Sekite naujienas

Verslo idėjos

Verslo idėja: vertikalūs žemės ūkio ūkiai

Paskelbta

-

Vertikalieji ūkiai – tai automatizuoti įrenginiai, kuriuose galima auginti 70 rūšių daržovių, uogų ir salotų. Dirvožemis nereikalingas, nes naudojama auginimo be dirvožemio technologija. Šviesa, vanduo ir temperatūra agrofirmų viduje yra užprogramuoti, todėl rezultatas visada yra nuspėjamos kokybės, apimties ir skonio, ko neįmanoma pasiekti kitais auginimo būdais. Augalai agrofirmoje neužkrėsti parazitais ir ligomis, todėl nenaudojami pesticidai. Kitaip tariant, iš agrofirmų gaunamas ekologiškai švarus produktas, kuris subrendo iki derliaus nuėmimo ant krūmo. Įranga gali būti pagaminta ir pristatyta klientui kaip buitinis daiktas (namų agrofirmos) arba kaip pramoninis įrenginys gamybos įmonei.

Reklama:

Verslo idėja kilo iš užsienio praktikos: lankėmės Italijoje ir matėme didžiulius ūkius, kuriuose auginamos gurmaniškos braškių veislės. Nusprendėme sukurti visavertį agrofirmą, kad žmogus galėtų uždarose patalpose auginti tai, ką anksčiau buvo galima įsigyti tik atviroje žemėje, o skonis visiškai atitiktų natūralių analogų skonį.

Sutramdyti gamtą nebuvo taip paprasta. Žemės ūkio ūkyje nebuvo įmanoma atkurti natūralaus augimo principų. Tenka eksperimentuoti su vandens tiekimu, šviesos spektru, augalų aukščiu ir tinkamomis trąšomis. Galiausiai apsisprendžiame auginti augalus be dirvos ekologiškame dirvožemyje. Taikant šį metodą visada galima numatyti derliaus kiekį, sukuriant natūralias augalui reikalingas sąlygas. Tai leidžia auginti vaisius ir daržoves tiek mažu, tiek pramoniniu mastu.

                                   

 

Namų modelių asortimentą sudaro 6 įrenginiai, besiskiriantys įrengtų modulių skaičiumi ir pagaminamo derliaus kiekiu. Naudotojui nereikia turėti profesionalių ūkininkavimo žinių; visi nustatymai jau yra įvesti į įrenginį ir naudotojas jų negali keisti. Tokio ūkio savininkas tiesiog nuima derlių ir mėgaujasi stebėdamas procesą.

Pramoniniais tikslais buvo įsteigti 3 tipų agrofirmos su 300 (28 800 vietų), 500 (48 000 vietų) ir 800 (76 800 vietų) skyrių. Pramoninių agrofirmų plotas svyruoja nuo 900 iki 2 400 kvadratinių metrų. Verslo požiūriu pramoniniai agrofirmos yra išsigelbėjimas regionams, nepritaikytiems ūkininkauti atvirame lauke. O atsižvelgiant į tai, kad įrengiant pramoninius agrofirmus nereikia statyti šiltnamių, gerokai sutaupoma regiono ar privataus verslininko biudžeto lėšų. 800 sekcijų ūkis, kuriame vienu metu galima auginti 76 800 daigų, A arba B klasės įmonėje surenkamas per du mėnesius.

Verslo idėjos įgyvendinimas

Modulinės sistemos idėja – 4 sodinimo lizdai, kurie gali būti keičiami keičiant agrofirmos dydį – gimė ne iš karto. Iš pradžių  korpuso medžiaga, jo dydis ir forma buvo neaiški.

Modulio su integruota lašelinio drėkinimo sistema konstrukcija užtikrina, kad būtų galima kontroliuoti maistinių medžiagų ir mineralų kiekį ir lengvai keisti auginimo talpyklas. Korpuse, kuris turi būti sandarus, kad jame būtų palaikomos optimalios auginimo sąlygos, pasirinktas tvirtas kompozitinis aliuminis.

Valdo dirbtinis intelektas per mobiliąją programėlę “Intelligent Expert”, kuri stebi ciklą, temperatūrą, skysčių lygį, trąšų kiekį, pasėlių parengtį. Visa informacija rodoma spintos ekrane ir mobiliosios programėlės ekrane. Be to, ji perduodama į centrą, kur administratorius mato kiekvienos pristatytos įrangos būklę. Mobilioji programėlė įspėja, jei atėjo laikas nuimti derlių arba pakeisti sodinukus.

Žemės ūkio ūkiuose naudojama “Rainbow Spectrum” fitoapšvietimo sistema – speciali LED lempa su tiksliai suderintu spektru. Kaip trąšos naudojamas natūralus biohumusas, turintis maistinių medžiagų ir mikroelementų kompleksą ir užtikrinantis stabilų augalų augimą ir derėjimą. Biohumusas tiekiamas augalams kaip maistingųjų medžiagų prisotinta vandeninė terpė per originalią “Dew 10” nano drėkinimo sistemą. Ji koreguoja drėgmę ūkyje ir sukuria rasos efektą, kuris užtikrina tinkamą augalų vystymąsi.

Pramoniniai ir namų ūkio ūkiai skiriasi tuo, kad juose nėra durų. Dėl agrofirmos konstrukcijos tame pačiame įrenginyje galima auginti skirtingų rūšių sodinukus. Tereikia pakeisti darbo programą ir individualius šviesos, temperatūros ir laistymo dažnumo nustatymus.

Visi šie nustatymai keičiami administratoriaus (t. y. įmonės, nes mes šios funkcijos nesuteikiame vartotojui) mobiliojoje programėlėje keliais bakstelėjimais.

 

Naujienos

Verslo Vikingai

Finansai2 savaitės prieš

Techninių analitikų mokytojas Tomas Dulkys: „Didžiausia investuotojų ir spekuliantų klaida – noras praturtėti, o ne tapti šios srities profesionalu“

Kriptovaliutos, akcijų prekyba rinkoje, spekuliavimas, investavimas – vieniems šios temos atrodo nepažįstamos ir sunkiai perprantamos, o kiti sukaupia tiek žinių,...

Verslo vikingai2 savaitės prieš

„A Management“ vadovė Aušra Virkietytė: Sužvaigždėjimas renginių organizatoriui – karjeros pabaiga

Renginių organizatoriaus darbas atrodo nesibaigianti šventė. Tad norinčių dirbti šioje srityje turėtų netrūkti. „Iš dalies taip ir yra, – sutinka...

Verslo vikingai3 savaitės prieš

LAVA SALES kompanijos vadovas Paulius Gumbelevičius: „Komanda – branduolys, padedantis sukurti sėkmingą verslą”

Neseniai įsikūrusios kampanijos LAVA SALES tikslas – pritraukti naujų klientų šaltų skambučių pagalba ir taip padėti verslui augti. Telemarketingo paslaugas...

Startuoliai2 mėnesiai prieš

Saugių sandorių platforma „EscrowPack“ padės internete pirkti ir parduoti nesibaiminant sukčių

Tikrai ne vieną kartą pačiam teko patirti ar iš draugų girdėti apie sukčiavimo atvejus, kuomet perkant prekes iš fizinių asmenų...

Finansai2 mėnesiai prieš

29-erių į pensiją išėjęs Gintaras Pociūnas: „Finansiškai raštingas ir investuojantis žmogus – turtingo mąstymo žmogus“

Taupymas, investavimas, akcijų biržos – terminai, kurių daugelis dar nepažįsta, o gal laiko tolima siekiamybe. Praktinius patarimus geresniam finansų valdymui...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |