Sekite naujienas

Verslo idėjos

Ko reikia norint atidaryti parduotuvę?

Paskelbta

-

Daugybė potencialių verslininkų klausia, kaip atidaryti nuosavą mažmeninės prekybos parduotuvę nuo nulio ir ką reikia padaryti, kad atidarymas būtų įspūdingas. Manoma, kad ši verslumo rūšis yra viena lengviausiai organizuojamų ir gerai atsiperkančių. Iš tikrųjų situacija nėra tokia vienareikšmiška. Būsimasis prekybos vietos savininkas turi išspręsti daugybę klausimų, surinkti daugybę dokumentų, sudaryti sutartis su trečiųjų šalių tarnybomis. Netinkamai atlikti veiksmai gali lemti atsisakymą registruoti verslą, įvairias baudas ir kitas nemalonias pasekmes. Papasakosime, kaip elgtis teisingai.

Ko reikia norint atidaryti nuosavą mažmeninės prekybos parduotuvę nuo nulio: instrukcijos žingsnis po žingsnio

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Norėdami sukurti savo verslą, turite išspręsti daugybę klausimų. Iš svarbiausių galima išskirti šiuos:

Dokumentų rinkimas ir registracija.
Patalpų ir įrangos pasirinkimas.
Verslo plano sudarymas.
Mokesčių formos pasirinkimas.

Privalumai ir trūkumai

Šis verslo tipas ne veltui yra populiariausias. Jis iš tiesų turi daug privalumų, palyginti su kitomis verslumo rūšimis. Tarp kitų dalykų galime išskirti:

Suprantamumą jaunam verslininkui. Kiekvienas iš mūsų nuo ankstyvos vaikystės yra susidūręs su mažmeninės prekybos vietomis, todėl maždaug supranta, kaip jos įrengtos.

Įgyvendinimo paprastumas. Jį suteikia ilgametė kitų panašių vietų patirtis. Užtenka jas išstudijuoti ir pasinaudoti svarbiausiais patarimais.

Lengvas pajamų / išlaidų ir atsipirkimo prognozavimas.

Verslo ilgaamžiškumas tinkamai organizuojant darbą ir populiarinant prekės ženklą.

Minusų šios rūšies verslininko veikloje taip pat yra ir jie labai svarbūs. Nemaloniausiais galima įvardyti:

Didelė konkurencija beveik bet kurioje mažmeninės prekybos vietoje.

Didelių investicijų poreikis prie įėjimo.

Tikimybė, kad atsiras neparduodamų prekių likučių.
Didelė rizika prarasti pinigus.

Yra ir kitų trūkumų, tačiau jie susiję su konkrečiu parduotuvės tipu. Tad galutinį sprendimą pradėti savo verslą reikėtų priimti atsargiai.

Kokių dokumentų reikės norint pradėti prekybą?

Šis etapas yra pats pirmasis, nepriklausomai nuo to, kokia darbo forma bus naudojamasi ateityje. Skirtingų juridinių asmenų registravimo dokumentų sąrašas skiriasi.

UAB registravimas
Šiuo atveju dokumentų paketas pasirodo esąs įspūdingiausias. Į jį įeina:

Steigėjo prašymas.
Parengti įstatai dviem egzemplioriais.
Sprendimas dėl bendrovės steigimo arba susirinkimo protokolas ir visų steigėjų, jei jų yra keli, sutikimas.
Visų bylos savininkų, įskaitant direktorių, pasų fotokopijos.
Valstybinės rinkliavos sumokėjimo kvitas.
Pati registravimo procedūra trunka apie savaitę, jei visi dokumentai surinkti ir teisingai užpildyti.

IV registracija
Šiuo atveju procedūra reikalauja mažiau pastangų, o privalomą dokumentų paketą sudaro:

Nustatyto pavyzdžio paraiška.
Valstybinės rinkliavos sumokėjimo kvitas.
Paso kopijos.

Kuri parduotuvė kaip verslas yra pelningiausia

Yra daugybė mažmeninės prekybos vietų variantų. Vienos jų yra pelningesnės, kitos – mažiau pelningos. Ir kiekvienai jų reikia skirtingų išlaidų. Panagrinėkime populiariausius ir pelningiausius iš jų.

Gėlių parduotuvė

Šio tipo prekybos taškai yra labai patogūs dėl organizavimo ir atsiperkamumo. Nereikia išduoti specialių licencijų, o produktų antkainis gali siekti 300 proc. Kartu galima pelnytis ne tik iš pačių gėlių, bet ir iš pagal užsakymą paruoštų puokščių, įvairių dovanų, atvirukų, suvenyrų, prietaisų augalams auginti ir kt. pardavimo. Tačiau būtent todėl konkurencija čia labai didelė. Norint sumažinti jos poveikį verslui, būtina gerai išmanyti gėlių verslo subtilybes, taip pat kruopščiai pasirinkti prekybos vietą.

Prekyba produktais

Šį variantą galima laikyti populiariausiu, todėl jauni verslininkai dažnai jį renkasi. Visa sėkmės paslaptis ta, kad maisto produktų žmonėms reikia visada ir visur, nepriklausomai nuo šalies ekonominės padėties, sezono ir kitų veiksnių. Tačiau tuo pat metu efektyviam jo įgyvendinimui reikės daug profesionalios įrangos, o tai reiškia dideles investicijas pradžioje. Vidutiniškai verslas atsiperka maždaug per metus.

Ką reikia daryti norint atidaryti savo techninės įrangos parduotuvę

Kaip ir produktų atveju, tokie produktai reikalingi žmonėms visur, kad būtų užtikrintas pakankamas higienos lygis. Ypač pelninga bus atidaryti mažmeninės prekybos vietą nedidelėje gyvenvietėje (gyvenvietėje arba kaime). Tokiu atveju buitinę chemiją laikyti daug lengviau, o tai reiškia, kad nereikės įspūdingų investicijų. Atsipirkimo laikotarpis viršija 1,5 metų, jei kompetentingai žiūrima į asortimento pasirinkimą, kainų politiką ir kitus organizacinius ypatumus.

Vaikų parduotuvė: žaislai, drabužiai, avalynė

Pagrindiniu tokios prekybos vietos privalumu galima pavadinti galimybę realizuoti prekes aukštomis kainomis. Žinoma, kartu ji turi pasižymėti puikia kokybe. Jauni tėvai mieliau renkasi mažiau taupyti savo vaikams. Tinkamai išdėstytos prekės neabejotinai padidins pardavimus, ypač kai konkurencija su kitomis panašaus asortimento įmonėmis yra nedidelė.

Nuo ko pradėti atidarant nuosavą baldų parduotuvę: kaip tinkamai įforminti ir atidaryti įmonę

Šis verslas gali tapti pelningas, jei užsiimate ne elitinių brangių baldų namams ir ekonomiškų galimybių, prieinamų viduriniajai klasei, įgyvendinimu. Tokiu atveju taip pat bus galima sumažinti atidarymo išlaidas, lengvai jas susigrąžinant per pirmuosius metus. Jei papildomai sudarysite sutartį dėl tiesioginių santykių su daiktų gamyba užsiimančiu fabriku, vartotojas galės gauti aukštą kokybę už gana mažą kainą, todėl klientų srautas padidės. Minusu galima vadinti būtinybę atidžiai apgalvoti logistikos paslaugas, įskaitant pristatymo klientui paslaugą.

Statybos

Apdailos medžiagas, taip pat remonto įrangą galima parduoti su labai geru antkainiu, dėl to gaunamos didelės pajamos ir pelningumas. Tiesa, efektyviam darbui reikia išleisti daug pinigų pradedant verslą ir nuolat atnaujinti bei keisti prekių asortimentą.

Ko reikia norint atidaryti automobilių dalių parduotuvę

Toks verslas visada aktualus, nepriklausomai nuo to, ar jis atidaromas dideliame, ar mažame mieste. Prekybos vieta gali būti universali, t. y. prekiauti visų automobilių dalimis, arba specializuotis tam tikrų markių automobilių prekyboje. Tinkamai atradę savo nišą, rinkoje galite įsitvirtinti ilgiems metams.

Komercinės įrangos parinkimas

Įrangos, kurią reikės įsigyti, tipai ir modeliai priklauso nuo atidaromos įmonės tipo, tačiau šis išlaidų punktas bet kuriuo atveju bus įspūdingiausias. Paprastai į sąrašą įtraukiamos vitrinos arba stelažai prekėms eksponuoti ir šaldytuvai. Pasirinkite jas pagal asortimentą ir atidžiai išstudijuokite funkcines charakteristikas. Taip pat verta pasirūpinti, kad įranga būtų lengvai prižiūrima ir nebrangiai remontuojama.

Patalpų parinkimas

Vienas pirmųjų žingsnių atidarant parduotuvę taip pat bus tinkamos vietos pirkimas arba nuoma. Šiuo atveju būtina atsižvelgti į tai:

Kas konkrečiai bus parduodama prekybos vietoje.
Jos prieinamumą ir matomumą paprastiems žmonėms.
Tiesioginių konkurentų buvimą netoliese.
Pirkimo ar nuomos kainą, taip pat vėlesnes komunalines paslaugas.
Kartais tenka kelis mėnesius tyrinėti rajoną, kad rastumėte tinkamą.

Tiekėjo pasirinkimas

Norint dirbti efektyviai, reikia bendradarbiauti ne su viena, o su keliomis didmeninės prekybos vietomis, sandėliais, gamyklomis. Tai užtikrins papildomą patikimumą ir reguliarų tiekimą, jei su vienu iš jų iškiltų problemų. Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į tas įmones, kurios gali pasiūlyti platų produktų asortimentą mažomis kainomis. Papildomas pliusas yra prekės ženklo žinomumas. Jų gera reputacija garantuoja savalaikį prekių pristatymą ir aukštą kokybę.

Darbuotojų paieška

Norint atidaryti parduotuvę, be patalpų, įrangos ir tiekėjų, reikia ne tik patalpų, įrangos ir tiekėjų, bet ir profesionalių darbuotojų. Iš tiesų kompetentingiems specialistams reikia mokėti didelius atlyginimus, todėl kartais labiau apsimoka susirasti jaunų ir nepatyrusių darbuotojų ir juos tinkamai apmokyti. Tačiau yra tam tikra rizika, kad apmokytas darbuotojas gali pereiti dirbti į kitą įmonę.

Mažmeninės prekybos vietos verslo planas žingsnis po žingsnio: užduotys ir tikslai

Daugelis jaunųjų verslininkų dar parengiamuoju etapu užduoda sau klausimą: “Noriu atidaryti savo parduotuvę – nuo ko pradėti?”. Planavimas gali būti gera pradžia. Jis leis tiksliai apskaičiuoti, kiek pinigų reikia investuoti į projektą, nustatyti tikslinę auditoriją, įvertinti pelningumą ir net pritraukti investuotojų.

Mokesčių formos pasirinkimas

Tai dar vienas svarbus klausimas, turintis įtakos tolesnei prekybos vietos finansinei gerovei. Į jį atsakyti galėsite, jei tiksliai žinosite, kur bus įsikūrusi parduotuvė, kas bus pagrindiniai jos klientai, koks turtas įvestas į verslą ir kokio metinio pelno tikimasi. Išanalizavus šiuos parametrus, galima sustoti ties viena mokesčių mokėjimo rūšimi – pelningiausia iš visų.

Kiek kainuoja atidaryti savo parduotuvę

Vienareikšmiško atsakymo į šį klausimą nėra. Tam įtakos turi pernelyg daug veiksnių:

Vieta.
Prekybos rūšis.
Ar yra tam tikros įrangos ir pan.

Štai kodėl labai svarbus verslo planas, parengtas atsižvelgiant į visus ypatumus. Neretai įregistravus verslą tenka prašyti papildomų investicijų, nes finansinės išlaidos viršijo numatytas ribas.

Pirmųjų klientų pritraukimas

Rinkodara nuolat vystosi ir keičiasi. Šiandien yra daugybė galimybių pritraukti naujų klientų. Tarp populiariausių išlieka:

Spalvingo dizaino lankstinukų dalijimas.
Skelbimų skelbimas.
Reklama žiniasklaidoje ir televizijoje.
Banerių nuoma.
Reklama internete.

Kuri iš jų bus veiksmingiausia, sunku pasakyti. Vėlgi didelę įtaką daro pati parduotuvė, jos vieta, potenciali rinka. Geriausia rinktis iš karto du ar tris būdus, kad būtų pasiektas veiksmingas rezultatas.

Naudingi patarimai

Patarimai pradedantiesiems verslininkams yra gana universalūs. Štai keletas iš jų:

Būtinai išanalizuokite rinką ir parengkite verslo planą.
Apskaičiuokite ne tik reikiamą pinigų sumą, bet ir tam tikrą rezervą.
Paveskite užduotis specialistams, jei patys jų nesuprantate.

Franšizė: privalumai ir trūkumai

Šis metodas verslui gali suteikti savų privalumų, palengvinti jo organizavimą. Tarp pagrindinių privalumų galima paminėti:

Sutaupyti pinigų.
Jau parengta strategija ir koncepcija.
Gera rinkodara.
Parama tiekimo srityje, darbuotojų mokymas.

Tačiau nereikėtų pamiršti ir trūkumų. Pirmiausia tai priklausomybė nuo teisių turėtojo per visą sutarties galiojimo laikotarpį ir nuolatinė kontrolė. Šiuo atveju neįmanoma nukrypti nuo plano ir koncepcijos.

Dabar jau žinote, ką pirmiausia reikia padaryti, kaip be nereikalingų problemų atidaryti mažmeninės prekybos vietą nuo nulio ir išvengti klaidų atidarymo pradžioje.

Išvada

Atidaryti nuosavą parduotuvę nėra taip sudėtinga, jei laikysitės jau sukurtų ir parengtų taisyklių. Atlikite išsamią analizę, sudarykite veiksmų schemą, pritraukite specialistų ir galėsite sukurti pelningą verslą, kuris atneš nuolatines dideles pajamas.

Naujienos

Verslas10 val prieš

Lietuviai su partneriais sukūrė unikalią išmaniąją bateriją, aprūpinančią verslą energija net atšiauriausiomis sąlygomis

Išmaniųjų elektros energijos baterijų rinkoje vis garsiau skamba lietuvių vardas. „Omnispower Europe” drauge su partneriais sukūrė unikalią bateriją, galinčią dirbi...

Verslas16 val prieš

Nuo idėjos iki rinkos: pristatytos inovacijų ir technologijų plėtros finansavimo programos Baltijos šalims

Balandžio 16 d., Vilniuje vykusiame Europos inovacijų tarybos informaciniame renginyje baltijos šalims įmonių, startuolių bei mokslo ir tyrimų organizacijų atstovams...

Startuoliai1 d. prieš

Naujas pretendentas į startuolių sostinę? Iš Kauno – didelės ambicijos vystyti pažangią startuolių ekosistemą

Kaunas – startuoliams patrauklus miestas: toks siekis įvardytas praėjusią savaitę Kauno technologijos universitete (KTU) vykusiame „Išmanaus miesto“ hakatone. Jame, po...

Verslas1 d. prieš

„EMBank” vadovas: paskolų atsigavimo visose srityse reikės palaukti, bet pozityvūs ženklai matomi

Europoje paskolos fiziniams asmenims po truputį atsigauna, o verslų veiksmuose matomi laukimo ženklai. Taip būtų galima reziumuoti Europos Centrinio Banko...

Verslas2 d. prieš

Po įvykusių pokyčių VIAMATIKOJE – rekordiniai metai

Susisiekimo infrastruktūros statybinių medžiagų kokybės tyrimų ir techninės priežiūros bendrovei VIAMATIKA praėję metai buvo itin sėkmingi – tai įrodo keli...

Verslo Vikingai

Technologijos2 savaitės prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 savaitės prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas2 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |