Sekite naujienas

Verslo idėjos

Patalpos plovyklai: 10 specialisto patarimų

Paskelbta

-

Patalpų plovyklai paieška vyksta keliais etapais. Gera vieta yra sėkmingo verslo raktas ir atveria galimybes plėstis ateityje.

Kodėl svarbu pasirinkti geras patalpas

Reklama:

Vasarinės padangos - Pirkitpadangas.lt

Pasirinkti tinkamas patalpas automobilių plovyklai reiškia:

Užtikrinti nuolatinį klientų srautą. Pagrindinis kriterijus šiuo atveju yra srautas – transporto priemonių, kurios periodiškai pravažiuoja pro plovyklą, skaičius.
Padaryti prekės ženklą atpažįstamą. Leis vienkartinius klientus paversti nuolatiniais klientais.
Greitai susigrąžins išlaidas. Dideliuose miestuose patalpų nuomos išlaidos yra daug didesnės nei mažuose miestuose, tačiau paslaugos yra brangesnės. Gera vieta užtikrins nuolatinį klientų srautą.

Gera vieta leidžia sutaupyti reklamai. Jau atidarę automobilių plovyklą galite gana greitai sulaukti pirmųjų klientų.

Į ką atkreipti dėmesį ieškant patalpų

Kad naujas verslas neštų stabilų pelną, turi atitikti 10 pagrindinių sąlygų.

Eismas

Judrūs kelių ruožai, šalia esančios degalinės ar autoservisai, automobilių stovėjimo aikštelės, pasienio ir muitinės kontrolės punktai savaime padidina transporto srautą. Tokio paties efekto galima pasiekti, jei vieta yra netoli pagrindinių transporto mazgų (aplinkkelių, nusileidimų, žiedinių kelių, didelių prospektų ir t. t.).

Įvertinkite gyventojų tankumą 6-8 km spinduliu nuo siūlomos vietos. Be to, ištirkite kaimynystės perspektyvas. Jei ji auga arba plečiasi, aktyviai kuriasi, investicijos gali būti pagrįstos.

Taip pat atkreipkite dėmesį į regioną, įvertinkite potencialių klientų galimybes. Svarbu atsižvelgti į tai, kur konkrečiai yra vieta (pramonės ar prekybos centre, bendrabutyje ar verslo rajone).

Automobilių plovyklos plotų forma ir matmenys

Automobilių plovyklos aikštelėje turi būti pakankamai vietos įvažiuoti, manevruoti, išvažiuoti ir stovėti.

Aplinkosauginė sauga

Norėdami įrengti patalpas automobilių plovyklai, naudokitės paruoštomis patalpomis arba pasirinkite tinkamą pramoninės paskirties žemės sklypą.

Prieš įsigyjant arba nuomojantis paruoštą automobilių plovyklą, būtina patikrinti dokumentus. Jie turi patvirtinti teisę į pramoninį naudojimą.

Patogus įvažiavimas ir išvažiavimas

Darbams pradėti tinka tik pirmoji eilė su geru išvažiavimu į viešąjį kelią. Geriausia, jei netoliese yra pagrindinis aplinkkelis, platus prospektas arba greitkelio sankryža.

Pageidautina rinktis vietą, kurioje yra kelias, kuriame eismas vyksta bent dviem eismo juostomis. Jei yra ištisinė linija, turėtų būti ir jos tarpas. Jei jos nėra, atkreipiamas dėmesys į apsisukimo vietą. Svarbu, kad jis būtų netoli.

Automobilių plovyklos matomumas

Plovykla turi būti matoma nuo važiuojamosios dalies! Dideli atstumai, dideli pastatai, užstojantys vaizdą, trukdys verslui.

Pasirūpinkite, kad pastatas būtų matomas 150 metrų atstumu iš abiejų kelio pusių.

Pastato matmenys

Priklauso nuo aptarnaujamų transporto priemonių. Plovyklos klientai gali būti ne tik lengvųjų automobilių, bet ir specialiųjų transporto priemonių, autobusų, sunkvežimių savininkai. Optimaliausias pasirinkimas bus patalpa, kurioje bus teikiamos lengvųjų automobilių ir mikroautobusų plovimo paslaugos. Tokiu atveju vienam automobiliui apdoroti užtenka 6*3*10 m dėžės. Specialiosioms transporto priemonėms, didelių gabaritų transporto priemonėms plauti vietos reikia daugiau.

Sanitarinės sąlygos ir priešgaisrinė sauga

Visa plovyklos įranga yra automatizuota. Įrenginį tikrins priešgaisrinė tarnyba. Objekte turi būti gaisro gesinimo priemonių (rakandų, smėlio, gesintuvų ir kt.). Būtina užtikrinti laisvą priėjimą prie jų.

Visi darbuotojai būtinai turi būti instruktuoti apie priešgaisrinę saugą ir nelaimingų atsitikimų likvidavimą.

Svarbu, kad plovykla būtų įrengta ne arčiau kaip 100 metrų nuo vandens telkinių ir gyvenamųjų pastatų bei kitų statinių. Atstumą galima sumažinti, tačiau tik iš anksto suderinus su sanitarinėmis tarnybomis, o tai brangiai kainuoja.

Ryšiai

Po sklypu neturi būti jokių komunikacijų, o virš jo neturi būti elektros linijų. Visas komunikacijas galima perkelti, tačiau tai labai brangus ir daug laiko reikalaujantis veiksmas.

Apskaičiuoti pagal standartinę formulę: kiekvienam plovimo stulpui – 6 kW energijos. Vandentiekio linijos našumo lygis – nuo 0,9 kubinio metro per valandą kiekvienam langelyje.

Automobilių plovyklą reikia prijungti prie 380 V įtampos linijos.

Komunikacijų tiesimo ar perkėlimo išlaidos visada yra didelės. Dažnai tokių paslaugų kaina yra pernelyg didelė, todėl tampa ekonomiškai nepagrįsta. Norint įvertinti perspektyvas, verta kreiptis į patyrusius specialistus.

Apšvietimo sistema ir įranga

Vadovai tikrina kiekvienos darbo vietos apšvietimo sistemą. Tikrinama:

– Vandens valymo įrenginiai. Turi būti įrengti ir veikti autonominiai valymo įrenginiai, kurie surenka nuotekas ir išvalo jas nuo įvairių priemaišų. Sistemų veikimas turi atitikti galiojančias taisykles. Draudžiama nuotekas išleisti į kanalizaciją!
– Naudojama įranga. Visi veikiantys įrenginiai turi turėti techninį pasą. Įrenginiai turi būti išbandyti, gauti sertifikatus.
– Apšvietimo įrenginiai. Sumontuokite drėgmei atsparius ir energiją taupančius elementus.

Prieš paleidžiant skalbimą turi būti užtikrintas normalus skalbimo postų apšvietimas. Tai yra sanitarijos tarnybų reikalavimas ir normalių darbo sąlygų užtikrinimas.

Tikrinant šviestuvus atkreipiamas dėmesys į pulsaciją (neviršijančią leistinų ribų) ir apšvietimo tolygumą.

Darbuotojų ir lankytojų patalpos

Visos modernios plovyklos patalpos turi būti saugios ir patogios darbuotojams. Daug dėmesio skiriama apšvietimui ir parinktai įrangai. Dėl patogumo:

– darbuotojams – įrengti pagalbinę patalpą persirengimui, inventoriaus, ploviklių ir chemikalų laikymui;
– klientams – įrengti poilsio ir laukimo kambarį.

Geriausia, kai lėšos leidžia, išsinuomoti veikiančią plovyklą su viskuo, ko reikia. Dažniausiai tokiu atveju teks susidurti su nesutvarkyta erdve. Neblogas variantas yra automobilių plovyklos statyba nuo nulio, kai savininkas galės pastatyti pastatą pagal asmeninius reikalavimus ir pageidavimus.

Nepamirškite apie konkurencinę aplinką. Prieš renkantis patalpas būtina įvertinti artimiausią aplinką – automobilių plovyklų, esančių 2-8 km spinduliu, skaičių. Ištirkite ir konkurentų darbo ypatumus. Dažniausiai jos nėra viena kitos konkurentės.

Išvada

Patalpas būsimai automobilių plovyklai reikėtų rinktis kuo protingiau. Nepasikliaukite vien sėkme, kai kalbama apie galimą verslo sėkmę. Tik patikrinti duomenys, profesionalus įvertinimas leis ne tik sudaryti išsamų verslo planą. Svarbiausia – jį įgyvendinti, grąžinti išlaidas, gauti pelną ir užsitarnauti puikią reputaciją. Iš pradžių įmonei teks dirbti savo vardui, ateityje ji dirbs įmonei.

Naujienos

Startuoliai1 d. prieš

IT egzaminas prasidėjo: startuoliai kviečia nemokamai atnaujinti technologijų žinias

Penktadienį, gegužės 17 dieną, startuoja visuotinis IT egzaminas – išskirtinis dėmesys šiemet skiriamas dirbtiniam intelektui ir kibernetiniam saugumui. IT egzaminą...

Verslas1 d. prieš

Lietuvos oro uostai ruošiasi naujo terminalo startui ir esamų erdvių pertvarkoms: skirtingiems keleivių poreikiams ieškomi maitinimo paslaugų teikėjai

Lietuvos oro uostai skelbia tarptautinį nuomos konkursą, jo tikslas – pritraukti profesionalų skirtingų formatų maitinimo paslaugų veiklą vykdantį operatorių, kuris...

Verslas2 d. prieš

Aurelijus Šveikauskas. Naujoji pramonės revoliucija. Kaip paspartinti inovacijų diegimą įmonėse

Skaitmeniniai bankai stumia iš rinkos institucinius bankus, sutelktinio finansavimo platformos rimtai konkuruoja su patyrusiais investuotojais ir skolintojais, o dirbtinis intelektas...

Nekilnojamas turtas2 d. prieš

Ieškote būsto Ispanijoje? NT specialistė įvardijo 12 priežasčių, kodėl verta rinktis Esteponos miestą

Lietuviams šluojant nekilnojamąjį turtą Ispanijoje, dažnai susiduriama su esminiu klausimu – kurį šios šalies regioną pasirinkti? Ispanijoje nekilnojamojo turto eksperte...

Verslas2 d. prieš

„Avia Solutions Group“ obligacijomis pasiskolino 300 mln. USD

„Avia Solutions Group“ aviacijos įmonių grupė išplatino 300 mln. USD vertės obligacijų emisiją. Įmonė skolinasi 5 metams už 9,75 %...

Verslo Vikingai

Technologijos2 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai2 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas3 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai4 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |