Sekite naujienas

Verslas

Vilniuje apsilankiusi pasaulinė ekspedicija papildė savo tvarumo inovacijų idėjų kolekciją

Paskelbta

-

Beveik ketveri metai aplink pasaulį, kelionei pasitelkiant tik saulės energiją, ir per tą laiką aplankytose valstybėse surinkta 1000 tvarumo inovacijų idėjų. Tokį tikslą išsikėlusi Šveicarijos klimato kaitos aktyvistų ekspedicija „SolarButterfly“ pirmadienį lankėsi Vilniuje, kur prie Baltojo tilto susirinkusiems smalsuoliams aprodė savo unikalų mobilų namelį, sukonstruotą iš perdirbto vandenynuose surinkto plastiko.

Praeivių dėmesį traukė ne tik saulės moduliais padengtas drugelio formos namelis-transformeris, per dieną galintis sugeneruoti 250 km kelionei reikalingą energiją, bet ir lenktynininko Antano Juknevičiaus komandos kemperis. Renginio dalyviai galėjo pasižvalgyti po „Eco-Label“ ekologiškumo sertifikatą 2018 m. pelniusį kemperį, naudojantį „SoliTek“ saulės elektrinių generuojamą energiją – už šį sprendimą Dakaro lenktynių organizatoriai A. Juknevičiaus komandą yra pripažinę ekologiškiausia.

Reklama:

Renginį, kurį ekspedicijos vizito proga surengė Inovacijų agentūra, Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Lietuvos inovacijų centras kartu vykdydami projektą „InterIno LT“, atidarė ES komisaro Virginijaus Sinkevičiaus atsiųstas sveikinimas jo gimtąjį miestą aplankiusiam „drugeliui“.

Vėliau sekusioje diskusijoje, kurioje dalyvavo du „SolarButterfly“ komandos atstovai, „Solitek“ direktorius Julius Sakalauskas, lenktynininkas Antanas Juknevičius, Mykolo Romerio universiteto (MRU) Aplinkos psichologijos mokslinių tyrimų centro doc. dr. Mykolas Simas Poškus, „Stuart Energy“ vadovė Austė Pranckutė ir Švariųjų technologijų klasterio koordinatorius Pranas Senapėdis, buvo aptarti Lietuvos mokslininkų bei įmonių diegiami tvarūs sprendimai bei jų svarba.

„Prieš dešimt metų tvarumas dar tebebuvo naujas, gana retai vartojamas žodis. Dabar jį girdime vis dažniau ir Lietuvoje jau galime kalbėti apie saulės energijos „bumą“. Pokyčiai visuomenėje ne tokie greiti, kaip norėtųsi, bet jie vyksta teisinga linkme“, – sakė „Solitek“ J. Sakalauskas.

Lenktynininkas A. Juknevičius pasidžiaugė, kad Lietuvos komanda sėkmingai lenktyniauja bei pirmauja Dakaro lenktynėse ekologiškumo prasme ir pasijuokė, kad saulės modulių generuojamos energijos dėka, jo komanda Dakare yra bene tyliausia.

„Deja, kol kas nėra galimybės laimėti Dakaro lenktynių naudojant elektrinius variklius, bet tikiuosi, kad tokios galimybės sulauksime“, – teigė A. Juknevičius.

Doc. dr. Mykolas Simas Poškus pastebėjo, kad edukacija ir tinkamai pritaikyta infrastruktūra skatina žmones rinktis tvaresnį gyvenimo būdą.

„Žmonės, net ir tie, kurie vadina save „miesto žmonėmis“, myli gamtą ir yra motyvuoti ja rūpintis. Tam, kad visuomenė rinktųsi tvarų gyvenimo būdą, reikia tiek edukacijos, tiek tvariam gyvenimo būdui pritaikytos infrastruktūros. Mokslui ir verslui pateikiant vis daugiau aplinkai draugiškų konkurencingų sprendimų: saulės modulių, įperkamų elektra varomų automobilių, kurie įveiktų tolimus atstumus ir t.t. vis daugiau žmonių rinksis tvarų gyvenimo būdą“, – sakė M. S. Poškus.

Po apsilankymo Vilniuje ekspedicijos komanda vyks į Panevėžį, o iš ten – tęs kelionę Latvijoje ir Estijoje. Aplankę 90 šalių, „SolarButterfly“ savo kelionę užbaigs 2025 m. gruodį Paryžiuje, kur bus minimas Paryžiaus susitarimo dėl klimato kaitos dešimtmečio jubiliejus.

Naujienos

Verslo Vikingai

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Nekilnojamas turtas3 mėnesiai prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |