Sekite naujienas

Verslas

„VMG Wood Invest“ vadovė: eksporto rinkos atsigauna lėtai, didžiausiu trikdžiu išlieka žaliavos kaina

Paskelbta

-

Tarptautinės investicinės VMG grupės bendrovės „VMG Wood Invest“, kontroliuojančios medienos perdirbimo ir baldų gamybos padalinių veiklą Lietuvoje ir Lenkijoje, vadovė Ingrida Grikpėdienė teigia, kad nors dėl kritusių kainų eksportuojamos produkcijos pardavimai per pirmuosius penkis mėnesius sumenko apie 14 proc., paklausa užsienio rinkose atsigauna ir ūgtelėjo 8-9 proc.

Valstybės duomenų agentūros duomenimis, bendras šalies apdirbamosios gamybos produkcijos metinis pokytis balandį siekė 8,8 proc. Medienos gaminių eksportas šiuo metu sudaro 13 proc. nuo bendro šalies eksporto apimčių. Šiame sektoriuje sukuriama apie 10 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

„Didžiausi produkcijos eksporto srautai šiuo metu yra nukreipti į Vokietiją, Švediją, Prancūziją, Didžiąją Britaniją, Lenkiją ir JAV. Vokietijos ir Švedijos rinkose stebime nuosaikų atsigavimą. Likusiose šalyse kreivė kol kas labiau plokščia. Čia derėtų išskirti JAV, kaip stabiliausią. Kai ES vartojimas smuko, už Atlanto tokių negatyvių tendencijų nebuvo“, – pastebi I. Grikpėdienė.

„VMG Wood Invest“ direktorės teigimu, esminį toną rinkoms pastaruoju metu uždavė sparčiai smukusi produkcijos gaminių kaina, žemas nedarbo lygis ir spartus vidutinio darbo užmokesčio augimas.

Anot jos, aukštos paskolų palūkanų normos bei energetikos kainų lygio svyravimas ilgą laiką darė įtaką ne pirmojo būtinumo prekių vartojimo apimtims bei vartotojų nuotaikoms. Brangūs pinigai lėtino NT projektų vystymo tempą ir darė tiesioginę įtaką baldų pramonės pajėgumams.

Po ilgo laiko ECB sumažinta palūkanų norma, pasak I. Grikpėdienės, duos teigiamą impulsą, tačiau apčiuopiamų pokyčių teks palaukti. Nedarbo lygiui išliekant žemame lygyje, o vidutinio darbo užmokesčio lygiui tebeaugant, rizika dėl infliacijos išlieka. Tad ECB spartesnių žingsnių dėl palūkanų mažinimo išvysti neturėtume.

„Dėl šių makroekonominių priežasčių vartojimo augimas artimiausiu metu išliks nuosaikus. Tačiau didžiausią įtaką jam pastarąjį pusmetį visgi darė gamintojų galimybės mažinti kainas. Šis potencialas netrukus bus išnaudotas ir produkcijos kainos nebekris. Estafetę turėtų perimti prekybininkai, kurių sprendimai nestabdyti parduotuvių plėtros, investuoti į alternatyvius pardavimo kanalus, kartu su gamintojais ieškoti galimybių asortimento plėtrai, turėtų tapti nauju impulsu“, – teigia ji.

Tuo metu didžiausiu iššūkiu vietos gamintojams išlieka žaliavos tiekimas ir jos kaina Lietuvoje, dėl kurios, I. Grikpėdienės teigimu, medienos drožlės plokštės kaina šalyje yra viena brangiausių Europos Sąjungoje.

„Privalome valstybės lygiu, įvertindami sektoriaus įvertį ir svarbą BVP, ieškoti greitų ir esminių sprendimų, padedančių užtikrinti baldininkų konkurencingumą globaliu mastu. Tam būtina peržiūrėti medienos žaliavos pirkimo ir pardavimo tvarką iš esmės“, – sako bendrovės vadovė.

Patys gamintojai, jos teigimu, šiuo metu intensyviai dirba su ES žaliavos tiekėjais, kad būtų mažinama priklausomybė nuo trečiųjų šalių produkcijos ir trumpinama tiekimo grandinė.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |