pokyčių tam tikrose visuomenės gyvenimo srityse, įgyvendinti tvarumu, inovatyvumu ir socialine atsakomybe grįstas iniciatyvas. Dėl to matome didelę prasmę padėti socialiniams verslams augti ir taip prisidėti prie visuomenės pažangos. Socialinio verslo akceleravimo programa yra paremta praktiniais pavyzdžiais ir orientuota į svarbiausių verslo kompetencijų ugdymą, todėl suteikia reikiamą pagrindą sėkmingam socialinio verslo vystymui“, – sako Inovacijų agentūros Pažangos departamento direktorė Patricija Reut.

Anot P. Reut, sėkmingas programos startas sudaro prielaidas ją tęsti ir ateinančiais metais. Aktyvus socialinių verslų dalyvavimas programoje rodo, kad tam yra išties didelis poreikis.

Mokymų programos metu buvo aptariamos socialiniam verslui svarbios temos, tokios kaip socialinio verslo veiklos modelio išsigryninimas ir misijos formulavimas, pardavimų ir įėjimo į rinką strategijos kūrimas, finansavimo galimybių įsivertinimas, tinklaveika ir partnerystės ryšių mezgimas, rinkodara ir komunikacija, socialinio poveikio matavimas ir profesionalus verslo pristatymas. Programą sudarė 6 paskaitos ir tinklaveikos renginys, o aštuonių įmonių atstovai buvo atrinkti stažuotei Londone.

Paskatino į socialinę veiklą pažvelgti iš verslo pusės

Vieno iš programoje dalyvavusių socialinių verslų – mokslu grįstų edukacinių užsiėmimų lytiškumo temomis moksleiviams vedimu užsiimančios mažosios bendrijos „Tetos ir dėdės“ – bendraįkūrėja Vaiva Misiūnaitė sako, kad mokymai suteikė daugiau aiškumo, kuria linkme plėtoti savo veiklą. Bendrovė susiaurino savo veiklų spektrą, išsigrynino pačias svarbiausiais ir suformulavo pagrindines verslo nešamas žinutes.

„Po dalyvavimo programoje su kolege esame labiau užtikrintos tuo, ką darome. Drąsiau ieškome klientų, reprezentuojame save ir savo socialinį verslą. Vienas iš pagrindinių tikslų pradedant šiuos mokymus buvo suprasti, kaip plėtojamas verslas ir pradėti į savo projektą žiūrėti ne kaip į hobį, o kaip į tikrą socialinį verslą. Šis lūkestis tikrai išsipildė – ėmėmės veiksmų, kad mūsų veikla ne tik turėtų teigiamą poveikį, tačiau ir būtų finansiškai tvari. Žinoma, dar reikia nemažai padirbėti, tačiau per nepilnus du mėnesius pasiektas pokytis yra išties didelis“, – sako V. Misiūnaitė.

Anot jos, ypač naudingi buvo paskaitų metu specialistų duoti patarimai ir individuali mentorystė. Pavyzdžiui, vieno iš mentoriaus įmonei pasiūlyta ir adaptuota ryšių su klientais valdymo (CRM) sistema labai palengvino kasdienius darbus ir suteikė struktūrą darbinės veiklos vykdymui. Programos dalyvė pažymi, kad svarbūs buvo ir patirties mainai tarp socialinių verslų. Su keliais kitais programos dalyviais MB „Tetos ir dėdės“ pradėjo svarstyti bendras veiklas bei partnerystes ateičiai.

Vyko stažuotis į Londoną

Kito programoje dalyvavusio socialinio verslo – įvairias komercines ir socialines paslaugas vaikams bei suaugusiems teikiančios ir gyvūnų terapijos projektus įgyvendinančios viešosios įstaigos „Elnių SPA“ – vadovė Rima Janužytė sako, kad su mentorių pagalba pavyko išsigryninti verslo modelį, kuris leistų gyvūnų terapiją pasiūlyti platesniam žmonių ratui.

„Taip pat gavome labai daug vertingų mokymų, verslo strateginio planavimo ir kitomis verslui svarbiomis temomis. Įgyvendindami mokymų metu gimusias idėjas, keičiame savo interneto svetainę – joje atsiras informacija apie tvarumą, skiltis verslui ir netgi elektroninė parduotuvė. Itin pozityviai nustebino programos bendradarbiavimo dvasia, dalyvių savitarpio pagalba ir mentorių dėmesys. Žinoma, akceleratoriaus akcentu tapo stažuotė Londone, kuri leido susipažinti su tarptautine panašias veiklas vykdančių organizacijų patirtimi. Užmezgėme naudingų kontaktų Didžiojoje Britanijoje ir už jos ribų“, – sako R. Janužytė.

Naujienos

Verslo Vikingai

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Nekilnojamas turtas3 mėnesiai prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |