Sekite naujienas

Verslo idėjos

Socialinio verslo idėjos: 17 idėjų Jūsų verslui

Paskelbta

-

Siūlome jums keletą idėjų ir projektų, kaip pradėti socialinio verslo veiklą, kurie gali būti taikomi ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Kai kam jie gali atrodyti nereikšmingi, tačiau net ir nedidelis indėlis į socialiai orientuoto verslo plėtrą atlieka didelį vaidmenį bendroje atsakomybėje jūsų miesto, šalies ir pasaulio mastu. Norėdami pradėti vykdyti savo verslą, turite parengti verslo planą ir nuspręsti dėl verslo modelio:

1. Socialinis prekybos centras, kuriame prekėms taikomos didžiausios nuolaidos. Tokio pobūdžio įstaiga suteiktų galimybę sumažinti maisto produktų kainas nepasiturintiems gyventojams ir paįvairinti jų sudėtį.

Reklama:

2. Daugelis žmonių perka daug vadovėlių. Baigus studijas arba tiesiog laikui bėgant knygos tampa nebereikalingos. Todėl jas galima nemokamai surinkti, pavyzdžiui, švietimo įstaigose, kad būtų galima toliau perparduoti specialiai įrengtoje vietoje tiems, kurie negali sau leisti nusipirkti naujų. Naudotų knygų kaina turėtų būti nustatoma remiantis tuo, kad pardavimai turėtų atpirkti išlaidas. Įgyvendindami savo planą taip pat galite samdyti darbuotojus ir taip sukurti darbo vietų.

3. Internetinė parduotuvė, kurioje parduodamos įvairios rankų darbo prekės ir suvenyrai. Šiuo atveju jūsų verslo idėja padeda kitiems parduoti savo gaminius ir gauti už tai atlygį.

4. Internetinis šaltinis, kuriuo galima naudotis siekiant pagal sutartį pritraukti lėšų mažoms pradedančiosioms įmonėms. Kažkas panašaus į sutelktinio finansavimo platformą, tačiau ne tokio didelio masto. Galėtumėte veikti kaip tarpininkas, teikiantis paslaugą ir už tai gauti komisinius.

5. Benamių ar nepasiturinčiųjų maitinimo įmonė. Tokių organizacijų veiklai vykdyti gali būti pasitelkiami savanoriai. Kartu Lietuvoje galioja įstatymas, kuriuo remdamosi socialines paslaugas teikiančios organizacijos yra didelis pliusas šios rūšies veikloje.

6. Saugių ir nebrangių viryklių, skirtų gaminti maistą ant atviros ugnies, gamyba. Tokiu būdu galima reguliuoti kainas taip, kad tie, kurie gali sau leisti mokėti už produktą visą kainą, gautų pakankamai pelno, kad galėtų parduoti virykles tiems, kuriems jų reikia, už mažesnę kainą.

7. Kai kuriose besivystančiose šalyse neraštingumas yra problema, todėl sunku perduoti svarbią informaciją masėms. Šiuo atžvilgiu labai naudinga būtų organizuoti kasdienio naudojimo daiktų ir drabužių, kuriuose aiškiai ir vaizdžiai pateikiama svarbi informacija, gamybą. Tokios veiklos galimybių yra daug, todėl visada galite pasirinkti tą, kuri bus aktuali ir naudinga jūsų regione.

8. Energijos gamyba iš alternatyvių šaltinių mažomis sąnaudomis, pvz., iš atliekų ar mėšlo. Tokiu būdu pagaminta elektros energija gali būti naudojama socialiniams objektams, pavyzdžiui, mokykloms ar ligoninėms, aprūpinti.

9. Gaminti prietaisus ir prekes nedarant žalos aplinkai ir nenaudojant pigaus vergų darbo, kuris yra plačiai paplitęs besivystančiose šalyse.

10. Taip pat galima susitarti pirkti, pavyzdžiui, kosmetiką iš gamintojų didmeninėmis kainomis, kad būtų galima ją parduoti per internetinę parduotuvę, o gautą pelną panaudoti socialiai svarbioms problemoms spręsti.

11. Tarpininkavimo išteklių kūrimas, kai prekių gamintojai ir pirkėjai gali tiesiogiai rasti vienas kitą, aplenkiant grandines, kurios daug kartų padidina galutinę vertę.

12. Kaip alternatyva brangiems sporto ir fitneso klubų prenumeratoms, galite gaminti sporto įrangą už prieinamą kainą. Tai prisideda prie sveiko gyvenimo būdo plitimo daugeliui žmonių.

13. Susitarimas su didelėmis įmonėmis ir komercinėmis įmonėmis dėl aukų, pavyzdžiui, fiksuoto procento nuo įmonės pardavimų. Čia būtina iš anksto išsiaiškinti, kokiems socialiniams tikslams šios pajamos bus naudojamos.

14. Nereikalingų daiktų surinkimas iš tų, kuriems jų nereikia, ir tolimesnė programa, skirta dovanoti tiems, kuriems jų reikia. Tuo pačiu metu kai kurie daiktai parduodami, o tai suteikia resursų tolesnei tokio tipo įmonės veiklai ir plėtrai. Čia taip pat galite nurodyti idėją perdirbti ir parduoti prekes, pagamintas iš perdirbtų medžiagų.

15. Bet kokio produkto gamybos pradžia pasitelkiant darbo jėgą. Tokiu būdu galima teikti darbo vietas ten, kur yra įsidarbinimo problema. Pavyzdžiui, žemės ūkio įmonės steigimas.

16. Jūs galite suteikti darbo vietas socialiai neapsaugotoms gyventojų grupėms. Tai gali būti, pavyzdžiui, žmonės su negalia arba buvę kaliniai. Su tinkamu požiūriu tokio pobūdžio įmonė gali sėkmingai vystytis ir būti ekonomiškai pelninga.

17. Turėdami tam tikrus siaurai orientuotus įgūdžius, galite kokybiškai pagerinti žmonių gyvenimą ar sumažinti jų išlaidas. Pavyzdžiui, galite sukurti ekonomiškos šildymo sistemos ar namo projektą su minimaliu išorinių išteklių naudojimu.

Naujienos

Verslo Vikingai

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Nekilnojamas turtas3 mėnesiai prieš

NT agentūrą Ispanijoje įkūrusi lietuvė: „Svajokite, planuokite, veikite ir jums pavyks. Po saule vietos yra visiems”

Dirbti ir vystyti verslą saulėtoje Ispanijoje gali būti ne vieno lietuvio svajonė. Ją prieš šešerius metus įgyvendino Sonata Norkienė, šiuo...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

SPA trenerė, grožio terapeutė Deimantė Gelgutienė: „Tu gali būti tik pavyzdžiu kitiems“

Grožio pasaulyje dirbanti Deimantė Gelgutienė atlieka SPA ritualus veidui ir kūnui, konsultuoja kosmetologes ir SPA centrus. Trenerė savo veiklas derina...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas: „Šiuo metu finansavimo galimybės – beribės“

„SME Finance“ įmonė šiuo metu didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimą už daugiau nei 1,5 mlrd. eurų,...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |