Sekite naujienas

Verslo idėjos

55 verslo idėjos paaugliams ir vaikams

Paskelbta

-

Pirmuosius žingsnius verslo link galima žengti dar ankstyvame amžiuje. Iš pradžių tai bus sąžiningas būdas užsidirbti šiek tiek kišenpinigių arba surinkti jų seniai trokštamam įtaisui. Vėliau šis užsiėmimas galės peraugti į tikrą rimtą verslą, galintį atnešti solidžius finansus. Toliau pateikiamos įvairios verslo idėjos, kurias nesunku įgyvendinti paaugliui. Kai kurioms iš jų reikia oficialios registracijos, patalpų darbui nuomos, tačiau tuo turėtų pasirūpinti patys tėvai.

1. Limonado pardavimas

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Puiki galimybė užsidirbti pinigų vasarą. Prekybos vieta organizuojama paplūdimyje, prie turgaus, bet kurioje vietoje, kur vaikšto daug žmonių. Prekybai rekomenduojama įsigyti aušintuvo maišelį (vidutinė kaina – 40-80 eurų), plastikinių puodelių, nupiešti atitinkamą iškabą.

Prekyba gali būti mobili (visi gėrimai bus tik maišelyje) arba stacionari (prireiks nedidelio staliuko ir skėčio nuo saulės). Jei yra galimybė didelių pradinių investicijų, įsigykite automatą – tai speciali uždara vitrina, per kurią parduodamas limonadas, kava, traškučiai. Įrengus mokykloje, koledže, mėnesio pelnas bus 150-250 eurų, o pats automatas atsipirks maždaug per penkis mėnesius.

2. Gyvūnų vedžiojimas

Ant artimiausių namų įėjimų kabo skelbimai, kuriuose siūloma pavedžioti šunį. Daugelis žmonių darbe būna labai pavargę, todėl lengvai sutiks sumokėti už tokią paslaugą. Gyvūnų vedžiojimo reikia ir rytais – iki septynių ryto, jei paauglys pasirengęs taip anksti keltis, šis darbas jam tinka.

3. Kompiuterių paslaugos

Daugelis šiuolaikinių vaikų geriau nei suaugusieji supranta kompiuterių technologijas. Tokios paslaugos, kaip programų diegimas kompiuteryje, nešiojamojo kompiuterio valymas ir smulkus remontas, virusų šalinimas, išmaniųjų telefonų perprogramavimas, yra labai populiarios, o kokybiškai atliekamos paslaugos yra palyginti brangios. Sistemos “Windows” perinstaliavimo kompiuteryje su kelione į namus kaina siekia 15-20 eurų, vienos programos įdiegimo – 3-4 eurus. Vėliau paauglys gali įsidarbinti žinomame kompiuterių remonto paslaugų centre arba net atidaryti savo.

4. Individualus mezgimas

Pagal užsakymą megzti šaliką, kepuraitę ar net visą paltą yra gerai apmokama veikla. Rankų darbo darbai visada buvo labai vertinami. Skelbimą galima patalpinti internete arba ant įėjimų, stulpų, informacinių stendų. Nustatyti kainą vaikui padės tėvai – į ją įeina siūlų, adatų, kabliukų, priedų išlaidos plius apmokėjimas už patį darbą.

Įdomi idėja – megzti kepures žaislinėmis kiniškomis apskritimo mezgimo mašinėlėmis, kuriomis gali dirbti net 6-9 metų vaikas. Vienam gaminiui numegzti reikia 30-50 minučių laiko, o tai labai patogu dirbant su didmeniniais klientais. Visa vienos kepurės kaina – nuo penkių eurų, pati mašina kainuoja 25-45 eurus.

5. Portretų piešimas

Meno mokyklos mokiniams ar tiesiog talentingiems vaikams tokia veikla bus puiki praktika įgūdžiams tobulinti. Pirmiausia reikia praktikuotis tapyti giminaičius ir draugus, kad potencialūs klientai pagal darbų pavyzdžius įsivaizduotų paveikslo kokybę. Taip pat reikėtų nusipirkti molbertą, o savo paslaugas galima siūlyti ir internetu, ir gyvai – poilsio parkuose, gatvėse ir aikštėse savaitgaliais ir švenčių dienomis.

6. Namuose gaminamo maisto ruošimas

Namuose gaminamas maistas su pristatymu yra labai populiarus verslas, tačiau neapsieisite be suaugusiųjų pagalbos. Šešiolikmetis gali kepti bandeles, blynus, pyragus, pjaustyti salotas, gaminti mėsos, vegetariškus ar etninius patiekalus ir daug kitų dalykų.

Juos galima parduoti vietos mažmeninės prekybos parduotuvėms arba privatiems klientams. Tokiems gaminiams reikės turėti sanitarinius dokumentus, kuriuos gali padėti parengti tėvai. Pakankamai reklamuojant, pradinės investicijos atsipirks beveik iš karto.

7. Žaislai ir suvenyrai

Namuose iš polimerinio molio galima lipdyti juokingus gyvūnėlius ir įmonių logotipus, austi vantas, drožti švilpukus iš medžio, siūti parduodamas lėles, kurti tekstilines seges ir plaukų segtukus. Visa tai galite parduoti vietiniuose turguose, meno salonuose, socialiniuose tinkluose esančiose grupėse arba savo interneto svetainėje.

8. Drabužių taisymas, siuvimas pagal užsakymą

Siūti sagas, pakeisti užtrauktuką, siūti ar trumpinti suknelę, taisyti užuolaidas – populiarios paslaugos. Darbui reikės siuvimo mašinos, centimetrinės juostos, popieriaus iškarpoms, įvairių spalvų siūlų. Jungiamosios detalės (sagos, sagos, akmenukai) perkamos skirtingos, kiekvienam konkrečiam atvejui. Jei siuvėjos įgūdžiai jau yra tvirti, pagal užsakymą galima sukurti net ištisus kostiumus, taip pat ir su “autorine” simbolika.

9. Daigų auginimas

Ši paslauga ypač populiari pavasarį. Šiam darbui įsigyjami specialūs popieriniai indai arba paprasti plastikiniai puodeliai, dirvožemis, keli sėklų rinkiniai (kopūstų, pomidorų, agurkų, paprikų, salierų ir kt.). Paprastai sodinama vasario-kovo mėnesiais. Žiemą ant palangės galima užsiauginti krapų, salotų, petražolių, bazilikų ir gana solidžia kaina parduoti kvapnių šviežių prieskoninių žolelių.

10. Langų valymas

Langų valymas skelbiamas ant artimiausių namų įėjimų, nurodant kontaktinį telefono numerį. Jums reikės stiprių rankų, langų valiklio ir švarių skudurų. Svarbu laikytis saugos priemonių, ypač jei langas yra virš pirmojo aukšto. Maždaug tiek pat siūloma valyti patalpas, taip pat ir po remonto. Šis procesas reikalauja daugiau darbo jėgos, yra sudėtingesnis, tačiau kai kuriais atvejais trys ar penkios tokios kompleksinės paslaugos leidžia gauti beveik vidutinį atlyginimą šalyje. Be to, atliekamas visų atliekų išvežimas į artimiausius šiukšlių konteinerius, įskaitant tuos, kurie susiję su atskiru popieriaus, stiklo, plastiko surinkimu.

11. Vaiko auklė

Visavertė auklė nedirbs pilnametystės nesulaukusiam asmeniui, tačiau paaugliui nesunku pažaisti su kūdikiu, paskaityti jam pasaką ar pamaitinti, kol kaimynų mama eina į parduotuvę ar kirpyklą. Ši paslauga paklausi savaitgaliais, ypač vienišoms moterims su mažais vaikais ir tiesiog jauniems tėvams, norintiems pasivaikščioti. Paprastai ji siūloma kaimynams arba tėvų draugams. Vidutinis valandinis įkainis yra nuo vieno ar dviejų eurų.

12. Skelbimų plakatas mieste

Tokio darbo dažnai imasi energingi ir vikrūs moksleiviai, kurie per porą valandų sukuria kelis šimtus skelbimų. Tai pačiai kategorijai priklauso ir lankstinukų dalijimas, reklaminių lapelių mėtymas į pašto dėžutes. Pačius skelbimus ir klijus jiems teikia įmonė-klientas. Per mėnesį bus galima uždirbti ne mažiau kaip 50 eurų.

13. Esė rašymas, testų sprendimas

Tokias paslaugas paauglys gali siūlyti savo ugdymo įstaigoje – to paties amžiaus bendraamžiams ar jaunesniems vaikams. Populiariausi matematikos, fizikos, chemijos, užsienio kalbų, literatūros darbai. Būtina sąlyga – tema turi būti žinoma “iš atminties”, kad darbas būtų kokybiškas.

14. Pirkėjo darbas

Vyresnio amžiaus močiutėms ar tiesiog labai užimtiems žmonėms siūloma pirkėjo paslauga. Paauglys nueis į parduotuvę, nupirks maisto produktų, vaistų, tapetų, higienos priemonių, buitinės chemijos pagal sąrašą, sumokės už komunalines paslaugas pašte ir kitus dalykus. Skelbimą taip pat geriau pakabinti ant netoliese esančių namų įėjimų.

15. Papuošalų gamyba

Nesunku namuose iš polimerinio molio pasigaminti karoliukų ar auskarų, iš karoliukų pinti apyrankes, iš specialaus spalvoto veltinio ar draperijos pasigaminti papuošalus. Visų reikiamų medžiagų galima įsigyti rankdarbių parduotuvėse, o išsamių meistriškumo kursų galima rasti rankdarbių ir dizaino svetainėse.

16. Vaikų animatorius

Vaikų vakarėlių organizavimas yra pelningas ir paklausus verslas. Pradėti verslą paauglys gali kartu su tėvais ar draugais. Pirmiausia reikia sugalvoti keletą žaidimų siužetų, nupirkti jiems įrangos, jei leidžia lėšos – populiarių pasakų ir animacinių filmų personažų kostiumus. Kartu už tam tikrą mokestį galima užsiimti akvagrimu – vaikų veidų dažymu specialiomis akvarelinėmis spalvomis.

17. Balso vaidyba filmuose ir vaizdo įrašuose

Kai kurios įmonės yra pasirengusios mokėti gerus pinigus už savo filmų, vaizdo klipų ir reklamų įgarsinimą vaiko balsu. Norėdami dirbti, turite turėti aiškią kalbą ir gana gerą dikciją. Kartais siužetas reikalauja dialogo tarp įvairaus amžiaus vaikų, todėl galite dirbti su draugais ir jaunesniais broliais bei seserimis.

18. Kambarių dekoratorius

Galite papuošti kambarius, vestuvių nuotraukų zonas, koncertų sales, renginių erdves naudodami įsigytą ar savadarbį dekorą. Tai popieriniai balandžiai, girliandos, kaspinai, spalvotos pagalvės, helio balionai, draperijos, natūralaus dydžio lėlės, didžiulės gėlės iš foamirano, figūrėlės iš spalvotų servetėlių, gražūs rėmeliai fotografijai. Patogu vesti tokį verslą su draugais. Galimos papildomos išlaidos gabenant didelį kiekį papuošalų.

19. Rankų darbo muilo gamyba

Norėdami sukurti autorinį muilą, be įprasto muilo, turėsite įsigyti glicerino, alyvuogių, migdolų ar bet kokio kito aliejaus, formų, kvapiųjų medžiagų, žolelių ekstraktų ir kt. Paruoštus gaminius galite parduoti internetu arba artimiausiame turguje.

20. Kaimynų daržo ravėjimas

Vasaros metu labai populiari veikla privačiame sektoriuje. Jums teks dirbti per karščius, o kartais net per lietų. Pageidautina įsigyti pirštines ir guminius batus, ravėjimo įrankiais paprastai pasirūpina užsakovas, nors jų buvimas bus neabejotinas privalumas. Taip pat galima pasiūlyti lysvių kasimą, krūmų kirtimą, lapų valymą ir šienavimą rudenį, pagalbą nuimant daržovių derlių.

21. Svetainių kūrimas

Programavimą išmanantis paauglys gali pradėti kurti interneto svetaines pagal užsakymą arba užsidirbti pinigų talpindamas skelbimus. Už savo svetainės domeną ir prieglobą teks mokėti, tačiau jei svetainė kuriama užsakovui, už juos moka užsakovas.

Per svetainę galima pardavinėti prekes ir paslaugas, skelbti mokomąją medžiagą, renginių, išpardavimų ir nuolaidų parduotuvėse apžvalgas, koncertų apžvalgas ir pan.

22. Namų šiltnamis

Egzotiškų kambarinių augalų auginimas taip pat bus geras verslas paaugliui. Svarbu žinoti, kokiai gėlei kokių gyvenimo sąlygų reikia – laistymo, saulės šviesos kiekio, oro temperatūros, vazos dydžio. Žydintys augalai yra brangesni už paprastus, reti augalai – brangesni už labiau paplitusius. Vasarą galite auginti sodo gėles, pavasarį – užsiimti tulpėmis iš svogūnėlių. Gražias dekoratyvinių ir lapuočių augalų kompozicijas, pasodintas vienoje vazoje, taip pat galima pelningai parduoti.

23. Prekių pardavimas

Idėja paprasta: pigios prekės perkamos vienoje iš Kinijos internetinių parduotuvių ir parduodamos socialiniuose tinkluose arba vietiniuose turguose. Tai gali būti suvenyrai, žaislai, telefonų dėklai, plaukų dažai, indai, raktų pakabukai, baterijos, helio balionai ir pan. Kad šis verslas veiktų, pirmosios pajamos beveik visos išleidžiamos kitai prekių partijai įsigyti.

24. “YouTube” kanalo kūrimas

Ilgainiui galima daug uždirbti. Pajamos čia gaunamos už peržiūrų skaičių arba reklamos talpinimą kanale. Vaizdo įrašus rekomenduojama skelbti kasdien, pateikiant jiems patrauklius pavadinimus, sukeliančius smalsumą ir norą žiūrėti. Skelbti priimtina kaip savo filmuotą medžiagą, o iškirpti iš kitų žmonių vaizdo įrašų. Galite filmuoti produktų ir vakarėlių apžvalgas, meistriškumo pamokas, vaizdo įrašų receptus, šokius su mėgstama kate, kaimynų triušių šėrimą, naujų filmų apžvalgas ir kt.

25. Žuvų auginimas

Akvariumo žuvų veisimas – paprastas, bet daug laiko reikalaujantis būdas užsidirbti pinigų. Rekomenduojama pradėti nuo rūšių, kurių priežiūra yra paprasčiausia, – gupijų, pecilijų, kardžuvių, šamų, šukių, barbių ir daugelio kitų. Pradinės išlaidos čia didelės: teks įsigyti akvariumą, grunto, augalų, prietaisą vandeniui aeruoti, specialaus maisto žuvims. Žuvys puikiai dauginasi, palikuonių duoda maždaug kas tris mėnesius, iš kiekvienos patelės gaunama iki 30 jauniklių. Juos galite parduoti gyvūnų parduotuvėms arba privatiems klientams.

26. Tekstų rašymas pagal užsakymą

Tokie darbai dažnai siūlomi internete. Lengviausia jį rasti per dideles tekstų rašymo biržas, kuriose mokama už parašytų ženklų skaičių. Kai kurie užsakovai duoda skelbimus socialiniuose tinkluose, kur iš karto nurodo, kokiomis temomis teks rašyti. Taip pat galima pabandyti siūlyti savo paslaugas pildant interneto svetaines, rašant reklaminius ir informacinius straipsnius, kuriant portfelį su atliktų darbų pavyzdžiais. Privalomas reikalavimas – nepriekaištingas raštingumas. Ypač brangiai kainuoja užsakomieji tekstai užsienio kalbomis – anglų, lenkų, kinų, italų, prancūzų, vokiečių, italų ir kt.

27. Grupės palaikymas socialiniuose tinkluose

Galite uždirbti daug pinigų socialiniuose tinkluose . Populiariausios yra pramoginio turinio grupės. Pajamos čia gaunamos iš reklamos, apžvalgų, prekių pardavimo. Nauji įrašai ir užrašai turėtų būti skelbiami kasdien – tada pajamos bus stabilios. Panašias grupes rekomenduojama vienu metu kurti trijuose ar daugiau socialinių tinklų vienu metu, tačiau kiekvieno iš jų turinys turi būti unikalus.

28. Fotografo paslaugos

Profesionaliai fotografuoti galite pradėti nuo 8–10 metų. Tai gali būti individualios fotosesijos, vaikų vakarėlių filmavimas, surežisuotos nuotraukos su unikaliomis dekoracijomis. Taip pat galite fotografuoti gamtą ir gyvūnus, o vėliau nuotraukas parduoti specializuotose nuotraukų talpinimo svetainėse, pažymėdami jas grotažymėmis, kad pirkėjas galėtų lengvai rasti reikiamą nuotrauką.

Portfelis patalpintas internete, pradinė investicija – profesionalus fotoaparatas, pora apšvietimo prietaisų patalpų fotografavimui.

29. Ekskursijų po miestą organizavimas

Dirbti vaikų gidu yra labai įdomus užsiėmimas. Maršrutas planuojamas po istorines ir tiesiog vaizdingas miesto vietas, muziejus, parodas, praeities architektūros paminklus. Pagrindiniai reikalavimai – kompetentinga ir mandagi kalba, gebėjimas pasakoti įdomias istorijas, vietovės pažinimas ir įdomūs faktai apie savo miestą.

30. Vaikų mokymas skaityti

Vyresnysis moksleivis jau yra pasirengęs tapti mažylio mokytoju. Jis išmokys 4-6 metų vaiką skaityti, skaičiuoti, piešti, lipdyti iš plastilino, dirbti kompiuteriu ir pan. Tai apima ir pasirengimą mokyklai, naudojantis spausdintais metodiniais leidiniais, didaktinėmis priemonėmis.

31. Muzikantas atostogoms

Jei vaikas gerai groja muzikos instrumentu, tai taip pat gali būti panaudota pirmiesiems pinigams uždirbti. Muzikantai paklausūs vaikų ir suaugusiųjų šventėse, rengiamose ugdymo įstaigose arba tiesiog mieste. Jų paslaugos siūlomos internetu arba pateikiant skelbimus. Visa muzikinė grupė, turinti savo instrumentus, sėkmingai siūlys savo paslaugas klubams, taip pat ir esantiems kaimyniniuose miestuose.

Be išlaidų įrangai įsigyti, teks išleisti lėšų bent keliems geros kokybės kūriniams įrašyti, kad būtų galima sukurti portfolio.

32. Pakavimasis persikraustymui

Padėti krauti namų apyvokos daiktus į dėžes, dėžutes, krepšius persikraustant į kitą būstą – daug laiko reikalaujanti ir ne itin įdomi užduotis. Todėl už nedidelį mokestį iš klientų nebus atsisakyta. Dėžes, maišus, krepšius, krepšelius, maišelius, lipnią juostą ir špagatą paprastai parūpina pats klientas, tačiau jų buvimas pas darbuotoją bus neabejotinas pliusas ir leis gauti už darbą didelį pelną.

33. Nuotraukų apdorojimas

Nuotraukų redagavimas “Photoshop” programa labai gerai apsimoka. Paprastai reikia retušuoti spuogus ant veido ar drabužių raukšles, nupiešti makiažą, pridėti gražų foną su palmėmis ir “šauniais” automobiliais. Užsiėmimo metu turėsite išmokti pagrindinių įgūdžių su grafiniais redaktoriais, paskelbti savo gyvenimo aprašymą socialiniuose tinkluose arba bet kurioje interneto skelbimų lentoje.

34. Dovanų pakavimas ir pristatymas į namus

Šis užsiėmimas atneša didžiausias pajamas prieš šventes – Naujuosius metus, kovo aštuntąją, Valentino dieną ir pan. Darbui nusipirkite gražaus pakavimo popieriaus, kaspinų, kristalų, dirbtinių gėlių, lipnios juostos ir segtuvo. Paprastai vyniokite gėles ir knygas, prietaisus ir papuošalus, drabužius ir kosmetiką. Vaikas taip pat gali savarankiškai pristatyti dovanas viešuoju transportu arba nuosavu dviračiu. Pakavimas dažnai atliekamas kliento namuose, todėl tenka keliauti po visą miestą.

35. Vertimo paslaugos

Įvairios tematikos tekstų vertimai yra labai paklausūs daugelyje laisvai samdomų vertėjų biržų, taip pat tarp vidurinių ir aukštųjų mokyklų studentų, kurie prastai moka užsienio kalbas. Už šią paslaugą mokama labai gerai, tačiau vertimas turi būti kokybiškas, būtina puikiai mokėti gramatiką ir turėti platų žodyną.

36. Rankinis automobilių plovimas

Automobilių plovimas “patogiai įsitaisius savo namuose” yra reikalinga paslauga bet kuriuo metų laiku. Automobilių savininkai ne visada randa laiko nuvykti į oficialią plovyklą, tačiau nori turėti švarų automobilį. Jums reikės kibiro vandens, kelių skudurų ir stiklo valiklio.

37. Apmokami klausimynai

Internete yra daug įmonių svetainių, kuriose rengiamos mokamos apklausos apie tam tikro prekės ženklo prekes arba siekiant nustatyti tam tikrų paslaugų paklausą. Už kiekvieną apklausą jie moka vidutiniškai nuo 1 euro iki 3 eurų arba skiria taškų, kuriuos galima iškeisti į realius pinigus. Tokiose svetainėse galite kviesti draugus-referentus – už kiekvieną užsiregistravusį ir pradėjusį atlikti užduotis kviečiamasis gauna nedidelį procentą.

38. Manikiūras, pedikiūras, plaukų kirpimas

Kirpėjo arba manikiūrininko paslaugos yra paklausiausios šiuolaikiniame pasaulyje. Vieną iš šių specialybių galite įvaldyti lankydami 20-30 dienų trukmės kursus arba žiūrėdami atitinkamas vaizdo pamokas. Pradinės investicijos čia – žirklės kirpimui, gelinis lakas nagų priauginimui, priemonės rankoms ir įrankiams dezinfekuoti, plaukų dažai, speciali lempa manikiūrui džiovinti. Taip pat galite pinti dredus arba daryti auskarus, reklamuodami paslaugą tarp savo bendraamžių – neformalių subkultūrų atstovų.

39. Šaldytų ar džiovintų daržovių pardavimas

Žiemos-pavasario metu toks darbas atneš didžiausią pelną. Daržoves ir vaisius reikės surinkti, supjaustyti, išdžiovinti orkaitėje arba specialioje džiovinimo mašinoje (pastaroji kainuoja iki 20-50 eurų). Po to produktai supakuojami po 300-500 ar daugiau gramų ir parduodami parduotuvėms arba privatiems asmenims. Šaldyti galima ne tik daržoves ir vaisius, bet ir uogas. Tam reikia tik modernaus šaldytuvo, specialių maišelių šaldymui rinkinio. Vidutinė džiovintų daržovių kilogramo kaina, priklausomai nuo rūšies, yra nuo vieno iki 10 eurų.

40. Patinka, pakartotinai paskelbti, komentarai

Internete yra daugybė paslaugų, kuriose galite užsidirbti pinigų turėdami mažai arba visai neturėdami specialių žinių ir įgūdžių. Norint dirbti, pageidautina turėti kelias reklamuojamas paskyras skirtinguose socialiniuose tinkluose. Kuo daugiau draugų-abonentų, nuotraukų profilyje, tuo geriau. Patinka arba repost kaina yra tik pora centų, tačiau per dieną bus galima įvykdyti iki šimto užsakymų. Šiek tiek brangesnės yra prenumeratos, pridedamos prie draugų paskyrų, kurias užsakovas nori “reklamuoti”.

Labai populiarūs “svetainių perėjimai”, siekiant imituoti lankomumą, taip pat teigiami (rečiau – neutralūs ar neigiami) komentarai prekių ir paslaugų svetainėse. Paprasčiausias, bet mažai apmokamas darbo internete variantas – įvesti captcha. Už valandą sunkaus darbo “uždirbs” nuo 30 iki 50 euro centų, tačiau čia puikiai lavinami įgūdžiai išmokti klaviatūros – tiek lietuvių, tiek anglų kalbos išdėstymo.

41. Grybų, uogų, vaistinių augalų rinkimas

Šiam darbui reikia gerai orientuotis miške, turėti daug laisvo laiko, žinoti grybų ir uogų augimvietes. Populiariausi grybai yra baravykai, pakalnutės, smidrai, voveraitės, opuncijos, uogos – avietės, miško braškės, gervuogės, spanguolės, mėlynės.

Populiariausios vaistažolės – čiobreliai, jonažolės, ramunėlės, spanguolių ir aviečių lapai. Produktais prekiaujama turguose arba internetiniuose šaltiniuose.

42. Vaikų automobilių nuoma

Pradinės investicijos čia gana didelės, tačiau per vasaros atostogas išlaidos ne tik atsipirks, bet ir atneš pelno. Pradžiai įsigykite du automobilius su nuotolinio valdymo pulteliu, skirtus važinėti patiems mažiausiems, du – 4-7 metų vaikams, vieną ar du motociklus.

Vėliau, jei norinčiųjų važinėti yra pakankamai, parkas plečiamas. Darbo vietą rekomenduojama įrengti poilsiui ir pramogoms skirtuose parkuose, skveruose, aikštėse, skveruose, dideliuose kiemuose, kur vaikšto daug tėvų su vaikais. 5-10 min. trukmės pasivažinėjimo kaina yra 1-5 eurai, priklausomai nuo paklausos lygio.

43. Popkornų, cukraus vatos verslas

Šios idėjos privalumas – galimybė dirbti ištisus metus, tačiau pradinės išlaidos yra didelės, nes reikės įsigyti specialią popkornų gamybos mašiną, pageidautina su ratukais. Be to, reikia pirkti tam tikros veislės kukurūzus, augalinį aliejų, kvapiųjų priedų (vanilės, karamelės, šokolado, pipirų, druskos ir t. t.), maišelių arba gražių popierinių puodelių pakuotei. Kartu su kukurūzais arba atskirai nuo jų parduodama cukraus vata.

Jis gaminamas iš paprasto cukraus, kartais pridedant dažiklių, kvapiųjų medžiagų, vyniojamas ant pagaliuko arba dedamas į puodelius. Tokio verslo pelnas – 250-500 %, tačiau gaminant lauke kliūtis bus didelė drėgmė. Dirbant uždarose patalpose, prekybos salėje arba kino teatre, teks mokėti nuomos mokestį.

44. Darbas ūkyje

Daugelis ūkininkų vasaros ir rudens laikotarpiu samdo žmones paprastiems žemės ūkio darbams atlikti. Čia 15-17 metų paauglys gali užsidirbti net daugiau nei suaugęs, jei yra pakankamai energingas ir aktyvus. Populiariausios paslaugos – uogų, vaisių, bulvių rinkimas, šiltnamių augalų laistymas ir ravėjimas, tulpių skinimas ir pakavimas ir pan. Apmokėjimas mokamas darbo dienos pabaigoje ir priklauso nuo per pamainą pagamintos produkcijos.

45. Lagaminų nuoma

Didelių lagaminų, didelių krepšių nuoma populiariausia atostogų sezono metu. Žmonės su dideliu rankiniu bagažu keliauja ne daugiau kaip du ar tris kartus per metus, todėl jiems neapsimoka pirkti brangaus gaminio. Pirkti pigų kinišką krepšį nėra išeitis, jis gali sugesti pakeliui.

46. Žvejyba ir laimikio pardavimas

Nepriklausoma žvejyba, jei turite tinkamų įgūdžių, paaugliui bus geras smulkusis verslas, nes šviežia žuvis visada turi paklausą. Galite gaudyti artimiausioje upėje, ežere, tvenkinyje, parduoti – turguje arba internetu. Jei sodybos sklype yra didelis telkinys, jame veisiami karpiai, karosai, amūrai, plačiakakčiai ir kitos žuvys. Kaip papildomos paslaugos siūloma palapinių, indų, šašlykinės nuoma. Didžiausias pelnas gaunamas šiltuoju metų laiku.

47. Servetėlių gamyba

Popierinių servetėlių su paveikslėliais, logotipais ir reljefiniais raštais kūrimas laikui bėgant gali virsti tvirtu ir labai pelningu verslu. Iš pradžių jums reikia įsigyti tik vieną paprastą mašiną, pastatydami ją atskiroje patalpoje, garaže ar bet kuriame nuomojamame kambaryje. Taip pat perkamas specialus popierius. Minimalus mašinos našumas – 500-700 servetėlių per minutę.

Gaminiai su raštu, įspaudais ar skirti dekupažui yra brangesni nei įprastai, kaip ir jų kūrimo įranga. Tokių popieriaus gaminių rinka yra neįtikėtinai plati. Tai mažmeninės prekybos parduotuvės, kavinės, restoranai, pramogų vietos, medicinos centrai ir internetinės rankdarbių parduotuvės.

48. Smulkus patalpų remontas

Remonto paslaugos taip pat visada paklausios. Palyginti dažnai prireikia prisukti durų rankeną, pakabinti paveikslą, lentyną ar karnizą, taisyti taburetę, dažyti radiatorių ar lango rėmą, o iškviesti profesionalų meistrą iš įmonės – brangu.

Paaugliui darbui prireiks įvairių įrankių (atsuktuvų, šepečių, grąžto kalimo, atsuktuvo, plaktuko ir kt.), įgūdžių dirbti su jais, poros valandų laisvo laiko per dieną. Savo paslaugas galite reklamuoti skelbdami skelbimus ant šalia esančių namų, taip pat internetu.

49. Puokščių komponavimas

Originalios puokštės gaminamos iš šviežiai skintų sode augančių ar laukinėje gamtoje surinktų gėlių, taip pat džiovintų gėlių. Puokštė dekoruota kaspinėliais, šiugždančiu ar gofruotu popieriumi, papildyta minkštais žaisliukais, atvirutėmis, lankeliais. Savo paslaugas galite pasiūlyti gėlių augintojams ir didelėms parduotuvėms. Puokščių kūrimo meistriškumo kursai taip pat puikiai parduodami – jie filmuojami ir vyksta švietimo įstaigose ir meno salonuose.

50. Karikatūros piešimas

Jei paauglys gerai išmanys 2D ir 3D grafiką, jis galės kurti animacinius filmus ir iš to uždirbti didžiulius pinigus. Norėdami dirbti, jums reikės galingo kompiuterio su jame įdiegtomis programomis 3D animacijai kurti. Paslaugos yra paklausios šou versle, prekių reklamoje, kuriant pristatymus, meistriškumo kursus, mokymo medžiagą ir kt. Brangiausi yra animaciniai filmai su daugybe personažų, balso ir muzikos akompanimentu bei unikaliu siužetu.

Tokio kokybiško vaizdo minutės kaina siekia 80–150 eurų, o kartais siekia ir tūkstantį. Vaikas gali pasiūlyti savo paslaugas per laisvai samdomų vertėjų mainus. Taip pat priimtina parduoti savo gatavus animacinius filmus ir uždirbti nemažą pelną.

51. Reklama ant dviračio

Idėja – įmonės logotipas, lengvai atpažįstamas reklaminis vaizdas, tamsoje švytintis užrašas. Taip jie reklamuoja greito maisto pristatymą ir neseniai atidarytą piceriją, sporto inventoriaus nuomą ar telefonų remonto dirbtuves. Kartais prie dviračio pritvirtinamas vežimėlis, ant kurio taip pat dedami skelbimai. Maršrutą, patogų laiką, skrydžių skaičių per dieną paauglys susitaria su reklamos užsakovu.

52. Antklodžių gamyba kratinio technika

Patchwork yra kratinys siuvimas. Darbui tinka bet kokių audinių likučiai – džinsinis, megztas, vilnonis. Įvairių spalvų medžiagos supjaustomos į vienodos formos fragmentus (kvadratus, trikampius, juosteles ir pan.), susiuvamos rankomis arba siuvimo mašina. Kuriant pagalves papildomai perkamas užpildas – dažniausiai sintetinis žieminis kremas arba putplastis. Pigi medžiaga perkama dėvėtų drabužių parduotuvėse, kuriose drabužiai parduodami pagal svorį, ir išpardavimų parduotuvėse, kur smulkūs audinio gabalėliai kainuoja kelis kartus pigiau nei kiti.

53. Krepšelių pynimas

Dekoratyviniai krepšeliai gaminami iš vynmedžių ir plonų bei ilgų pušų šaknų. Galite parduoti juos internetu, gėlių ar meno parduotuvėse. Pradinės investicijos – pats vynmedis, perkamas miško plotuose arba pjaunamas upės pakrantėse, peilis, metalinė viela, lakas, beicas, tekstilės dekoras. Jei pageidaujama ir turint pakankamai įgūdžių, baldai gali būti pinti iš vytelių.

54. Kombucha verslas

Naudodami kombucha gausite sveiką rūgštų gėrimą. Skiedimui reikia tik įprastos juodosios arbatos (rečiau naudojama žalioji, žolelių, kvapioji arbata), cukraus ir užpilų indelių (dažniausiai trijų litrų stiklainių). Galite parduoti pačią kombucha – tinkamai prižiūrint, dalijimasis vyksta kas dvi savaites, o vienas jaunas egzempliorius kainuoja 1–2 eurus. Paruoštas gėrimas siūlomas sveiko maisto parduotuvėms ir sporto salėms, kurios turi savo kavinę.

55. Rankų darbo kilimėlių gamyba

Originalūs kilimėliai mezgami iš megztų arba polietileninių juostelių, raištelių arba audžiami iš siūlų ant rėmo ar lankelio. Įdomiai atrodo ant guminio pagrindo priklijuoti samanų ar akmenukų vonios kilimai, iš plastikinių dangtelių, sujungtų viela. Gaminiai, ant kurių prisiūti kailio gabalėliai arba sudaryti vien iš spalvotų pomponų, gali papuošti bet kurį kambarį. Išlaidos čia nedidelės – kiekvienuose namuose galima rasti siūlų likučių, senų megztų marškinėlių ir pėdkelnių, spalvotų maišelių iš prekybos centro.

Taip pat galite jų paklausti draugų ir kaimynų. Galite parduoti gatavus gaminius internetu, pasiūlyti juos kilimų parduotuvėms ir vietiniams meno salonams. Vidutinio dydžio kilimėlio kaina, priklausomai nuo naudojamos technikos, yra 2-10 eurai.

Naujienos

Verslas20 val prieš

„Planas Chuliganas” tapo „Ignitis” klientų aptarnavimo partneriais

Laimėjęs viešą pirkimą teikti klientų aptarnavimo paslaugas, kontaktų centras „Planas Chuliganas” oficialiai tapo sumanių energetikos sprendimų bendrovės „Ignitis” klientų aptarnavimo...

Verslas21 val prieš

„Vienaragis vienaragyje”: „Saily” kūrėjų patarimai

Vykintas Maknickas,„Nord Security” produktų strategijos vadovas, dalinasi svarbiausiais patarimais, padėsiančiais kuriant naują produktą. 1. Sekti rinkos tendencijas „Nord Security” mes...

Verslas1 d. prieš

Priimtas Poveikio klimatui neutralizavo pramonės aktas: atvers naujas galimybės Lietuvos žaliosioms technologijoms

Šių metų balandžio 25 d. Europos Parlamentas priėmė Poveikio klimatui neutralizavimo pramonės aktą (angl. Net-Zero Industry Act – NZIA). Tikimasi,...

Startuoliai2 d. prieš

Startuoliai Lietuvoje: daugiausiai mokesčių sumokėjo „Nord Security“, didžiausias algas moka „Game Insight“, daugiausiai darbuotojų įdarbina „Vinted“

Pirmąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje veikiantys startuoliai sumokėjo 91,5 mln. eurų mokesčių – 8 proc. daugiau nei prieš metus, tačiau...

Verslas2 d. prieš

Remigijus Pečiulis. Verslas internete – kaip sukurtą produktą apsaugoti nuo kopijavimo?

Šiais laikais, kai elektroninė prekyba vis labiau populiarėja, kone automatiškai daugėja ir produktų kopijavimo atvejų. Ypatingai tų, kurie yra gerai...

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |