Sekite naujienas

Verslo idėjos

Sėkmingo verslo idėja: naudotų knygų prekyba „Facebook” grupėse

Paskelbta

-

Pastaruoju metu itin populiarėja kai kuriems dar mokykloje pamirštas užsiėmimas skaityti knygas. Savitą madą kuria ir „bookstagrameriai“ ar Facebook puslapių įkūrėjai, kurdami aktualų turinį, pristatydami knygų naujienas ir ragindami imti į rankas knygas bei taip nusikelti į romantišką pasaulį, tyrinėti žmogaus asmenybę ar tobulinti profesinę sritį. Ir Jūs mėgstate knygas? Dažnai jas skaitote? Norite savo kasdienybę sieti su knygomis? Tuomet pasiūlysime verslo idėją kaip tik jums. Reikės vos kelių tūkstančių eurų investicijų ir galėsite susikurti pastovias pajamas.

Lietuvoje naujų knygų prekyba nėra pats pelningiausias verslas. Maži antkainiai, didelės investicijos, daugybė tinklinių knygynų. Tačiau ne visi žino, kad parduodant naudotas knygas galima uždirbti 100-200%. Žinoma, pinigai nepasipils iš karto, kaip ir visur, turėsite įdėti darbo, bet aktyviai dirbant, skiriant daug dėmesio knygų paieškai, analizei – tikrai užsidirbsite.

Reklama:

Jei domitės knygomis, tikriausiai pamenate, kai praėjusiais metais buvo ištikęs lengvas pamišimas dėl senesnio leidimo „Hario Poterio“ knygų. Už 7 knygas kainos svyravo nuo 200 Eur iki 500 Eur. Tie, kas norėjo surinkti pilną kolekciją, mokėjo nemažus pinigus. Ir štai čia atsirado tų, kurie staiga ėmėsi knygų supirkimo ir perpardavimo. Deja, „Hario Poterio“ paklausa šiuo metu susilpnėjo, tad reikia ieškoti kitų populiarų rašytojų.

Kokias knygas reikėtų pirkti?

Pirmasis jūsų verslo žingsnis – kelias savaites praleisti stebint specializuotas „Facebook“ grupes, tokias kaip „Knygų mylėtojų klubas“ ar pan., kuriose parduodamos naudotos knygos. Turite stebėti tuos skelbimus, kur vartotojai ieško kažkokių knygų, analizuoti kainas.

Kurį laiką praleidę socialiniame tinkle pamatysite, kad yra tam tikri rašytojai, kurių visi nori. Tai gali būti ir senos, ir naujos knygos. Dažniausiai senų knygų ieško tie, kas negali jų įsigyti knygynuose. O naujų knygų ieško todėl, kad knygynuose knyga gali kainuoti 15-20 eurų, o tuo tarpu naudota – 8 eurai.

„Neseniai įsigijau taip trokštą ir svajotą Delia Owens knygą „Ten, kur gieda vėžiai“ Facebook’e vos už 7 eurus. Mačiau, jog kai kur ta knyga kainuoja 14 eurų, o knygyne – apie 20 eurų. Kai atradau socialinių tinklų grupes, nebeperku knygų knygynuose, nes taip ir pigiau, ir tvariau“, – džiaugiasi Versloidejos.lt kalbinta skaitytoja Ugnė.

Taigi, šioje vietoje ir galite uždirbti. Tereikia atsidavimo ir meilės knygoms.

Kai jau žinote, kokios knygos perkamiausios, tuomet tiesiog patys talpinkite nemokamus skelbimus Facebook grupėse ir laukite, kol gausite pasiūlymų. Nepamirškite derėtis! Visuomet galite gauti vieno, dviejų ar trijų eurų nuolaidą. Taip pat pasiteiraukite, ar pardavėjas turi daugiau knygų. Galbūt tarp jų bus jums jau žinomų ir bendrai perkant gausite didesnę nuolaidą.

Šiuo metu rinkoje vertinamos didžiausių leidyklų “Alma littera”, “Tyto alba” ir kitų knygos. Naudotų knygų perpardavimo verslą galite pradėti ir su kelias šimtais eurų. Jeigu pirksite knygas po 3-5 Eurus, tuomet išeis nemažai vienetų.

Surinkite nereikalingas knygas

Aprašėme ne itin seno leidimo knygų perpardavimo mechanizmą, tačiau egzistuoja ir labai senų knygų perpardavimas. Šias knygas dažniausiai galite gauti nemokamai. Tereikia skelbiu.lt įdėti skelbimą, kad nemokamai išvežate knygas ar sumokate simbolinį mokestį ir sulauksite pasiūlymų iš visos Lietuvos.

Prieš 40-50 metų knygos buvo itin pigios, tad kiekvienas gyventojas savo namuose turėjo mini biblioteką. Dabar jos tiems žmonėms tampa nebeaktualios, užima vietą ir daugelis nori jų atsikratyti. Pas tokius žmones galite rasti ir retų lobių, didžiosios klasikos kūrinių, pirmų leidimų, kurių vertės jie gali nesuprasti, o čia turėsite moksleivių bei studentų pirkėjų ratą, kurie bibliotekose dažnai neranda tiek kūrinių egzempliorių, tad nelaukia, kol knyga atsilaisvins, o ieško ją nusipirkti.

Tik reikia suprasti, kad ne visas iš žmonių surinktas knygas parduosite gera kaina. Kai kurių senesnių knygų kainos svyruoja nuo 0.5 Eur iki kelių eurų. Tad uždarbis bus nedidelis, bet jūsų pagrindas – turėti didelį asortimentą. Ilgainiui sužinosite daugiau apie knygas, rašytojus ir gali būti, kad atidarysite naudotų knygų knygyną.

Kur parduoti įsigytas knygas?

Parduoti, kaip ir pirkti knygas taip pat galite Facebook grupėse, skelbiu.lt, vinted.lt, sena.lt ar kituose skelbimų portaluose. Svarbiausia, nepatingėkite taisyklingai jų aprašyti, įdėti nuotraukos. Tai padės greičiau rasti būtent jūsų knygas.

www.sena.lt

Pastaruoju metu žmones itin veikia ir smagūs prekybininkų skelbimai, aprašai, tad galite savo knygoms sugalvoti istoriją – kur jos keliavo, ką patyrė bei kodėl nori keliauti į kitus namus. Patikėkite – tai veikia.

Kaip pirkėjams pristatyti knygas?

Nesivarginkite su kiekviena parduota knyga keliauti į paštą, sekti jo darbo laiką. Naudokitės paštomatais bet kuriuo paros metu. Omniva, LP express, VeniPak, DPD ir kitos siuntų tarnybos padės operatyviai pristatyti knygas visoje Lietuvoje. Nepamirškite, jog priregistravus siuntą jų internetinėje svetainėje padės dar labiau sutaupyti – gausite geresnę kainą nei mokant paštomate. Taip jūsų uždarbis bus dar geresnis.

Naujienos

Sekite naujienas

Startuoliai

Verslo vikingai

Verslo idėjos

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama | SEO paslaugos: Bilger.lt