Sekite naujienas

Verslas

„Telia“ savo darbuotojus mokysis gaminti dronus

Paskelbta

-

Telekomunikacijų ir IT bendrovė „Telia“ šiemet nusprendė pakeisti įprastą komandų formavimo ir stiprinimo programą, į ją įtraukdama dronų gamybos mokymus. Bendrovės darbuotojų surinktas skraidykles ketina padovanoti Šaulių sąjungai. „Telia“ pirmame mokymų etape planuoja įsigyti apie 20 dronų komplektų, kurių kiekvienas kainuoja apie 500 eurų.

„Norėdami jaustis saugūs, privalome įgyti karinio konflikto metu naudingų įgūdžių, o kolektyvo tarpusavio ryšių stiprinimui skirtas laikas tam yra puiki proga. Neabejojame, kad konstruodami dronus mūsų darbuotojai įgis tiesioginei įmonės veiklai naudingų grupinio darbo kompetencijų, bet svarbiausiu šios iniciatyvos tikslu laikome visuomenės interesą – paruošimą kelių dešimčių ar net šimtų žmonių, kurie esant reikalui, šalies gynybos arsenalą galėtų papildyti svarbiausiu šiuolaikinio karo ginklu ir šio amato mokyti kitus asmenis“, – teigia „Telia“ Žmogiškųjų išteklių vadovas Ramūnas Bagdonas.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt


Vienas drono dalių komplektas kainuoja apie 500 eurų, tačiau iš atskirų komponentų surinkus veikiančius orlaivius, jų vertė išaugs mažiausiai du kartus, kadangi didžiausią tokio tipo skraidyklių kainos dalį sudaro būtent kvalifikuota žmonių darbo jėga. Visiems šiems darbams „Telia“ taip pat skirs specialią patalpą ir įsigys gamybai reikalingos įrangos.

Dronai – kritinė saugumo ir atgrasymo priemonė

Bepiločiai orlaiviai šiandien Ukrainos kare yra tapę vienu svarbiausių šiuolaikinės kariuomenės pajėgumų, galinčių reikšmingai pakeisti priešininkų jėgų pusiausvyrą. Prireikus mažyčiai dronai įrodė gebantys stoti į akistatą net ir su sunkiąja technika, o jų galimybės stebėti aplinką išgelbėjo daugybės karių gyvybę ir šiandien yra nepamainomos naikinant priešo taikinius ar planuojant sudėtingas operacijas.

„Dronai ypatingi tuo, kad priešingai nei tankų ar pabūklų atveju, jiems ne visada reikalingi sudėtingi gamybiniai pajėgumai. Pačias paprasčiausias skraidykles, skirtas nešti sprogmenis ar iš viršaus apžvelgti karių pozicijas, galime konstruoti net ir namuose ar biure, naudodami pakankamai lengvai prieinamus komponentus. Žinoma, tam būtini ir tam tikri įgūdžiai, tačiau taikos metu juos galima įgyti per pakankamai trumpą laiką ir taip smarkiai padidinti savo įnašą į šalies gynybą bei priešo atgrasymą“, – iniciatyvos motyvus detalizuoja R. Bagdonas.

Naudingiau, nei statyti tiltą iš makaronų

„Telia“ Žmogiškųjų išteklių vadovas neslepia, jog dronų gamybos idėją pasirinkti įkvėpė panašios kitų Lietuvos verslų iniciatyvos, bei atvirauja, kad organizuojant šiųmetę komandų formavimo ir stiprinimo programą teko atsisakyti įprastų edukacinių veiklų. Tai pareikalavo ir pačių darbuotojų solidarumo, kadangi ankstesnių metų komandinio darbo veiklos būdavo susijusios su įvairiomis išvykomis ir linksmybėmis.

„Kad ir kaip būtų smagu su kolegomis plaukti baidarėmis arba kopti virve, negalime ignoruoti pastarojo meto aktualijų. Karo tema mus lydės dar ne vienerius ateinančius metus, todėl turime išmokti malonumus trumpam padėti į šalį ir susitelkti darbui savo šalies labui. Dronų konstravimas šiandieniniame kontekste yra praktiškesnis ir vertingesnis užsiėmimas, nei tilto statymas iš makaronų. Be to, ši veikla ne tik prisideda prie krašto gynybos bei ugdo komandinio darbo organizavimo įgūdžius, bet ir yra naudinga savišvietai – darbuotojai gali betarpiškai prisiliesti prie naujausių technologijų kūrimo subtilybių“, – teigia R. Bagdonas.

Dronų surinkimo komandas instruktuos keliolika savanorių „Telia“ darbuotojų, iš kurių keturi priklauso Šaulių bendruomenei ir skraidyklių gamybos organizavimo patirties jau spėjo pasisemti iš kitos šia veikla užsiimančios įmonės.

„Pirmą droną surinkti užtruko visą dieną, o konstravimo ir litavimo dalyse prireikė ypatingo susikaupimo. Procesas labai primena konstruktoriaus tvėrimą, tačiau šiai veiklai tikrai nėra reikalingi kokie nors specialūs įgūdžiai. Tereikia atidžiai sekti instrukcijas raštu bei įdėmiai peržiūrėti vaizdo medžiagą, į kurią įsigilinus orlaivių gamyba tampa smarkiai greitesnė. Pozityviausiu šios iniciatyvos aspektu laikyčiau galimybę fiziškai prisiliesti prie krašto gynybos, kas išsklaido dvejones dėl mūsų pajėgumo pasipriešinti priešui bei suteikia ramų žinojimą, kuo galėsime būti naudingi kritinę valandą“, – įspūdžiais dalinasi skraidyklių konstravimą jau spėjęs išbandyti „Telia“ verslo produktų vadovas Rokas Ališauskas.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |