Sekite naujienas

Verslas

Tarptautinė karjera „Lidl“: galimybė dirbti pasaulinėje komandoje plečia akiratį

Paskelbta

-

Top darbdaviu šalyje ir Europoje penktus metus iš eilės išrinkta įmonė „Lidl Lietuva“ savo komandos nariams siūlo plačias tarptautinės karjeros galimybes. Jomis pasinaudojo ir prekybos tinklo darbuotoja Skaistė, kuri yra „Lidl“ komandos narė jau daugiau nei septynerius metus, o šiuo metu dirba centrinėje „Lidl“ būstinėje Vokietijoje bei bendradarbiauja su žmonėmis iš įvairių pasaulio šalių.

„Lidl Lietuva“ skatina savo darbuotojus įgyti tarptautinės patirties, kuri yra naudinga kiekvienam žmogui, o pagrindą tam suteikia įmonėje puoselėjama vakarietiška darbo kultūra.

Prie „Lidl“ prekybos tinklo komandos Skaistė prisijungė 2015 metais. Lankantis studijų parodoje Vilniuje merginą sudomino galimybė studijuoti Vokietijoje ir tuo pat metu atlikti apmokamą praktiką „Lidl“ parduotuvėse Vokietijoje.

„Ruošiantis studijoms, dalyvavau pokalbiuose su „Lidl“ darbuotojais tiek iš Lietuvos, tiek iš Vokietijos. Vienas iš studijų uždavinių buvo suprasti, kaip veikia „Lidl“ – kokie procesai turi būti sklandūs, kad parduotuvėse netrūktų darbuotojų, lentynose – prekių, o klientai būtų patenkinti ir norėtų sugrįžti. Siekiant įgauti regiono vadovams reikiamų žinių ir gebėti valdyti paskirtą parduotuvių regioną, studijoms teko skirti trejus metus, per kuriuos cikliškai kas tris mėnesius universitete mokydavomės teorijos, vėliau įgytas žinias pritaikydavome praktikoje – „Lidl“ parduotuvėse“, – pasakoja pašnekovė.

Po studijų grįžusi į Lietuvą Skaistė turėjo galimybę išbandyti skirtingas darbo „Lidl“ pozicijas. Pašnekovė dirbo regiono vadove, projektų vadove ir „Lidl Lietuva“ mokymų skyriaus vadove, rūpinosi sklandžia naujų parduotuvių ir logistikos centro darbuotojų darbo pradžia bei tolimesniu jų tobulėjimu.

„Sužinojusi apie darbo rotacijos programą, kartu su vadovais pasikalbėjome apie galimybę dirbti „Lidl“ centrinėje būstinėje Vokietijoje. Pasinaudoti programa pavyko – šiuo metu esu vyresnioji konsultantė diagnostikos ir analitikos skyriuje“, – dalijasi patirtimi Skaistė.

Darbas tarptautinėje komandoje

Jau daugiau nei septynerius metus „Lidl“ komandos nare esanti mergina pasakoja, kad pasinaudoti tarptautinės karjeros galimybėmis ją paskatino noras pažinti naujus žmones, įgyti patirties.

„Darbas „Lidl“ leidžia suprasti, koks platus yra pasaulis, kiek daug kultūrų ir tradicijų jame telpa, kiek daug skirtingų žmonių gali siekti vieno tikslo. Studijų laikotarpiu užmegzti ryšiai tebesitęsia iki šiol, o kasdien turiu šansą bendrauti su kolegomis iš daugelio „Lidl“ valstybių. Pavyzdžiui, susitinkame tiek gyvuose, tiek skaitmeniniuose mokymuose bei dirbtuvėse, kurių metu dalijamės patirtimi ir sprendžiame aktualius klausimus, iššūkius“, – sako Skaistė.

Pašnekovė pabrėžia, kad „Lidl Lietuva“ darbuotojai turi ne vieną galimybę išvykti ir įgyti darbo patirties bei padėti kolegoms užsienyje. Taip pat darbuotojams siūloma išvykti ir ilgesniam laikui, pavyzdžiui, pasinaudojant darbo rotacijos programa.

„Reikia suprasti, kad idealiai tinkamo laiko ar sąlygų naujoms profesinėms patirtims nebus: niekada nebūsi tam pasiruošęs, niekada nemokėsi kalbos taip sklandžiai, kaip kad ja bendrauja vietiniai tos šalies gyventojai. Tačiau išsikėlus konkretų asmeninį tikslą, kurį nori pasiekti – visus sunkumus galima įveikti. Šiuo patarimu vadovaujuosi ir pati“, – teigia Skaistė.

Aplinka, kuri skatina augti ir tobulėti

„Lidl Lietuva“ valdybos narė ir personalo vadovė Sandra Savickienė neabejoja, kad tarptautinė profesinė patirtis plečia žmonių kompetencijas, tam padeda ir įmonėje veikiančios talentų ugdymo programos.

„Siekdami paskatinti visus „Lidl Lietuva“ darbuotojus tobulėti ir augti, kiekvienam prekybos tinkle dirbančiam komandos nariui sudarome kasmetinį mokymosi planą, leidžiantį tobulinti turimas kompetencijas ir įgyti naujų. Stiprindami savo kvalifikacijas ir ugdydami naujas, darbuotojai ne tik patys auga kaip specialistai, bet ir gali sėkmingai motyvuoti, ugdyti savo komandą“, – teigia S. Savickienė.

Papildomas dėmesys darbuotojams

Pasak S. Savickienės, kokybiškos mokymo ir profesinio tobulėjimo programos – ne vienintelės priemonės įmonėje dirbančių komandos narių motyvacijai didinti.

Tai padeda pasiekti ir papildomos naudos, tarp kurių – ir privatus papildomas sveikatos draudimas, galimybė darbuotojams ir jų vaikams iki 14 metų nemokamai pasiskiepyti nuo gripo apsaugančiomis vakcinomis, vitaminų rinkiniai bei nemokamos specialistų konsultacijos.

„Visapusiškai rūpinamės gera savo darbuotojų savijauta ir sveikata, todėl puoselėdami jų fizinę ir emocinę gerovę, siekiame padėti susitvarkyti ir su kasdieniais gyvenime kylančiais iššūkiais. Naudodamiesi nemokama visą parą veikiančia programa „Gali mumis pasikliauti!“, darbuotojai gali pasikonsultuoti teisiniais, finansiniais ar asmeniniais klausimais su kvalifikuotais, nepriklausomais psichologais bei konsultantais“, – pasakoja S. Savickienė.

Be papildomų naudų darbuotojų gerove rūpintis padeda ir vienas konkurencingiausių vidutinių darbo užmokesčių tarp penkių didžiausių šalyje veikiančių mažmeninės prekybos tinklų. „Rekvizitai.lt“ duomenimis, kovo mėn. vidutinis atlyginimas neatskaičius mokesčių įmonėje siekė 1822,19 eurus. „Lidl Lietuva“ papildomai investavus į darbo užmokesčių biudžetą, nuo šių metų sausio 1 d. atlyginimai augo visų parduotuvių ir logistikos centro komandų nariams, o rugsėjį padidės ir administracijos darbuotojų atlyginimai.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |