Sekite naujienas

Verslo idėjos

Ko trūksta Lietuvoje? TOP idėjos verslui

Paskelbta

-

Nelengva sugalvoti naują verslo projektą. Tačiau jus gali įkvėpti užsienyje gyvenančių verslininkų sukurtos idėjos. Pritaikykite jas Lietuvos realijoms – ir pirmyn! Kad būtų lengviau, surinkome jums dešimtis šviežių idėjų.

Lietuvai nepažįstamos verslo idėjos

Kasdien pasaulyje atsiranda beveik 140 000 naujų įmonių. Tačiau tik nedidelė jų dalis tampa perspektyvi. Surinkome idėjas, kurios nepatenka į šią liūdną statistiką ir sėkmingai plėtojamos kitose šalyse.

Išmanieji veidrodžiai drabužių parduotuvėse

Išmanieji veidrodžiai pirmą kartą pasirodė Amerikoje ir Azijos šalyse prieš kelerius metus. Jie atpažįsta, kokius daiktus potencialus pirkėjas atsinešė su savimi, ir rodo juos ekrane.

Veidrodis taip pat parenka vaizdus pagal asmens pageidavimus. Taigi dabar jums nebereikės sukti galvos, ar ši suknelė jums tinka.

Tačiau net ir tai nėra visos išmaniųjų veidrodžių funkcijos. Juose rodomos visos galimos drabužių spalvos ir dydžiai. Jei norimo daikto nėra sandėlyje, prietaisas “pasufleruos”, kur jį rasti, ir užsakys prekę.

Veidrodis taip pat reguliuoja apšvietimą, “kalba” įvairiomis kalbomis ir rūšiuoja tam tikro prekės ženklo prekes.

Prieš kelerius metus Lietuvos verslininkai bandė įdiegti “know-how” Lietuvos parduotuvėse. Tačiau naujovės neįsitvirtino. Dėl to verslininkai pradėjo aktyviai bendradarbiauti su klientais iš užsienio. Tačiau nuo to laiko praėjo pakankamai daug laiko. Galbūt dabar idėja iššoks kitu keliu.

Raktų pardavimo automatai

Sunku įsivaizduoti, kad oro uoste ar prekybos centre nebūtų maisto ar kavos automato. Tačiau užsienyje nuėjo šiek tiek toliau ir “išmokė” juos gaminti raktus.

Tikriausiai daugeliui pažįstama situacija, kai reikia skubiai pasidaryti dublikatą. Gerai, jei netoli jūsų yra dirbtuvė. Blogai, jei darbuotojas šiandien pasiėmė laisvą dieną arba raktų jums reikia vėlai vakare. Tačiau šią problemą išspręs automatas.

Verslo sėkmė labai priklauso nuo kabinų vietos. Iš pradžių įrengkite automatus prekybos centruose, verslo centruose ir biurų pastatuose. Nepamirškite, kad turėsite mokėti už patalpų nuomą. Tačiau tai nėra pats brangiausias dalykas.

Lietuvoje tokių aparatų dar negamina, todėl juos teks užsisakyti užsienyje. Jei nesate pasirengę didelėms išlaidoms, išsinuomokite jį iš specialios įmonės. Kuo daugiau mašinų, tuo greičiau atsipirks verslas.

Iš gerų naujienų: jums visai nereikės darbuotojų. O tai reiškia, kad jums nereikės mokėti atlyginimo.

Maldos automatas

Maldos mašinos pirmiausia pasirodė Vokietijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Tačiau ši idėja tinka ir Lietuvai, nes čia taip pat gyvena įvairių tikėjimų atstovai. Ne visi turi vietą, kur galėtų melstis.

Maldos automatas – tai nedidelė kabina, kurioje galima pasislėpti nuo triukšmingo didmiesčio ir nusipirkti maldą arba pačiam kreiptis į Dievą.

Kaip ir raktų automatus, maldos kabinas geriau įrengti judriose vietose. Svarbiausia – neįrenginėkite jos šalia šventyklos ar mečetės. Priešingu atveju jūsų pelnas bus minimalus.

Agroturizmas

Pandemijos metu žmonės pradėjo rečiau keliauti į užsienį. Tuomet atrodė, kad nuo siaučiančio viruso geriau slėptis kaime. Todėl ėmė kurtis kempingai ir glampingas.

Tačiau tai ne vienintelė naujojo turizmo kryptis. Užsienyje, ypač Ispanijoje, Italijoje ir Prancūzijoje, populiarėja agroturizmas.

Jo esmė paprasta: didmiesčių gyventojai vyksta į mažus kaimelius, kur užsiima žemdirbyste ir gyvulininkyste. Taip žmogus gauna vidinį išsilaisvinimą.

Tačiau tai dar ne viskas, ką gali pasiūlyti agroturistai. Už papildomą mokestį jie jodinėja žirgais, keliauja į kalnus, žvejoja, ragauja ūkininkų produktus.

Pradedant ekologinį verslą svarbiausia rasti nepaliestą gamtą su gražiais vaizdais. Geriausia, jei netoliese yra upių ir šlaitų. Vasarą turistai maudysis vandens telkiniuose, o žiemą važinėsis nuo kalnų.

Brangiausiai verslininkui kainuos nedidelių namelių arba palapinių miestelio statyba. Tačiau galima susitarti su vietos gyventojais. Jie tikriausiai sutiks priimti svečius. Agroturistams tai taip pat bus didelis pliusas, nes taip jie dar geriau pajus kaimo gyvenimą.

Nereikėtų pamiršti ir personalo. Personalą turėtų sudaryti administratorius, gidai, instruktoriai, gelbėtojas ir medicinos darbuotojas.

Viešbutis ant ratų

Viešbučiai ant ratų pirmą kartą pasirodė Kinijoje. Verslininkai nusipirko senus autobusus ir pertvarkė juos į viešbučio kambarius. Juose buvo tualetai, baldai, televizorius ir kiti patogumai.

Vienas kinų verslininkas įžvelgė šios idėjos perspektyvą ir įrengė kambarius pramogų parko teritorijoje. Kiekvieną iš jų jis apipavidalino tam tikra tema. Pavyzdžiui, taip atsirado peliuko Mikio ir Hello Kitty autobusai.

Antrąją populiarumo bangą pradėjo taksi vairuotojas iš Londono. Per 2012 m. olimpines žaidynes mieste trūko kambarių turistams. Tuo pat metu dėl eismo spūsčių daugelis taksi vairuotojų prarado pelną. Tačiau vienas iš jų buvo iniciatyvesnis ir savo automobilį pavertė kambariu.

Vyras pastatė automobilį netoli savo namo, kad lankytojai galėtų į jį užsukti ir pasinaudoti tualetu bei dušu.

Lietuvoje toks verslas dar nėra aktyviai plėtojamas, todėl galite tapti jo populiarintoju. Brangiausiai kainuoja nusipirkti naudotą autobusą ir jį suremontuoti. Tačiau jį pabaigę, savo išlaidas atgausite daug kartų.

Tatuiruotė ant dantų

Taip, taip, perskaitėte visiškai teisingai. Dabar tatuiruotės yra ne tik ant odos, bet ir ant dantų. Ši idėja priklauso odontologui iš JAV, o vietos įžymybės pavertė ją tendencija.

Jie daro tatuiruotes ant bet kurio danties. Tačiau piešinys piešiamas ne taip, kaip ant kūno. Šiuo atveju žmogaus buvimas nėra būtinas.

Jis nusiunčia specialistui savo danties modelį ir piešinį, kurį nori ant jo nupiešti. Tuomet jis nupiešiamas ir perkeliamas ant vainikėlio. Klientas ją gauna paštu ir “perkelia” tatuiruotę į artimiausią odontologo kabinetą.

Lietuvoje toks neįprastas verslas dar nėra toks populiarus, todėl atidžiau susipažinkite su pradedančiojo verslininko idėja.

Restoranas, kuriame klientai uždirba pinigus

Atrodo, kad maitinimo srityje nieko naujo nebus. Tačiau taip nėra. Japonijoje restoranų savininkai suteikė klientams galimybę patiems susikurti kokteilį.

Galite paklausti, kas čia naujo. Ogi tai, kad gėrimą galima pavadinti ir išsaugoti baro meniu. Jei kas nors jį užsisako, klientas gauna nedidelį procentą.

Idėja tiks tiems, kurie turi savo vietą. Ji suteiks daugiau informacijos žiniasklaidoje ir pritrauks naują auditoriją.

Dviratininkų kavinė

Šiandien žalioji darbotvarkė tampa vis populiaresnė. Žmonės mažina atliekų kiekį, rūšiuoja šiukšles ir renkasi transporto priemones, kurios neteršia aplinkos. Tikriausiai todėl gatvėse daugėja dviratininkų.

Taip verslininkai įgijo naujų vartotojų. Pirmieji tai pastebėjo Šveicarijos verslininkai. Jie sugalvojo kavinę, kurioje žmonės pietauja nenulipdami nuo dviračių.

Jie gamina maistą įprastoje virtuvėje, o klientai jį valgo prie specialių stovimų stalų. Iš apačios dviratis pritvirtinamas taip, kad žmogus galėtų patogiai užkąsti.

Tačiau tai ne vieninteliai pliusai. Šis metodas išlaisvina dviračių stovėjimo vietas ir užkerta kelią galimoms dviračių vagystėms.

Idėja vėlgi sudomins tuos, kurie nori atidaryti naujo formato kavinę arba patobulinti savo įstaigą. Bendras verslo planas bus toks pat, kokį naudotumėte norėdami įsteigti įprastą maitinimo įmonę.

Šviečiantis betonas

Ne visos straipsnyje pateiktos neįprastos idėjos turi būti skirtos restoranams. Ši idėja skirta statybų pramonės verslininkams.

Luminescencinis betonas – tai tamsoje šviečiančios plytelės. Taip yra todėl, kad dienos metu ji kaupia saulės šviesą. Ji naudojama tiesiog visur: apdailinant fasadus, statant tvoras ir namus. Dabar plytelės ypač populiarios Kinijoje.

Lietuvoje ši medžiaga dar tik atsiranda, todėl dabar pats laikas užsiimti jos kūrimu arba tiekimu. Jei pasirinksite antrąjį variantą, įsigykite įrangą Kinijoje. Kitą dalį lėšų išleisite žaliavoms.

Iš pradžių nuomotis didelės patalpos betono gamybai nebūtina. Tam pakaks net jūsų garažo.

Oro dušas

Dar viena naujovė iš Azijos – dušo galvutė, kuri vandenį prisotina deguonimi. Lašeliai virsta mažais burbuliukais, kurie padidina vandens srovės tūrį.

Tai naudinga odai ir taupo vandenį. Lietuvoje tokie antgaliai parduodami internetinėse parduotuvėse, tačiau reikia pasistengti juos rasti. Nepaisant to, šio gaminio paklausa pamažu auga, ir tai yra puiki priežastis pradėti verslą.

Automobilio nuomos atostogoms paslauga

“FlightCar” paslauga pirmą kartą pasirodė Amerikoje. Jos kūrėjai pastebėjo, kad keliautojai dažnai išsinuomoja automobilį iš karto oro uoste, o jų automobilis lieka namuose. Be to, jie moka už automobilių stovėjimo aikštelę.

Išradingi verslininkai sugalvojo, kaip išspręsti šią problemą. Jie pasiūlė vairuotojams išsinuomoti automobilį. Už jo perdavimą jie kasdien gauna užmokestį. O jei kas nors išnuomos automobilį, pinigų bus dar daugiau.

Šiuo atveju paslaugos kūrėjai yra pliuse, nes su kiekvienu sandoriu dalis pinigų atitenka jiems. Už tai jie prisiima atsakomybę už automobilio saugumą, kliento paiešką ir pan.

Iš pradžių verslininkai klientus viliojo nuolaidomis, siūlė jiems nemokamą draudimą ir plovimą. Be to, vairuotojai gaudavo premijas net tada, kai niekas nenuomojo jų automobilių.

Lietuvos verslininkai taip pat gali įgyvendinti verslo planą, taikydami panašias klientų pritraukimo strategijas.

Prekybos automatas su prekėmis keliautojams

Tai ne pirmas kartas, kai minime prekybos automatus. Tačiau ką daryti, jei ši verslo schema tokia pelninga verslininkams. Šį kartą kalbėsime apie prekybos automatus su prekėmis turistams. Tokie automatai nėra neįprasti Europos gyventojams, tačiau vis dar stebina lietuvius.

Paprastai automatai įrengiami oro uoste. Į juos kraunami daiktai, kurie reikalingi kelionės metu, bet kuriuos dažnai pamirštame namuose. Pavyzdžiui, įkroviklis, ausinės ir net drabužiai.

Daiktai automatuose yra daug brangesni. Tačiau jei turistui jų reikia dabar, jis už prekes permoka. Būtent tuo remiasi verslininkai.

Kaip jau rašėme, automatai kainuoja daug, bet greitai atsiperka. Taip pat nepamirškite sumokėti už vietos nuomą oro uoste. Tai irgi ne visada pigu.

Taksi abonementai

Vienu metu “Uber” ir kiti taksi iškvietimo agregatoriai sukėlė revoliuciją šioje srityje. Tačiau užsienyje jie žengė toliau ir išrado taksi abonementus.

Tarp šių paslaugų klientų yra žmonių, kurie nuolat naudojasi jų paslaugomis ir kas mėnesį už jas moka didelius pinigus. Taksi abonementai padės jiems pagerinti padėtį.

Tačiau visą dieną važinėti taksi negalėsite. Jums bus taikomi laiko apribojimai – pavyzdžiui, tik valanda per dieną. Tačiau net ir tokiu atveju klientas sutaupys nemažai pinigų.

Norėdami atidaryti tokį verslą, turite sudaryti sandorius su agregatoriais. Tai gali būti nelengva. Bet jei jums pavyks, verslas iš to pajudės.

Alkoholis

Esame pripratę prie dėvėtų drabužių, batų ir žaislų parduotuvių. Japonijoje nuspręsta, kad prekyba uždarytu alkoholiu taip pat nėra bloga idėja.

Tekančios saulės šalyje, kaip ir Lietuvoje, įprasta duoti gero alkoholio. Tačiau ne visada žmogus spėja su gavėjo pageidavimais. Dėl to daugelis japonų namuose laiko nemažai uždarytų butelių.

Žmonės juos veltui arba už simbolinius pinigus neša į dėvėtų daiktų parduotuves. Tuo pat metu parduotuvėje alkoholis parduodamas šiek tiek mažesnėmis nei rinkos kainomis. Parduotuvės savininkai skirtumą pasilieka sau.

Galbūt Lietuvoje šis verslo modelis ras savo vartotoją. Vienintelis dalykas – kūrėjai turės iš anksto gauti licenciją prekiauti alkoholiu. Priešingu atveju jie gali susidurti su problemomis.

Antiseptikas, kuris išlaiko maistą šviežią

Daugeliui žmonių pažįstama situacija: nusprendė paruošti skanius pusryčius, o šaldytuve esantys produktai sugedo. Tačiau šios problemos sprendimas jau rastas. Verslūs verslininkai išrado prietaisą, kuris apie tai praneša žmogui.

Vienas Australijos gyventojas žengė kiek toliau ir pasiūlė maisto produktams išsaugoti naudoti antiseptiką. Jis jį sukūrė remdamasis žolelių ir prieskonių mišiniu, kuris neturi įtakos skoniui ir yra visiškai nekenksmingas.

Antiseptikas skirtas maistui, laikomam be pakuotės. Norint sukurti apsauginį sluoksnį, pakanka juos apdoroti šiuo tirpalu. Priemonė bus naudinga namų šeimininkėms, taip pat parduotuvių tinklams ir restoranams.

Tačiau nesitikėkite, kad antiseptikas taps panacėja. Jei produktas pradėjo pūti iš vidaus, vargu ar kas nors padės jam išlikti šviežiam. Tačiau jei maistas bus apdorotas laiku, galite sutaupyti daugybę atsargų.

Vertikalūs išmanieji šiltnamiai

Ši verslo idėja turėtų patikti žemės ūkio sektoriaus atstovams. JAV agronomai augina daržoves, uogas ir vaisius vertikaliuose šiltnamiuose. Tai leidžia jiems gauti daugiau vaisių.

Veikimo principas yra kuo paprastesnis. Patalpoje įrengiami aukšti stelažai, kuriuose sumontuotos lašelinio drėkinimo sistemos ir dirbtinis apšvietimas. Technologijos leidžia kontroliuoti klimatą šiltnamyje, todėl greičiau noksta vaisiai.

Tokią sistemą naudoja viena iš Amerikos šiltnamių auginimo bendrovių. Darbuotojai prisotina šaknis deguonies, todėl augalai greičiau subręsta. Taip verslininkai padidina pasiūlą ir uždirba daugiau pinigų.

Kai kuriuose šiltnamiuose įrengiamos kameros, kad klientai galėtų stebėti augalų augimą internetu. Žinoma, už pramogą tenka mokėti papildomai.

Dabar vertikalieji šiltnamiai daugiausia diegiami Vakaruose, tačiau Lietuvą ši technologija dar tik pasiekia. Greičiausiai ir mūsų agronomai pereis prie šio darbo principo. Jei jis įsitvirtins, mums nebereikės importuoti produktų iš tolimų šalių.

Lifto bekontaktės sistemos

Pandemijos situacija neabejotinai pakeitė žmonių požiūrį į higieną už namų ribų. Dabar nevalingai galvojame, ar turėtume liesti tam tikrą paviršių, ar ne.

Verslininkai iš Indijos tai pastebėjo ir sukūrė liftams skirtą bekontaktį skydelį. Paaiškėjo, kad jo mygtukuose buvo daug kartų daugiau bakterijų nei viešajame tualete. Dabar, norint paskambinti, pakako pridėti ranką prie reikiamo mygtuko.

Tailande ši problema buvo išspręsta kitaip. Prekybos centrų liftuose buvo įrengti pedalai, virš kiekvieno iš kurių buvo nurodytas aukštas. Žmogui tereikėjo paspausti vieną iš pedalų.

Mini biuras namo kieme

Dar viena pandemijos metu atsiradusi praktinė patirtis – kiemo mini biurai. Tuo metu beveik visi darbuotojai dirbo nuotoliniu būdu. Atrodytų, kad toks darbo formatas turi tik pliusų. Tačiau iš tikrųjų buvo ne visai taip.

Žmogus negalėjo susikaupti darbui, jį blaškė namų ruoša ir vaikai. Kartu ne visi turėjo galimybę namuose susiorganizuoti darbo kabinetą.

Į tai atkreipė dėmesį amerikiečių verslininkai ir pasiūlė savo sprendimą – atskirus mini biurus. Įmonės buvo atsakingos ne tik už tokio biuro įrengimą, bet ir už jo įrangą.

Projektui sukurti prireikė maždaug pusantro mėnesio. Objektas pastatomas vos per savaitę.

Kaip bebūtų keista, pasibaigus pandemijai, mini biurų paklausa nesumažėjo. Daugelis žmonių įvertino šią idėją, nes kambaryje jie galėjo ne tik dirbti, bet ir atsipalaiduoti nuo kasdienės rutinos.

Lietuvoje tokių projektų kol kas nėra, todėl pats laikas juos pritaikyti mūsų realijoms.

NFT drabužiai

Pastaraisiais metais NFT tapo viena iš labiausiai aptarinėjamų temų. Paprasčiau tariant, tai vadinama skaitmeniniu daiktų liejimu. Tai gali būti paveikslas, memas, muzika ir vaizdo įrašas. Netgi drabužiai.

Taigi, amerikiečių kompanija GAP kartu su menininku Brandonu Sainzu išleido pirmąją NFT drabužių kolekciją. Ją sudaro keturi lygiai: kuo jis aukštesnis, tuo retesnis ir brangesnis daiktas. Jo kaina siekė 100 žetonų.

Tuo pat metu aukšto lygio pirkėjai kartu su virtualiais drabužiais gaudavo ir realius. Pavyzdžiui, taip buvo parduodamas firminis “Gap x Frank Ape” kapišonas su gobtuvu.

Jei mažiau pažengę pirkėjai nusipirkdavo kelis pigius NFT, jie gaudavo prieigą ir prie brangesnių. Tokios schemos padėjo bendrovei išparduoti visus virtualius drabužius.

Neuropedagogika

Švietimo srityje taip pat atsirado nauja niša – neuropedagogika. Specialistai, remdamiesi smegenų veiklos tyrimais, į ugdymo procesą diegia technologijas. Šioje disciplinoje derinami neuromokslai, psichologija ir klasikinė pedagogika.

Mokymas pagal naująją metodiką leidžia vaikams pasiekti geresnių rezultatų mokykloje. Tai ypač akivaizdu mokiniams, turintiems mokymosi ir raidos sunkumų.

Iš pradžių mokytojas kitaip organizuoja darbą su mokiniais. Pirmiausia kiekvienam iš jų atliekamas kognityvinis testas, kurio rezultatai panaudojami sudarant individualią smegenų lavinimo programą. Ji gerina vaiko neurokognityvinius gebėjimus.

Šis mokymosi būdas gerokai skiriasi nuo mums įprasto proceso. Čia nėra mokymosi iš atminties ir pasikartojančių pratimų. Mokytojai naudoja skirtingas pamokų formas ir būdus, kaip pakartoti išmoktą medžiagą. Be to, vaikai visada gauna grįžtamąjį ryšį.

Tokios mokyklos atidarymas Lietuvoje neabejotinai patrauks tėvų dėmesį. Juk kiekvienas iš jų nori suteikti savo vaikui geriausią išsilavinimą. Jei turite pakankamai kompetencijos atidaryti švietimo verslą, pirmyn!

Augalinės kilmės produktų gamyba

Lietuvoje vis dar nelengva rasti veganiškų produktų. Dėl šios priežasties daugelis žmonių yra priversti maitintis ta pačia dieta. Tačiau užsienyje šią problemą išsprendė kurdami augalinės kilmės produktus.

Jei augalinis pienas daugeliui tapo įprastas, tai alternatyvi mėsa vis dar gali nustebinti. Statistika rodo tokios rinkos potencialą: per pastaruosius dvejus metus augalinės mėsos pardavimai gerokai išaugo. O jų paklausa auga visame pasaulyje.

Tai apima ir augalinės kilmės sūrius. Jų išvaizdą ir skonį sunku atskirti nuo natūralaus produkto. Tačiau kartu juose nėra gyvūninės kilmės sudedamųjų dalių.

Pavyzdžiui, viena Švedijos įmonė gamina sūrį iš ankštinių augalų. O neseniai rinkoje pasirodė avinžirnių pieno produktai. Jų skonis praktiškai nesiskiria nuo parmezano, mocarelos ir kitų rūšių sūrio.

Ši verslo rūšis turi didelį potencialą. Augalinės kilmės produktus perka ne tik veganai, bet ir žmonės, kuriems rūpi aplinka.

Įdomu tai, kad augalinės kilmės produktus žmonės perka ne tik savo šeimoms. Amerikos greitojo maisto restoranuose dažnai gaminami patiekalai iš alternatyvių mėsos ir pieno produktų. Dėl to šis verslas tampa dar perspektyvesnis.

Didelių įmonių pranešėjų pritraukimo paslauga

Amerikoje atsirado įmonė, kuri vienija lektorius ir trenerius, teikiančius savo paslaugas didelėms įmonėms. Tarp jų yra psichologų, rinkodaros specialistų ir net jogos mokytojų.

Sistema veikia pagal tokią schemą. Kiekvienas darbuotojas turi pranešėjų duomenų bazę. Tarp jų jis suranda tą, kuris potencialiai gali padėti išspręsti problemą.

Pokalbiai vyksta vienas prieš vieną vaizdo įrašo formatu. Pokalbio metu asmuo gali pasinaudoti karjeros konsultacijomis, pasikonsultuoti su fitneso treneriu dėl savo fizinės formos ar išspręsti kitus jam svarbius klausimus.

Toks bendradarbiavimas ne mažiau naudingas ir pačioms įmonėms. Pirma, jos gauna stabilius ir motyvuotus darbuotojus. Antra, joms nebereikia ieškoti pranešėjų tiesioginiams mokymams ir renginiams.

Lietuvoje kol kas nėra tokių paslaugų analogų, todėl dabar pats laikas įgyvendinti startuolį.

“Papildomų” produktų pardavimo su nuolaida priemonė

Amerikos nuolaidų parduotuvėje “Martie” lankytojai prekių įsigyja su iki 70 % nuolaida. Šią smulkiojo verslo idėją įgyvendino verslininkės Louise Frithjofsson ir Kari Morris.

Prieš sėkmingai pradėdamos šį projektą moterys penkis kartus bandė atidaryti maisto prekių parduotuvių tinklą. Tačiau kiekvieną kartą verslo idėja žlugdavo. Tačiau, kaip bebūtų keista, tai joms išėjo tik į naudą.

Luiza ir Kari pastebėjo, kad beveik pusė produktų gamybos procese atsidurdavo sąvartyne: dėl pasikeitusios pakuotės, pasibaigusio sezono ar problemų su tiekėjais. Taigi verslininkai pradėjo pardavinėti “perteklinius” produktus.

Dabar jie bendradarbiauja su dideliais prekių ženklais, įskaitant “Annie’s” ir “Heinz”, ir visiems tai naudinga: įmonės atsikrato prekių atsargų, Martie uždirba pinigų, o gamtoje sumažėja maisto atliekų kiekis.

Skalbimo maišai

Ši idėja bus paklausi tiems, kurie ilgai keliauja stovyklauti arba dėl kokių nors priežasčių nesinaudoja skalbimo mašina. Maišai neužima daug vietos, tačiau yra talpūs ir sandarūs.

Žinoma, jis pats savaime skalbinių neišskalbs. Į maišelį įmetate daiktą, užpilate vandeniu ir supilate miltelius. Iš vidaus jo sieneles dengia pūkų sluoksnis, kuris primena skalbimo lentos paviršių.

Verslininkams ši idėja gera, nes nereikalauja didelių išlaidų. Jai įgyvendinti nereikia aukštųjų technologijų komponentų, tik gerai pažįstamų eksploatacinių medžiagų.

Oro kondicionierius, atbaidantis uodus

Pirmasis oro kondicionierius, atbaidantis uodus, buvo išrastas Pietų Korėjoje. Dėl vabzdžių antplūdžio kenčia ne tik kaimų, bet ir didelių miestų gyventojai. Žmonėms tai pavojinga, nes uodai dažnai perneša infekcijas.

Naujasis prietaisas sujungia šilumos kontrolės ir vabzdžių atbaidymo funkcijas. Tam jis siunčia ultragarsą, kuris nėra juntamas žmogaus ausiai, tačiau veiksmingai veikia uodus. Kondicionierius yra daug patogesnis už lipnias juostas ir visiškai negadina interjero.

Šis verslas gali atnešti daug pinigų, nes gamintojas ne tik parduos prietaisus, bet ir rūpinsis jų priežiūra. Nepamirškite apie valymą ir remontą.

Verslo idėjos, kurios Lietuvoje dar tik pradedamos įgyvendinti

Be to, siūlome jums keletą verslo idėjų, kurios mūsų šalyje dar tik pradedamos įgyvendinti. Galbūt būtent jūs būsite tas, kuris verslininkų lenktynėse paims pirmenybės palmės šakelę ir užims besiformuojančią nišą.

Kibernetinio sporto stovykla

Praėjo tie laikai, kai kompiuteriniai žaidimai buvo laikomi neabejotinu blogiu. Dabar pomėgiai įgauna naują pagreitį. Ko vertas tik kibersporto – vaizdo žaidimų varžybų – atsiradimas. Jos rengiamos tarptautiniu lygmeniu, o prizai dažnai siekia milijonus dolerių.

Kodėl jums taip pat neužėmus šios nišos ir neatidarius kibernetinio sporto stovyklos. Lietuvoje ši tendencija tik įgauna pagreitį, o Europos šalyse tai tapo įprasta praktika.

Kibernetinio sporto stovyklos organizavimas nedaug kuo skiriasi nuo įprastos stovyklos. Jums taip pat reikia pasirūpinti geru maistu, pramogomis, meistriškumo pamokomis ir kitais interaktyviais užsiėmimais.

VR transliacijos

Virtualioji realybė suteikia žmonėms galimybę apsilankyti vietose, kuriose jie negali būti. Užsienio verslininkai į tai atkreipė dėmesį ir pradėjo rengti populiarių renginių VR transliacijas.

Pirmą kartą ši idėja kilo verslininkams iš JAV. Jie sukūrė VR platformą, leidžiančią stebėti futbolo rungtynes su draugais iš namų.

Per platformą nebūtina transliuoti tik sporto renginius. Tai gali būti mokslinės konferencijos, koncertai ir festivaliai.

Lietuvoje tokia tendencija dar tik vystosi. Didžioji dalis išlaidų tenka platformos kūrimui. Tačiau teisiniai niuansai, pavyzdžiui, rungtynių rodymo autorių teisės, atneš ne mažiau rūpesčių.

Nepamirškite ir techninio komponento. Renginiui stebėti reikės VR akinių. Dabar tarp lietuvių tai veikiau retenybė nei kasdienybė. Todėl teks arba dirbti siaurai auditorijai, arba patiems įsigyti įrangą ir ją nuomoti.

Galbūt po kelerių metų virtualios realybės transliacijos taps įprastos. Taigi pasinaudokite šia idėja, kol ji dar netapo masine.

Gėlių viešbučiai

Išvykdami atostogauti ar į komandiruotę šeimininkai dažnai prašo pasirūpinti jų augintiniais. Ir tai ne visada susiję su katėmis ar šunimis. Prižiūrėti reikia ir vazoninius augalus.

Tačiau ne visi turi galimybę to paprašyti draugų ar giminaičių. Tada ranka tiesiasi pateikti skelbimą, kurių dabar socialiniuose tinkluose yra šimtais. Išradingas verslininkas iš karto pastebės paklausą.

Idėja patraukli, nes nereikalauja didelių investicijų. Pradiniame etape tikriausiai net nereikės nuomotis patalpų. Augalus galite pastatyti savo bute.

Svarbiausia – palaikyti sąlygas. Kai kuriems augalams reikia saulėtos pusės, kitiems patinka pavėsis. Tas pats pasakytina ir apie laistymą bei drėgmės lygį. Šiuo tikslu pageidautina bendrabučio kambaryje įrengti papildomą apšvietimą ir sumontuoti drėkintuvus.

Jei reikalai klostosi sunkiau, pagalvokite apie galimybę išsinuomoti atskirą kambarį. Jį galima paversti gėlių nakvynės namais ar net parduotuve.

Žaislų gamyba iš vaikų piešinių

Kanadietė menininkė Wendy Tsao viena pirmųjų sugalvojo šią idėją. Šimtai tėvų siuntė jai vaikų piešinius ir prašė paversti personažus tikrais. Merginai teko sugalvoti modelį ir siūti.

Atvejis pasirodė toks populiarus, kad Cao negalėjo susidoroti su norinčiųjų gauti žaislų srautu. Taip atsirado “Child’s Own Studio”.

Netrukus verslo idėja peržengė Kanados ribas, ją perėmė kitų šalių verslininkai. Pavyzdžiui, Švedijos bendrovė IKEA. Kelerius metus iš eilės ji rengė kampaniją, kurios esmė buvo atkurti vaikų piešinių herojus. Dalis pinigų, gautų už parduotus piešinėlius, buvo skirta labdaros fondams ir skurstantiems vaikams paremti.

Dabar panašių prekių ėmė rastis ir Lietuvoje. Tiesa, žaislus dažniau gamina privatūs meistrai. Tačiau tai netgi žaidžia jums į naudą, nes taip įvertinsite apytikslį verslo pelningumą.

Namai iš konteinerių

Pirmą kartą Jungtinėse Valstijose atsirado namų iš konteinerių gamybos verslas. Jo kūrėjas nusipirko kelis naudotus konteinerius, iš jų padarė pastato pagrindą ir atliko pilną renovaciją. Iš pradžių Adamo Calkino atveju mažai kas tikėjo, tačiau ji atnešė jiems daug pinigų.

Dabar ši idėja naudojama Amerikoje ir Europos šalyse. Projektų pelningumą rodo tai, kad per pastaruosius kelerius metus konteinerių paklausa išaugo kelis kartus.

Namai šiek tiek primena konstruktorius: savininkai gali išimti arba pridėti blokus, padidinti arba sumažinti erdvę. Statybininkai konteinerius iš vidaus sujungia suvirintomis siūlėmis, o šoninėse sienose įrengia langus ir duris.

Lietuvoje namai iš konteinerių neišplito. Nors ši idėja turi keletą privalumų: jie gerai atrodo iš išorės ir kainuoja mažiau nei namai iš plytų ir betono.

Greičiausiai lietuviams kils klausimas: kaip patogus toks namas žiemą. Nesijaudinkite, bus šilta ir jauku. Tai patvirtina Norvegijos, kur žiemos klimatas panašus į Lietuvos, patirtis.

Pasinaudodami šiais privalumais ir “žaliųjų” technologijų mada, Lietuvos verslininkai gali įgyvendinti vakarietiškas idėjas. Atrodo, kad lietuviai dar nepasirengę gyvenamiesiems namams iš konteinerių, tačiau šią idėją galima išbandyti statant vasarnamius, komercines patalpas ir laikinus namus.

Parduodamos rankinės su garsiakalbiu

Prisiminkite, kaip buvo puiku eiti gatve su telefonu garsiai grojant muzikai. Dabar mums tai atrodo keista, bet šiuolaikiniai paaugliai vis dar tai daro.

JAV šiam tikslui buvo išrastos kuprinės su įmontuotais garsiakalbiais. Jos paprastai urmu perkamos Kinijoje, o paskui perparduodamos internetinėse ir neinternetinėse parduotuvėse.

Kadangi prekė yra paklausi, galima nustatyti didesnę kainą. Skirtumas iš pardavimų bus jūsų.

Spausdinimas 3D spausdintuvais

Prieš kelerius metus 3D spausdintuvai sukėlė sensaciją technologijų rinkoje. Per kelias minutes atsirasdavo jūsų nupieštos figūros ir gaminiai. Šiandien jų galima įsigyti bet kurioje parduotuvėje.

Kinija buvo pirmoji šalis, kurioje buvo pradėta mokamai spausdinti 3D įranga. Verslininkai atidarė keletą parduotuvių, kurios tapo šiuolaikiniais kopijavimo centrų analogais.

Šią tendenciją perėmė ir kitos šalys, įskaitant Lietuvą. Tačiau mūsų šalyje ši idėja nerado plataus pritaikymo. Tai gera galimybė verslininkams užimti nišą. Norint įgyvendinti idėją, reikės gero įrenginio, nuomojamo biuro ir tinkamos rinkodaros strategijos.

Be to, teks įdėti daug pastangų ieškant modeliuotojo. Tokių specialistų Lietuvoje vis dar nėra daug.

Edukacinės programos ir žaislai su papildyta realybe

AR programų gudrybė yra ta, kad jos tiesiogine prasme papildo realųjį pasaulį skaitmeniniais elementais. Tam tereikia planšetinio kompiuterio, išmaniojo telefono ar kito prietaiso.

Šiuo privalumu aktyviai naudojasi užsienio vaikų žaislų gamintojai. Įdiegti papildytąją realybę galima įvairiais būdais. Pavyzdžiui, vaikas gali nukreipti telefoną į kortelę ir aktyvuoti mėgstamus personažus.

Naujoji technologija taip pat buvo išbandyta su LEGO konstruktoriais. Dabar vaikai “animuoja” surinktus personažus, taip įprasmindami savo veiksmus.

Kai kurios bendrovės naudoja papildytąją realybę mokyklinio amžiaus vaikams mokyti. Pavyzdžiui, jie mokosi gyvūnų anatomijos. Toks sprendimas netraumuoja vaikų, bet kartu leidžia išsamiai paaiškinti temą.

Net moksliniai tyrimai įrodo AR žaislų naudingumą. Pasak jų, papildytoji realybė suaktyvina visas smegenų veiklos sritis ir suvokimo lygius. Vaikas į procesą įtraukiamas dvigubai labiau nei žiūrėdamas vaizdo įrašus, paveikslėlius ar skaitydamas tekstą. Todėl AR įdiegimas pagilina ugdymo procesą ir suteikia vaikams naujos emocinės patirties.

Tokie žaislai ką tik pasirodė Lietuvos rinkoje. Todėl dabar pats laikas pradėti juos gaminti.

Automobilių paslaugų agregatorius

Pastaraisiais metais agregatoriai labai pakeitė mūsų gyvenimą. Pagrindinė jų užduotis – būti tarpininku tarp vartotojo ir gamintojo. Tai palengvino paslaugų gavimą ir prekių paiešką. Tačiau rinkoje vis dar negalima rasti visko – pavyzdžiui, automobilių paslaugų agregatoriaus.

Gero automobilių serviso paieška paprastai užima daug laiko. Ypač tiems, kurie neseniai sėdo prie vairo. Agregatorius padeda vairuotojams surasti geras automobilių paslaugas, o jie padeda jiems susirasti klientų. Paslaugos kūrėjas nelieka nuošalyje. Jis gauna tam tikrą procentą nuo sandorių registravimo.

Agregatoriaus darbą galite palaikyti iš bet kurios pasaulio vietos, todėl jums nereikės nuomotis didelių patalpų. Pagrindinės išlaidos bus skiriamos jos kūrimui.

Pasiūlykite bendradarbiauti automobilių servisams ir paaiškinkite, kad su jūsų pagalba klientų srautas padidės. Pritraukti vairuotojus galima nuolaidomis už atsiliepimus. Visa tai išplės jūsų klientų ratą ir, žinoma, padidins jūsų pajamas.

Ūkininko dėžės

Ūkio produktų pristatymas tapo populiarus užsienyje. Pagrindiniai vartotojai yra didžiųjų miestų gyventojai.

Norint gauti produktų, pakanka juos užsiprenumeruoti. Tada tam tikrą dieną jiems pristatomos daržovės, vaisiai, mėsa ir kiti ūkio produktai.

Ne visada jų klientai yra privatūs pirkėjai. Dažnai jų paslaugomis naudojasi biurų įmonės, kurios rūpinasi savo darbuotojų mityba.

Viena Bostono įmonė buvo viena pirmųjų, įgyvendinusių šią schemą. Jų darbuotojai pristato maistą iš netoliese esančių ūkių bet kuriuo paros metu. Tokia koncepcija taip įsitvirtino Amerikoje ir kitose šalyse, kad dabar yra daug tokių bendrovių analogų.

Mūsų šalyje fermų dėžutės atsirado visai neseniai. Tačiau kol kas jos diegiamos tik didžiuosiuose miestuose.

Tai anaiptol ne visas Lietuvoje neįgyvendinamų verslo idėjų sąrašas. Tačiau net ir iš jų galite pasirinkti jums patinkančią. Linkime sėkmės atidarant savo verslą!

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas5 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai6 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |