Sekite naujienas

Verslas

Verslo bendruomenė „Artery“ verslo centre įsikurs jau rudenį: kokie tvarūs sprendimai laukia nuomininkų

Paskelbta

-

Jau ne vienerius metus ryškėja tvarios ir aplinką tausojančios architektūros tendencija. JAV architekto Danielio Libeskindo projektuotas verslo centras „Artery“ – tikras pavyzdys, įrodantis, kad tvarumas jokiu būdu nekuria priešpriešos estetikai ar funkcionalumui. Jo lengvų linijų fasadas slepia daugybę inžinerijos inovacijų, kurios be didesnio pėdsako aplinkai padės kurti itin palankią darbo aplinką.

ESG diktuojami poreikiai biurams

„Vis daugiau įmonių teikia pirmenybę tvarumui ir socialinei atsakomybei, todėl jos ieško verslo centrų, kurie atitiktų jų vertybes ir suteiktų infrastruktūrą, reikalingą jų ESG strategijose numatytiems tikslams pasiekti. Šis aspektas bendrovėms pastaruoju metu dažnai tampa ir lemiamu veiksniu renkantis būsimą biurą. Pasirinkusios aukščiausius tvarumo standartus atitinkančia darbo aplinką, bendrovės gali ne tik sumažinti poveikį aplinkai, bet ir sustiprinti savo reputaciją bei lengviau pritraukti bendraminčių klientų ar darbuotojų“, – sako „Artery“ projekto nuomos partnerių „Colliers“ Tarpininkavimo departamento vadovė Sandra Jovaišaitė.

Abejingų nepaliekanti „Artery“ išvaizda savyje talpina aukšto lygio funkcionalumą ir komfortą. „Į tvarų dizainą reikia žiūrėti kompleksiškai. „Studio Libeskind“ į tvarų dizainą žiūri ne kaip į tendenciją – mes į jį žiūrime kaip į tinkamą pastato projektavimo būdą. Žinoma, mes įtraukiame pažangiausias pastatų sistemas ir technologijas, tačiau taip pat naudojame paprastas išbandytas praktikas, kurios mažina atliekų kiekį ir išteklių poreikį“, – tvirtina „Studio Libeskind“ vadovas Danielis Libeskindas.

Paprašytas įvertinti „Artery“ pasaulinių verslo centrų kontekste, jo kūrėjas patvirtina, jog verslo centras dėl savo tvarių technologijų bei novatoriškų sprendimų taps pavyzdiniu.

Visada gaivus oras

Viena sudėtingiausių „Artery“ sistemų – oro drėkinimo, šildymo, kondicionavimo bei vėdinimo sistema. Siekiant užtikrinti optimaliausią mikroklimatą, „Artery“ įdiegtos pažangiausios inžinerinės sistemos, kurios rūpinsis, kad pastate visuomet būtų užtikrinama tinkama, ne aukštesnė nei 24 laipsnius siekianti oro temperatūra. Sistema vienu metu galės šildyti vienas patalpas ir vėsinti kitas. Tap pat visose patalpose bus stebimas anglies dvideginio ir drėgmės lygis, kad jis idealiai atitiktų žmogui tinkamas sąlygas.

„Nors visa tai gali skambėti sudėtingai, bet specialiai „Artery“ sukurta sistema ne tik leis gerai jaustis bet kurioje patalpoje, bet ir bus itin ekonomiška. Pavyzdžiui, perteklinė vienų patalpų šiluma bus panaudojama šildyti kitoms patalpoms. Šiuo metu skaičiuojame, jog pastato šildymo ir vėdinimo sąnaudos bus perpus mažesnės nei panašiuose pastatuose, o tai reiškia, kad čia įsikūrusios įmonės ne tik turės puikų mikroklimatą, bet ir mokės už tai mažiau“, – sako S. Jovaišaitė.

Elektra gaminama statinio viduje

Panašių principų, kad tvarumas ne tik leidžia išteklius valdyti efektyviau, bet ir padeda jaustis geriau, laikomasi ir įrengiant kitas inžinerines statinio sistemas. Pavyzdžiui „Artery“ liftai bus ne tik itin greiti, bet ir išmanūs, gebantys apskaičiuoti keleivių srautus taip, kad net piko metu lifto nereiks laukti ilgiau nei 30 sekundžių. Tuo pačiu sistema keleivių srautus paskirstys taip, kad patiems liftams reiktų važinėti ir sustoti kuo rečiau, o tai per metus leis sutaupyti ir elektros energijos. Maža to, leisdamiesi liftai patys generuos elektros energiją, o tai reiškia ir mažesnes sąnaudas verslo centro nuomininkams.

Dar viena aplinkai draugiška technologija, kuri leis sumažinti eksploatacijos kaštus nuomininkams – elektros energiją gaminančios fasado plokštės. „Artery“ – vienas pirmųjų projektų Lietuvoje, kur bus panaudoti specialūs saulės moduliai, vizualiai nesiskiriantys nuo pastato fasade naudojamo stiklo“, – pasakoja S. Jovaišaitė. Mažesniajame verslo centro bokšte įrengtų saulės modulių galia siekia 55 kWh ir per metus pagamins apie 55 tūkst. kWh elektros energijos.

Išskirtinis tvarių statinių kontekste

„Vertinant pagal BREEAM sistemą, „Artery“ – itin draugiškas aplinkai pastatas, kuris ne tik tausoja aplinką, bet ir jame dirbančių žmonių sveikatą ir gerovę. Šio pastato statytojai siekia tikslų ir rodiklių, kurie ne tik Lietuvos, bet ir Europos mastu yra ambicingi“, – tvirtina sertifikavimo bendrovės SEES konsultantas Kęstutis Kvietkauskas.

Daugiau nei 20 tūkst. kv. m ploto modernus A+ energinio naudingumo klasės verslo centras, į kurį investuojama daugiau nei 70 mln. eurų, duris atvers 2023 m. rudenį. Verslo centre be biuro patalpų taip pat suplanuotos viešosios erdvės su maitinimo, mažmeninės prekybos ir paslaugų zonomis, lankytojams visą parą bus atviras ir 35 metrų aukščio atriumas.

Į pastatą bus integruota ir požeminė perėja, jungianti prie Vilniaus miesto savivaldybės esančią Europos aikštę su Baltuoju tiltu. Joje bus įrengta dviračių saugykla, dušai, persirengimo patalpos ir vienas didžiausių Vilniuje elektromobilių ir elektrinių paspirtukų įkrovimo vietų kompleksų

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos4 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |