Sekite naujienas

Verslas

„Summus Capital“ sėkmingai išplatino 15 mln. eurų vertės obligacijų emisiją

Paskelbta

-

„Nordikos“ ir „Park Town“ Vilniuje valdytoja, viena didžiausių Baltijos šalyse nekilnojamojo turto investicijų bendrovių „Summus Capital“ neviešo obligacijų platinimo metu pritraukė 15 mln. eurų. Fiksuotos obligacijų palūkanos – 9,5 proc., su 3 metų išpirkimo terminu.

Bendra obligacijų paklausa siekė beveik 20 mln. eurų. Platinime dalyvavo daugiau nei 100 investuotojų, o 15 mln. eurų vertės siūlymas buvo viršytas 1,3 karto. Latvijos investuotojai sudarė 75 proc. visos paklausos.

„Ši „Summus Capital“ obligacijų emisija sulaukė didelio privačių ir institucinių investuotojų susidomėjimo, tad susiklostė itin sėkmingai. Naujoji 15 mln. eurų vertės obligacijų emisija bus naudojama refinansuoti esamas 10 mln. eurų vertės įmonių grupės obligacijas ir finansuoti kitiems bendriems tikslams – naujų investicinių nekilnojamojo turto objektų įsigijimui. Iš viso beveik 5 mln. eurų paklausą sudarė esami investuotojai, o 14,8 mln. eurų prisidėjo 68 nauji investuotojai“, – teigia Aavo Koppel, „Summus Capital“ valdybos narys.

„Geri pastarųjų Baltijos šalių obligacijų emisijų rezultatai rodo, jog vietos investuotojai noriai investuoja į gerai žinomų ir finansiškai stabilių pramonės lyderių obligacijas – tai viena svarių priežasčių, kodėl „Summus Capital“ obligacijų emisija buvo sėkminga“, – sako „Signet Bank“ Investicinės bankininkystės vykdomoji direktorė Kristiāna Janvare.

Dėl viršytos pasiūlos obligacijos buvo paskirstytos investuotojams laikantis šių principų: pirma, visi esami obligacijų turėtojai, dalyvavę mainų pasiūlyme, gavo visą paskirstytą sumą; antra, visiems investuotojams buvo paskirstyta ne mažesnė kaip 100 000 EUR suma; trečia, likusios obligacijos buvo paskirstytos laikantis proporcingumo principo, kiek tai buvo įmanoma, siekiant sukurti diversifikuotą investuotojų bazę.

Siūlymo metu „Summus Capital OÜ“ pasiūlė esamiems 2024 m. birželio 18 d. išpirkimo termino obligacijų (ISIN LV0000802478) turėtojams iškeisti savo obligacijas į naujas obligacijas. Maždaug 50 proc. esamų obligacijų turėtojų, turinčių obligacijų už 4 953 000 EUR, nusprendė dalyvauti mainų pasiūlyme, todėl obligacijų LV0000802478 emisijos dydis bus sumažintas iki 5 047 000 EUR, o atitinkamos obligacijos bus išpirktos suėjus terminui.

„Summus Capital“ planuoja netrukus po emisijos datos pateikti prašymą įtraukti obligacijas į prekybos Nasdaq Riga First North Bond List sąrašą.

„Summus Capital“ obligacijų išpirkimo terminas – treji metai, o fiksuota palūkanų norma – 9,5 proc. Pirmoji atsiskaitymo už obligacijas diena yra 2024 m. birželio 11 d., o obligacijų turėtojai gaus kas ketvirtį mokamas atkarpos išmokas (palūkanas), pirmoji atkarpos išmoka bus išmokėta 2024 m. rugsėjo 11 d.

„Signet Bank“ buvo obligacijų platinimo organizatorius, o „LHV Pank AS“ – pardavimo agentas Estijoje.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |