Sekite naujienas

Verslas

Žinia smulkiam verslui bei ūkininkams: 3 priežastys, kodėl verta pasinaudoti parama saulės elektrinėms

Paskelbta

-

Smulkusis verslas ei ūkininkai netrukus sulauks kvietimo teikti paraiškas saulės elektrinėms įsirengti. Svarstantiems apie nuosavos elektros energijos gamybą, vertėtų jau dabar ruoštis ir apgalvotai rinktis rangovą, kad įrengimas vyktų sklandžiai ir laiku.

Pretenduoti į paramą galės labai mažos ir mažos įmonės bei ūkininkai, registruoti ne trumpiau kaip metus ir ketinantys įsirengti iki 500 kW galios saulės elektrinę. Nors tiksli kvietimo data nenurodoma, labiausiai tikėtina, kad paraiškas bus galima teikti birželį. Iš viso šiam finansavimo etapui skirta 67 mln. Eur.

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

„Įmonėms, galvojančioms apie saulės elektrinę, tai yra puiki proga ženkliai susimažinti įrengimo išlaidas ir pagreitinti atsipirkimą. Verslo susidomėjimas saulės elektrinėmis tik didėja, todėl rinkoje jaučiamas pajėgumų bei įrangos stygius, dėl ko užsakovams tenka laukti ilgiau. „Enefit“ iš anksto pasiruošė paklausos šuoliui, tad esame tikri, kad net maksimalios – 500 kW – galios elektrines klientams įrengsime dar šiemet“, – kalba Žana Klusovskienė, „Enefit“ valdybos narė ir Verslo klientų departamento vadovė.

1 priežastis – palankesnės paramos sąlygos

Pareiškėjams galės būti kompensuojama net 896,72 Eur už 1 kW. Tai – keliskart didesnė parama, nes paskutiniu etapu galėjo būti kompensuojama ne daugiau nei 246 Eur už elektrinės galios kilovatą. Padidėjo ir kompensacijos dalis visame projekte, anksčiau siekusi 30 proc., dabar ji sudaro 35 proc.

Daugiau aiškumo atsiranda ir kalbant apie saulės elektrinės projekto įgyvendinimą, gavus paramą. Nurodoma, kad jis turi būti užbaigtas iki 2025 m. kovo 31 d.

„Žinoti galutinį terminą naudinga tiek įsigyjantiems elektrinę, tiek ir rangovams. Užsakovai galės sklandžiau susiplanuoti organizacinius, statybos procesus, o tiekėjai – aiškiau prognozuoti ir planuoti veiksmus bei rangos darbus“, – detalizuoja Ž. Klusovskienė.

Teikiant paraišką dėl paramos gavimo labai svarbu turėti ESO prisijungimo sąlygas. Todėl jau dabar rekomenduotina kreiptis dėl sąlygų gavimo ‒ tą paprasčiausia padaryti užpildant formą ESO savitarnos svetainėje.

2 priežastis – saulė apsimoka

Pastaruoju metu energijos kainų pokyčiai įnešė šiek tiek sumaišties. Pasigirsta abejonių, ar verta „eiti į saulę“, kai elektros kaina nukritusi. Ekspertai pabrėžia, kad kainos sumažėjimas – laikinas.

„Šiandien elektra pigi, nes tam susiklostė palankios aplinkybės: paklausa sumažėjo dėl šildymo sezono pabaigos, o namuose ir įmonėse dar neįjungti vėsinimo įrenginiai, tuo pat metu elektros pasiūla ženkliai išaugo dėl padidėjusios saulės energijos gamybos, o dėl šiltos ir lietingos žiemos netrūksta ir vandens hidrorezervuaruose.

Deja, bet stabilių elektros kainų dar teks ilgokai palaukti. Per 10–15 metų matysime visko, tikėtina, kad elektros kainos bus ir labai aukštos, ir minusinės“, – aiškina Ž. Klusovskienė.

Skaičiuojama, kad įsirengus saulės elektrinę, elektros savikaina 25–30 metams yra 4 ct už kilovatvalandę. Tokia ji išliks nepaisant elektros kainų pokyčių. Saulės energija suteikia nepriklausomybę nuo svyravimų rinkoje, o pasibaigus elektrinės atsipirkimo laikotarpiui, elektra naudojamasi nemokamai. Kitaip tariant, investicija į elektrinę yra tarsi elektros kainos fiksavimas dviem dešimtmečiams už gerokai mažesnę kainą nei dabar.

3 priežastis – elektrinė veiks jau šiemet

Planuojant saulės elektrinę svarbu pasirinkti patikimą rangovą, kuris pasirūpins elektrinės montavimu ir kokybiška sertifikuota įranga. Kuo sklandžiau atlikti darbai, tuo greičiau galima naudotis savo gaminama elektra. Paramos teikimo sąlygose numatoma, kad paraišką teikianti įmonė privalo surengti konkursą ir pasiūlymus gauti bent iš 3 rangovų. Šiandien netrūksta tiekėjų, siūlančių įrengti saulės elektrinę, tad spręsti derėtų atidžiai.

„Saulės modulių gamintojai suteikia garantijas įrangai. Tačiau iš klientų girdime, kad ištikus problemai jie nenori ieškoti gamintojo atstovybės – daug patogiau kreiptis į rangovą ir visas paslaugas gauti iš vienų rankų.

Deja, smulkesni tiekėjai susiduria su aukštesne bankroto rizika, tad didesnė tikimybė, kad po dešimties metų rinkoje jų nebebus. Jei įmonė specializuojasi tik saulės energetikoje, ilgainiui darbo jai gerokai sumažės, o konkurencija – išaugs. Tad renkantis tiekėją verta atkreipti dėmesį ne tik į jo patirtį, stabilumą, bet ir veiklos diversifikavimą“, – kalba „Enefit“ valdybos narė.

Verslas nenorintis ar negalintis investuoti į saulės elektrinę, tačiau norintis turėti ją dabar, gali rinktis elektrinės nuomą. Įmonės teritorijoje arba ant pastatų stogų „Enefit“ gali įrengti saulės elektrinę, kurią įmonė per 10 – 20 metų išpirks mokėdama mėnesinę įmoką.

„Šią galimybę sukūrėme matydami įmonių poreikių spektrą ir norėdami visiems sudaryti sąlygas turėti saulės elektrinę. Tai – puikus sprendimas tiems, kurie nori sutaupyti ir išsivaduoti nuo elektros kainų nestabilumo, tačiau neketina tam skirti didelės pinigų sumos vienu metu. Nuoma leidžia pradėti naudotis energija greit ir be rūpesčių, nes finansavimu, leidimais, įrengimu ir priežiūra pasirūpina įrengusi bendrovė, – dar vieną galimybę įsigyti saulės elektrinę atskleidžia Ž. Klusovskienė.

Naujienos

Verslas4 val prieš

Pirmoji LOGIN diena: pranešėjai iš viso pasaulio, išskirtiniai renginiai ir uždaras vakarėlis dalyviams

Šiemet didžiausiam Baltijos šalyse inovacijų festivaliui LOGIN – aštuoniolika. Ta proga į konferenciją atvyksta rekordinis kiekis pranešėjų, dvi dienas Litexpo...

Ekspertai22 val prieš

Kripto ekspertai piešia verslo ateitį: paprastės NT įsigijimas, o Lietuva pasiūlys savo kriptovaliutą

Finansinių technologijų pažanga pasaulyje padarė didžiulį postūmį teikiant klientams inovatyvias ir patogias paslaugas. Finansų valdymas mobiliąja programėle jau nieko nebestebina....

Verslas22 val prieš

2023 m. „Hostinger“ fiksavo pelną, pajamos augo 57 proc. iki 110,2 mln. Eur

„Hostinger“ įmonių grupės konsoliduotos pardavimo pajamos 2023 m., lyginant su ankstesniais metais, didėjo 57 proc. – iki 110,2 mln. Eur....

Verslas1 d. prieš

„Akropolis Group“ trečius metus iš eilės išlaikė „S&P Global Ratings“ suteiktą BB+ reitingą su stabilia perspektyva

Tarptautinė reitingų agentūra „S&P Global Ratings“ iš naujo įvertino rezultatus ir kitas aplinkybes, kuriomis remiantis prekybos ir pramogų centrų valdymo...

Verslas4 d. prieš

„Planas Chuliganas” tapo „Ignitis” klientų aptarnavimo partneriais

Laimėjęs viešą pirkimą teikti klientų aptarnavimo paslaugas, kontaktų centras „Planas Chuliganas” oficialiai tapo sumanių energetikos sprendimų bendrovės „Ignitis” klientų aptarnavimo...

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |