Sekite naujienas

Verslo idėjos

Verslo idėjos patentavimas Europoje, kaip viskas vyksta?

Paskelbta

-

Patentavimas Europoje

Reklama

Europos patentas – tai Europos patentų organizacijos išduotas apsaugos dokumentas. Europos patentų sistema grindžiama Europos patentų tarnybos ir susitariančiųjų valstybių nacionalinių tarnybų bendradarbiavimu (Susitariančiųjų valstybių sąrašas).

Pagrindinė Europos patento idėja – galimybė gauti patentinę apsaugą 44 šalyse remiantis viena paraiška, pateikta Europos patentų tarnybai viena iš oficialiųjų kalbų (anglų, vokiečių arba prancūzų). Paprastai registravimo procedūra trunka 3 metus.

Europos patentą taip pat galima gauti pagal Euro-PCT procedūrą, kai Europos patentai gali būti išduodami remiantis tarptautine paraiška, pateikta pagal Patentinės kooperacijos sutartį (PCT).

Europos patentas yra lengvesnis ir pigesnis būdas gauti patentinę apsaugą, jei paraiška dėl patento paduodama bent 3-4 Europos šalyse.

Europos patento privalumai:

Reikšmingai sutaupoma lėšų;
paprastesnė registravimo procedūra, nes visa paraiškos procedūra atliekama viena kalba. Paieškos, ekspertizės ir patento išdavimo procedūra atliekama vieną kartą;
patvirtinimo metu kai kuriose Europos patentų konvencijos šalyse sušvelnintos paraiškos dokumentų vertimų į nacionalines kalbas pateikimo sąlygos (Londono susitarimas).

Europos patento gavimo etapai:

1. Paraiškos pateikimas

Paraiška pateikiama Europos patentų tarnybai (EPT) viena iš oficialiųjų EPT kalbų (anglų, prancūzų, vokiečių) ir ją sudaro:

teiginiai;
pretenzijos;
išradimo aprašymas;
brėžiniai (jei reikia);
abstrakcija.

Be to, pagal Europos patentų konvencijos 75 straipsnį Europos paraišką galima pateikti per susitariančiųjų šalių nacionalinius patentų biurus, jei tai leidžia tos šalies teisės aktai.

Paduodant paraišką taip pat galima prašyti atlikti esminę ekspertizę ir už ją sumokėti. Arba galima prašyti atlikti ekspertizę praėjus 6 mėnesiams nuo informacijos apie paraiškos paieškos ataskaitos paskelbimą paskelbimo Europos patentų biuletenyje, gavus atitinkamą EPT pranešimą.

2. Formalus paraiškos nagrinėjimas

Šiame etape nustatoma, ar paraiška atitinka formalius reikalavimus, ir paraiškai suteikiama pateikimo data.

3. Paieška

EPT atlieka paiešką, kad nustatytų ankstesnį technikos lygį ir išradimo, kuriam siekiama gauti patentą, naujumą. Atlikus patentinę paiešką, pareiškėjui išsiunčiama ataskaita, kurioje nurodoma, ar pareikštas išradimas atitinka Europos patentų konvencijos reikalavimus, taigi ir tikimybė gauti patentą.

4. Paraiškos paskelbimas

Paprastai paraiška skelbiama kartu su patento paieškos ataskaita, t. y. po 18 mėnesių nuo paraiškos padavimo arba prioriteto datos. Pareiškėjas turi pateikti prašymą ir sumokėti esminės ekspertizės mokestį per 6 mėnesius. Nuo paskelbimo momento Europos paraiška įgyja laikiną teisinę apsaugą visose EPK valstybėse narėse.

5. Ekspertizė dėl esmės

Esminės ekspertizės tikslas – nustatyti, ar pareikštas išradimas atitinka Europos patentų konvencijos reikalavimus. Ekspertizę iš esmės atlieka Europos patentų tarnybos ekspertizės komisija, kurią paprastai sudaro trys asmenys. Tokiu būdu ekspertizės sprendimas priimamas kuo objektyviau.

6. Sprendimas dėl patento išdavimo ir jo paskelbimas

Sprendimą išduoti patentą priima Ekspertų taryba. Sprendimas išduoti patentą įsigalioja nuo jo paskelbimo Europos patentų biuletenyje momento. Už sprendimo paskelbimą reikia sumokėti paskelbimo ir išdavimo mokesčius bei palaikymo mokestį. Be to, turi būti pateiktas apibrėžties punktų vertimas į kitas dvi oficialias kalbas. Šių oficialių mokesčių sumokėjimo ir apibrėžties punktų vertimo pateikimo terminas yra 4 mėnesiai nuo sprendimo priėmimo dienos. Taigi gautas Europos patentas yra kiekvienos EPK šalies nacionalinių patentų rinkinys. Tačiau, norint gauti patentinę apsaugą pasirinktose šalyse, reikia gauti nacionalinius patvirtinimus tose šalyse.

7. Patvirtinimas

Nacionaliniai patvirtinimai paprastai atliekami per tris mėnesius nuo sprendimo išduoti Europos patentą paskelbimo dienos. Patvirtinimo proceso metu reikia pateikti paraiškos medžiagos vertimus į pasirinktų šalių nacionalines kalbas ir sumokėti oficialius patvirtinimo mokesčius. Tačiau dėl Londono susitarimo kai kuriose EPK šalyse vertimo reikalavimai buvo gerokai supaprastinti, todėl pareiškėjui tenkanti finansinė našta patvirtinimo etape gerokai sumažėjo.

Taigi, pagal šį susitarimą:

Pateikus Europos paraišką anglų kalba, Europos patentas automatiškai patvirtinamas Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Lichtenšteine, Liuksemburge ir Monake, nereikalaujant pateikti nacionalinių vertimų ar paskirti vietinių patentinių patikėtinių;
teikiant paraišką anglų kalba tokiose šalyse kaip Olandija, Švedija, Kroatija, Danija ir Islandija, reikia pateikti tik apibrėžties punktų vertimą;
Latvijoje ir Slovėnijoje patvirtinant Europos paraišką, pateiktą bet kuria iš oficialių Europos patentų tarnybos kalbų, reikia pateikti tik apibrėžties punktų vertimą.

Norint įteisinti patentą Lietuvoje, per 3 mėnesius nuo Europos patento paskelbimo dienos turi būti pateiktas apibrėžties vertimas ir sumokėtas valstybinis mokestis.

Išdavus Europos patentą, metiniai mokesčiai už patento palaikymą mokami minėtų valstybių nacionalinėms tarnyboms.

Taigi, Europos patentų sistemos naudojimas pareiškėjui suteikia šiuos privalumus:

Patentavimo išlaidų, laiko ir darbo sąnaudų sumažėjimą daugelyje Europos šalių;
kiekvienoje iš susitariančiųjų valstybių, kurių teritorijoje galioja Europos patentas, patentininkui kiekvienoje iš susitariančiųjų valstybių suteikiamos tokios pat teisės, kokias jis turėtų, jei toje valstybėje būtų išduotas nacionalinis patentas.

Naujienos

Verslo Vikingai

Verslo vikingai1 mėnuo prieš

Soc. tinkluose išgarsėjusi Mokytoja Veronika: „Mokytojo darbas – tai ne tik profesija, bet ir gyvenimo būdas“

Drąsi, charizmatiška ir aktyvi – taip galėtume apibūdinti soc. tinkluose daugumai gerai žinomą mokytoją Veroniką. Pradėjusi savo darbo kasdienybe, ugdymo...

Technologijos7 mėnesiai prieš

Kriptovaliutų mokėjimų surinkimo paslaugos verslams: teisinių iššūkių rinkoje daug, bet požiūris vis pozityvesnis

Apie kriptovaliutų mokėjimus tikrai esate girdėję, o tai šiandien ypač aktyviai naudojama ir verslo sektoriuje. Įmonės „CoinGate” bendraįkūrėjas ​​Dmitrijus Borisenka...

Verslo vikingai8 mėnesiai prieš

Sėkmingą šakočių ir autentiškų gardėsių verslą įkūrusi Sandra atskleidžia: „Versle galima suklysti, galima padaryti daug klaidų, bet nepavyksta tik tiems, kurie nebando.”

Visą gyvenimą meilę maistui ir įvairių skanumynų gaminimui jautusi Sandra Riepšienė, prieš 13 metų nusprendė pabandyti įgyvendinti svajonę ir kartu...

Dirbtinis intelektas8 mėnesiai prieš

Generatyvinis dirbtinis intelektas: pagalba ar grėsmė visuomenei?

Įvairūs  dirbtinio intelekto įrankiai šiandien vis aktyviau naudojami įvairių organizacijų ir specialistų, siekiant pagreitinti, efektyvinti įvairius darbo procesus. Visgi, netrūksta ...

Verslo vikingai9 mėnesiai prieš

NordLayer paslauga: kas tai ir kuo naudinga šiandien kiekvienam verslui?

Globaliame verslo pasaulyje, vienas iš svarbiausių uždavinių yra suvaldyti saugumą ir galimas kibernetinių atakų rizikas, kurios gali padaryti neišmatuojamos žalos...

Visos teisės saugomos.© 2015-2023 | Kopijuoti draudžiama |