Sekite naujienas

Verslas

Susisiekimo ministras Lenkijoje kalbėsis apie tarptautinius logistikos koridorius ir jų plėtrą

Paskelbta

-

Susisiekimo ministras Marius Skuodis antradienį išvyksta į Lenkiją, kur šios šalies transporto ministro Andrzejaus Adamczyko kvietimu dalyvaus tarptautinėje konferencijoje, skirtoje transeuropinio transporto tinklo (TEN-T) plėtros problemoms ir naujų transporto ir logistikos grandinių formavimo klausimams aptarti.

„Lenkija – išskirtinai svarbi Lietuvos kaimynė ir strateginė partnerė, su kuria vystome bendrus strateginių transporto jungčių projektus „Rail Baltica“, „Via Baltica“, „Via Carpatia“, drauge spartiname jų įgyvendinimą. Mums nepaprastai svarbu kartu plėtoti šiaurės–pietų krypties transporto koridorių nuo Baltijos šalių uostų iki Juodosios jūros, kad atsirastų papildomos transporto jungtys su Ukraina, taip pat užtikrinti didesnes keleivių, krovinių ir karinio mobilumo galimybes regione“, – sako M. Skuodis.

Reklama:

Lietuvos, Lenkijos, Švedijos, Graikijos transporto ministrai ir kitų šalių atstovai bei tarptautinės konferencijos dalyviai diskutuos apie TEN-T peržiūrą, šalių uostų ir geležinkelių vaidmenį užtikrinant efektyvias jungtis ir nepertraukiamą susisiekimą TEN-T koridoriuose. Renginio metu taip pat bus aptarti regiono karinio mobilumo poreikiai ir jų finansavimo klausimai bei tolesnė pagalba Ukrainai.

TEN-T tinklas jungia didžiuosius Europos Sąjungos miestus, jūrų bei oro uostus, geležinkelių terminalus ir kitus transporto mazgus. Į šį tinklą įtrauktos svarbiausios Lietuvos tarptautinės kelių ir geležinkelių jungtys: „Rail Baltica“, „Via Baltica“, magistralinis kelias Klaipėda–Kaunas–Vilnius, geležinkelis Vilnius–Klaipėda, taip pat Klaipėdos valstybinis jūrų uostas, Vilniaus, Kauno, Palangos oro uostai ir Kauno intermodalinis terminalas.

Šiuo metu ES peržiūrint TEN-T politiką, Lietuvos siūlymu naująjį TEN-T tinklą numatyta papildyti europine geležinkelio vėže Vilnius–Klaipėda. Lietuvoje jau planuojama pradėti analizuoti šios trasos alternatyvas.

Šios geležinkelio linijos projekto įgyvendinimas bei kitų dvišalių ir tarptautinių logistikos jungčių plėtra įtvirtinti Lietuvos ir Lenkijos transporto ministrų 2022 m. rugsėjo 16 d. Vilniuje pasirašytame memorandume.

Reklama:

Naujienos

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |