Sekite naujienas

Verslo idėjos

Turizmo verslo idėjos: 26 alternatyvios verslo idėjos turizmo srityje

Paskelbta

-

Pasaulio turizmo rinka kasmet auga 5 proc. Kokios dar turizmo verslo sritys, be kelionių agentūrų, viešbučių ir nakvynės namų organizavimo, egzistuoja? Šiame Straipsnyje surinkome 26 alternatyvias turizmo ir sezoninių pramogų verslo idėjas.

Sodyba

Europoje iš poilsiautojų priėmimo gaunamų ūkio pajamų dalis siekia iki 40 %. Lietuvoje agroturizmas dar nėra taip išplėtotas, tačiau ši kryptis turi perspektyvų vystytis. Jei turite nuosavą kaimo sklypą vietovėje, kuri pasižymi gražiais gamtos vaizdais, galite jį paversti agroturizmo namais ir priimti civilizacijos malonumų išsiilgusius svečius iš miesto.

Ezoterinių kelionių į galios vietas organizavimas

Šiandien vis daugiau žmonių jaučia poreikį atostogauti, kad galėtų atsipalaiduoti pilna šio žodžio prasme, t. y. atkurti savo fizinę, psichologinę ir emocinę sveikatą ir pasisemti gyvybinės energijos, kad išgyventų mūsų nuolat greitėjančiame, nerimo ir streso kupiname pasaulyje.

Jėgos vieta – tai bet kokia unikali gamtos ar kultūrinė-istorinė vieta, kurioje žmonės dėl įvairių priežasčių gali pajusti ypatingą energiją. Tai gali būti pirmykščių gyvenviečių vietos, archeologinės vietovės arba neįprasti gamtos objektai – ežerai, kriokliai, tarpekliai ir t. t., kuriems priskiriamos gydomosios, sveikatą gerinančios ir net stebuklingos savybės.

Pasivažinėjimas Zipline

Zipline – tai ekstremali atrakcija, kurios esmė – greitas nusileidimas plieniniu lynu. Pagrindiniai šio turizmo verslo sunkumai yra susiję su vietos parinkimu (paprastai pasirenkama kalvota ir vaizdinga vietovė), linijos įrengimu (praktiškai nėra tokias paslaugas teikiančių įmonių) ir biurokratinių klausimų sprendimu. Kita vertus, dėl to, kad nusileidimo trukmė yra nuo 25 iki 60 sekundžių, zipline yra didelio pajėgumo, o bilieto kaina už vieną nusileidimą gali svyruoti nuo 3,5 iki 15 eurų

Asmeninių kelionių organizavimas

Turizmo paslaugų paketų verslas sparčiai praranda savo pozicijas. Vis daugiau turistų renkasi savarankiškas keliones. Tačiau tokių kelionių planavimo procesas užima nemažai laiko, todėl šiandien daugėja asmeninių kelionių paslaugų, kurios leidžia klientams keliais paspaudimais nurodyti savo interesus (gastronominis turizmas, pažintinė kryptis, pramogos ir t. t.), pasirinkti maršruto miestus ir juose lankytinus objektus, taip pat kelionės būdus ir biudžetą. Verslininkas turi sujungti visus šiuos pagrindinius punktus į vieną unikalų maršrutą.

Kukurūzų labirintas

Kukurūzų labirintai yra populiari pramoga Amerikoje ir Europoje, tačiau mūsų šalies jie dar nepasiekė: Lietuvoje ši niša yra visiškai nemokama. Kukurūzų laukuose nutiesti koridorių tinklai, o juose – užduotys, kurias turi įveikti linksmos kompanijos, šeimos ir darbo kolektyvai. Kukurūzų labirintas gali būti ne tik įdomi sezoninė pramoga, bet ir tapti turistų iš kitų regionų traukos centru.

Ekskursijos pėsčiomis

Ekskursijos pėsčiomis po miestą leidžia lankytojams gilintis į gatvių istoriją, tyrinėti objektus ir įsivaizduoti save kaip praeities įvykių dalyvius. Įdomi šio turizmo verslo kryptis – rengti ekskursijas su teminiais mini spektakliais. Tokį projektą galite pradėti įgyvendinti už mažiau nei 500 eurų.

Ekskursijų agentūra

Organizuojant savo ekskursijų agentūrą, organizuojant ekskursijas po regioną ir įsigijus turistinį autobusą, išlaidos bus daug didesnės. Šiai verslo idėjai įgyvendinti reikės apie 60 000 eurų, o pradinės investicijos atsipirks maždaug per 17 mėnesių darbo.

Zorbingo centras

Zorbingas yra ekstremali atrakcija. Šio verslo esmė – žmogaus nusileidimas permatomu kamuoliu (zorbu) nuo kalno arba per vandens telkinį kamuolio viduje. Zorbingas yra dar viena turizmo verslo rūšis, kuri mūsų šalyje nėra praktiškai atstovaujama ir laukia savo atradėjų.

Žygių organizavimas

Žygių organizavimas yra itin plataus formato sritis. Žygiai gali būti orientuoti į pažintinę veiklą arba apimti fizinio pasirengimo ir rekreacinę veiklą, yra slidinėjimo, kalnų, vandens žygių, žiedinių ir linijinių maršrutų, ilgų ir savaitgalio kelionių. Pagrindinis žygių pliusas yra tas, kad jie gali suburti įvairias žmonių grupes. Yra žvejybos, medžioklės, fotografijos, verslininkų ir pan. žygių. Paprastai šis verslas yra sezoninio pobūdžio.

Išgyvenimo kursai

Užsienyje populiarūs išgyvenimo kursai. Užsiėmimai skirstomi į teorinę ir praktinę dalis, kurios vyksta natūraliomis sąlygomis. Kursų dalyviai mokomi suteikti pirmąją pagalbą, kaip toli nuo civilizacijos pasistatyti pastogę, įkurti ugnį, apsirūpinti vandeniu ir maistu. Tokį verslą gali pradėti buvęs kariškis, ugniagesys ar gelbėtojas. Dideliuose miestuose už dviejų dienų išgyvenimo kursus vedėjai gauna nuo 50 iki 60 eurų už vieną asmenį.

Treniruotės kalnuose

Motina gamta vis dažniau verslininkų pradedama vertinti kaip didžiulė verslo mokymų erdvė. Verslo turizmo idėja – už šešiaženklę sumą įmonių savininkai ir eiliniai vadovai vyksta į ekstremalias keliones, mokosi dirbti kartu ir siekti kalnų viršūnių, taip brėždami paraleles su verslo plėtra. Tarp įkopimų verslo treneris verslo turistus supažindina su “Mėlynojo ir Alyvinio vandenynų” sąvokomis, veda metaforinius verslo žaidimus ir padeda jiems susikurti savo “Vertės kreivę” arba “Sėkmės žemėlapį”.

Svečių namai

Svečių namų statyba yra gana brangus projektas, tačiau, palyginti su viešbučiu, jis turi nemažai privalumų: žemės sklypo nereikia perduoti komercinės kategorijos, nereikia vertinti “žvaigždiškumo”, restorano organizavimo, nereikalaujama aukštos darbuotojų kvalifikacijos. Rizika, susijusi su svečių namų kūrimu, yra minimali, o rinka pakankamai stabili, kad būtų galima gauti pasyvių pajamų.

Privatus paplūdimys

Augant vietinių turizmo krypčių populiarumui, tokia verslo rūšis kaip privačių mokamų paplūdimių organizavimas tampa aktuali. Jis patrauklus dėl galimybės organizuoti visą eilę mokamų paslaugų, įskaitant saugomą automobilių stovėjimo aikštelę, sporto inventoriaus, pavėsinių ir kepsninių nuomą, įėjimą į paplūdimį, prekybą šašlykais, gaiviaisiais gėrimais ir kt.

Internetinė kuprinių parduotuvė

Kuprinės tapo vienu iš populiariausių nešiojamų aksesuarų, kurį renkasi ne tik moksleiviai ir turistai, bet ir paprasti piliečiai. Internetinei parduotuvei atidaryti reikės apie 4000 eurų, kurie, laikantis tinkamo požiūrio, gali atsipirkti vos per tris darbo mėnesius.

Ekskursijos visureigiais

Ekskursijos visureigiais (džipais) – tai verslas, paklausus visose atšiauriose vietovėse: kalnuotose vietovėse, dykumose, miškuose ir nesibaigiančiuose laukuose. Konkurencijos šioje srityje mūsų šalyje beveik nėra, todėl pagrindinis jūsų rūpestis bus transporto priemonių parinkimo, įdomaus maršruto organizavimo ir reklamos klausimai. Čia yra daug galimybių užsidirbti: galite rengti keliones savo automobiliais, juos nuomoti arba nuomoti įrengtą trasą džipų, keturračių ir pan. savininkų varžyboms.

Pripučiamų gultų pardavimas

Verslo pasaulyje vis dar pasitaiko idėjų, kaip uždirbti pinigų “iš oro”. Viena iš tokių idėjų – pripučiamų gultų gamyba ir (arba) pardavimas. Kad jie būtų darbinės būklės, žmogui tereikia padaryti porą supynių ir pripildyti parašiuto audinį oro. Šis aksesuaras itin populiarus tarp turistų ir poilsio gamtoje mėgėjų.

Suvenyrų kūrimas iš pamestų šlepečių

Kaip priversti turistus pirkti senas ir suplyšusias gumines šlepetes? Kenijoje jie rado atsakymą į šį klausimą: vietos amatininkai iš pamestų šlepečių kuria nacionalinio skonio guminius suvenyrus. Medžiagos toli ieškoti nereikia – suplyšusias šlepetes į krantą išplauna jūra.

Piešiniai ant akmenų akriliniais dažais

Pajūrio kurortų gyventojai puikiai žino, kad šaunų suvenyrą galima pasigaminti iš bet ko. Net paprasčiausius nuogus akmenis galima parduoti už didelius pinigus, jei pateiksite juos pirkėjui neįprastu būdu.

Viešbutis sename autobuse

Seni, iš eksploatacijos išimti autobusai gali būti naudojami kaip unikalūs viešbučiai. Be to, galite imtis darbo su trenksmu, kaip padarė vienas Kinijos verslininkas, pigiai nusipirkęs kelias dešimtis senų autobusų ir sukūręs teminius namus pagal garsių animacinių filmų dizainą. Ši idėja gali sudominti užmiesčio sklypų ir poilsio centrų savininkus.

Automobilių stogo palapinių pardavimas

Automobilių stogo palapinės – tai ištisas verslo segmentas, kuriame yra gana plati pasiūla ir gamintojų pasirinkimas. Palapinės gali būti montuojamos ant automobilio stogo ir šono, minkštos arba su standžiomis grindimis ir stogu. Yra net specialių hamakų ant stogų tiems, kurie mėgsta žiūrėti į žvaigždėtą dangų. Atsižvelgiant į tai, kad nepriklausomų turistų skaičius nuolat auga, tokių palapinių pardavimo verslas turi geras perspektyvas.

Dviračių turų organizavimas

Užsienio šalyse dviračių turų organizavimas yra atskira ir visavertė turizmo pramonės kryptis. Čia yra dvi kryptys – galima organizuoti keliones nuo nulio, orientuojantis į mėgėjus, kurie neturi nei dviračių, nei dviračių sporto patirties, arba į jau patyrusius dviratininkus. Pirmuoju atveju reikia pasirūpinti visais aspektais, įskaitant dviračių ir įrangos įsigijimą, o antruoju atveju užduotis yra tik organizaciniai aspektai: maršruto sudarymas, apgyvendinimo klausimų sprendimas, dokumentų tvarkymas ir pan. Yra atskiros dviračių kelionių užsienyje sritys, pavyzdžiui, dviračių kelionės merginoms.

Skrydžiai oro balionu

Skrydis oro balionu yra neįprasta ir brangi patirtis, už kurią oro baliono savininkas gali gauti iki 300 eurų už vieną skrydį. Užsidirbti galima organizuojant grupinius ir individualius skrydžius, parduodant dovanų kuponus ir parduodant baliono reklaminį plotą reklamos davėjams.

Snieglenčių trasa

Snieglentės – tai pramoga, pakeitusi įprastas rogutes. Snieglentės yra pripučiami apvalūs “vandens batutai”, o snieglenčių trasos gali būti įrengtos tiek žiemos kurortuose, tiek kaip sezoninė pramoga paprastuose miestuose. Čia yra du verslo variantai: galima išsinuomoti tubas arba organizuoti profesionalią snieglenčių trasą su keltuvu ir nusileidimo taku.

Vandens transporto nuoma

Vandens transporto nuoma yra plati verslo sritis, apimanti daugybę vandens transporto priemonių rūšių. Galite organizuoti vandens motociklų, katamaranų, irklenčių, sūkurinių vonių, bananų, wakeboardų, valčių, parašiutų, skraidyklių ir daug kitų priemonių nuomą. Investicijos tiesiogiai priklauso nuo pasirinktos vandens transporto priemonės tipo.

Vandens ekskursijos

Vandens ekskursijų organizavimo verslas labiausiai aktualus turistiniams regionams, į kuriuos žmonės atvyksta vasaros atostogų. Kaip ir bet kuriame kitame versle, galima dirbti kiekybiškai, tiesiog organizuojant trumpas keliones upėmis arba vežant žmones į nuošalius atokius paplūdimius, arba kokybiškai, t. y. organizuojant ekskursijas ir teikiant restorano paslaugas.

Šokolado muziejus

Šokolado muziejus yra daugiau nei muziejus. Jame lankytojai gali ne tik įgyti žinių apie mėgstamą skanėstą, bet ir dalyvauti šokolado gamybos meistriškumo pamokose, degustuoti ir įsigyti gatavų produktų. Šio formato privalumai: plati tikslinė auditorija, keli pelno šaltiniai, didelis lankytojų su vaikais skaičius, dėl to padidėja vidutinis apsilankymo įstaigoje čekis.

Naujienos

Verslo Vikingai

Technologijos3 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai3 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas4 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Verslo vikingai5 mėnesiai prieš

„Linkedist” agentūros įkūrėja Kotryna Kurt: apie verslo pradžią, iššūkius ir tai, kodėl kiekviena įmonė privalo būti linkedin platformoje

Dar gyvendama Danijoje, jauna marketingo specialistė Kotryna Kurt atrado tuo metu sparčiai populiarėjančią Linkedin platformą. Tuo metu tai padėjo jai...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |